Για φοιτητές (και όχι μόνο) που ψάχνονται για εξωτερικό

Alpasar

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπέρα παιδιά, γνωρίζετε κανένα πρόγραμμα που να διαρκεί το πολύ για 2 μήνες, μέσα στο καλοκαίρι; Δηλαδή Ιούλιο- Αύγουστο; Ενδιαφέρομαι να κάνω αίτηση του χρόνου αλλά δεν έχω βρει κάτι για τόσο μικρό χρονικό διάστημα. :(
 
Μηνύματα
159
Likes
784
Καλησπέρα παιδιά, γνωρίζετε κανένα πρόγραμμα που να διαρκεί το πολύ για 2 μήνες, μέσα στο καλοκαίρι; Δηλαδή Ιούλιο- Αύγουστο; Ενδιαφέρομαι να κάνω αίτηση του χρόνου αλλά δεν έχω βρει κάτι για τόσο μικρό χρονικό διάστημα. :(
Τι ακριβώς έχεις στο μυαλό σου; πχ σε ποιον τομέα, τι κόστος, σε ποια χώρα κλπ
 

Ρενα

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Πως μπορω να ταξιδεύσω δωρεάν ως φοιτήτρια;

Αρχικα θεσσαλονικη χωρις εξοδα μεταφορας εννοω
 
Last edited by a moderator:

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.303
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Υπάρχουν πολλές σελίδες στο fb που συμμετέχουν σε ευρωπαϊκά προγράμματα εθελοντισμού και τύπου σεμιναρίων. κατά 99% καλύπτουν τα μεταφορικά και τη διαμονή εκεί. Αν αναζητήσεις Youth paths, Youth programms θα βρεις πάρα πολλά αποτελέσματα που μπορούν να σε καθοδηγήσουν σε αυτό που ψάχνεις! Καλό ψάξιμο :)
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
212
Likes
1.228
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία, Αργεντινή
Υπάρχουν πολλές σελίδες στο fb που συμμετέχουν σε ευρωπαϊκά προγράμματα εθελοντισμού και τύπου σεμιναρίων. κατά 99% καλύπτουν τα μεταφορικά και τη διαμονή εκεί. Αν αναζητήσεις Youth paths, Youth programms θα βρεις πάρα πολλά αποτελέσματα που μπορούν να σε καθοδηγήσουν σε αυτό που ψάχνεις! Καλό ψάξιμο :)
Έχει μια σελίδα στο facebook ''Erasmus+ youth (only for greeks or residents of Greece)'' μπορείς να δεις εκεί πολλά προγράμματα που όπως είπε και η Marinetta σου καλύπτουν σχεδόν όλα σου τα έξοδα και σαν εμπειρία είναι σούπερ. Άν χρειαστεις παραπάνω πληροφορίες στείλε μου pm .
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.721
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom