Μαρόκο Πληροφορίες για Μαρόκο

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
ναι ήταν κατανοητό εννοείται!!! αμα πάω Δεκέμβη είναι καλά?! γνωρίζεις?
Εγω πήγα τελη Ιουνιου κ ειχε αρκετη ζέστη . Για χειμωνα δεν γνωρίζω αλλά θεωρώ ότι θα είναι μια χαρά
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Τελείωσε..το μικρόβιο που μου βάλατε με αρρώστησε και ψήνομαι στον πυρετό κι εγώ για Μαρόκο!!!Πάλι μόνη(μέχρι τουλάχιστον να κάνει ο def το club των ταξιδευτών που θέλουν συνταξιδιώτη)!
Επειδή απεχθάνομαι τη ζέστη σκέφτομαι για χειμώνα-Ιαν, Φεβ τι γνώμη έχετε;
Ξέρουμε κανέναν Official guide-bodyguard (!) για εκεί;
Δε θέλω να πάω με γκρουπ από Ελλάδα θέλω να πάω εκεί και να έχω έναν εμπιστεύσιμο άνθρωπο που δεν θα μου στοιχίσει πολλά για να με γυρίσει στα highlights για μάλλον 10 μέρες ή έστω ένα πρακτορείο για ημερήσιες εκδρομές!
ε δε ζήτησα κ τίποτα!
Όποιος μπορεί παιδιά ας βοηθήσει!
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Τελείωσε..το μικρόβιο που μου βάλατε με αρρώστησε και ψήνομαι στον πυρετό κι εγώ για Μαρόκο!!!Πάλι μόνη(μέχρι τουλάχιστον να κάνει ο def το club των ταξιδευτών που θέλουν συνταξιδιώτη)!
Επειδή απεχθάνομαι τη ζέστη σκέφτομαι για χειμώνα-Ιαν, Φεβ τι γνώμη έχετε;
Ξέρουμε κανέναν Official guide-bodyguard (!) για εκεί;
Δε θέλω να πάω με γκρουπ από Ελλάδα θέλω να πάω εκεί και να έχω έναν εμπιστεύσιμο άνθρωπο που δεν θα μου στοιχίσει πολλά για να με γυρίσει στα highlights για μάλλον 10 μέρες ή έστω ένα πρακτορείο για ημερήσιες εκδρομές!
ε δε ζήτησα κ τίποτα!
Όποιος μπορεί παιδιά ας βοηθήσει!
Και μόνη δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Για τον καιρό, μην ξεγελαστείς! Χειμωνιάτικο μπουφάν οπωσδήποτε για το βράδυ. Και κασκόλ. Και πουλόβερ. Γενικά να έχεις χειμωνιάτικα και ανοιξιάτικα μαζί. Την ημέρα, ένα μακό και μια ζακέτα από πάνω θα είναι οκ! Στις παραθαλάσσιες πόλεις πιο κρύο απ' ότι στο Μαρακές. Όπως θα διαπιστώσεις και εσύ θα νιώσεις άλλες φορές μέσα στην ημέρα ότι ζεσταίνεσαι και άλλες ότι κρυώνεις, γι' αυτό φτιάξε τους συνδυασμούς σου...
 

marstay

Member
Μηνύματα
143
Likes
223
Επόμενο Ταξίδι
Ακυρώθηκε!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
Τελείωσε..το μικρόβιο που μου βάλατε με αρρώστησε και ψήνομαι στον πυρετό κι εγώ για Μαρόκο!!!Πάλι μόνη(μέχρι τουλάχιστον να κάνει ο def το club των ταξιδευτών που θέλουν συνταξιδιώτη)!
Επειδή απεχθάνομαι τη ζέστη σκέφτομαι για χειμώνα-Ιαν, Φεβ τι γνώμη έχετε;
Ξέρουμε κανέναν Official guide-bodyguard (!) για εκεί;
Δε θέλω να πάω με γκρουπ από Ελλάδα θέλω να πάω εκεί και να έχω έναν εμπιστεύσιμο άνθρωπο που δεν θα μου στοιχίσει πολλά για να με γυρίσει στα highlights για μάλλον 10 μέρες ή έστω ένα πρακτορείο για ημερήσιες εκδρομές!
ε δε ζήτησα κ τίποτα!
Όποιος μπορεί παιδιά ας βοηθήσει!
Είχα πάει μόνος μου, καλή ώρα σαν κι εσένα, και για τις εκδρομές κανόνιζα επι τόπου με τα ριάντ, ξενοδοχεία που έμενα. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Αν θέλεις διάβασε και την ιστορία μου για περισσότερες πληροφορίες και ότι θες εδώ είμαστε.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
@panius για κάποιον που το όνειρο του είναι η Αλάσκα/Γροιλανδία ένα χειμωνιάτιο Μαρόκο θα είναι μεζες!:haha:
Με φόβο τις έχω πάρει τις μουσουλμανικές χώρες λόγω γεγονότων και θέλω να νιώσω ασφαλής, δεν σκόπευα να το ερωτευτώ το Μαρόκο έγινε τυχαία όπως όλοι οι αληθινοί έρωτες :bleh: μια μέρα που είδα κάτι μπλε σπίτια κ θυμήθηκα μια πολωνέζα που είχα γνωρίσει κ είχε παραιτηθεί από τη δουλειά της-που όσο κ να πεις εύκολα δε ξαναβρίσκεις στην Πολωνία-για να πάει ολομόναχη 2 εβδομάδες!
Θυμάμαι ότι η Καζαμπλάνκα μόνο δεν την είχε αρέσει αρα μάλλον δε θέλω να φτάσω εκεί, κρίμα δεν θα παίξω σκηνές από το "καζαμπλάνκα".
Επιγραμματικά μπορεί να πει κανείς ποια διαδρομή να ακολουθήσω να την πετάξω στο maps να έχω μια πρώτη εικόνα;6-7 μέρες σκέφτομαι αλλά είμαι του στυλ..περπάτα όλη μέρα δες μια πόλη φύγε τρέχοντας στην επόμενη.
marstay αυτό που λες με ενδιαφέρει, στο ξενοδοχείο μπορώ να κλείνω μονοήμερες αλλάζω πόλη αλλάζω ξενοδοχείο ψάχνω νέες μονοήμερες. δεν προλαβα να δω ακομη την ιστορια σου γιατι προέκυψαν άμεσα νέα σχέδια αλλα θυμάσαι πόσο περίπου σου βγήκαν οι εκδρομές;
σας ευχαριστωωω
 

regina_fal

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα!! προγραμματίζω ενα ταξιδάκι στο Μαρόκο για Νοέμβρη, και είμαστε ανάμεσα σε 6 ή 9 μέρες. Σκεφτόμασταν για Μαρακές και μετά Φες. Εσείς τι προτείνετε?
Προλαβαίνουμε για ένα τουρ στην έρημο? Επισης, πόσο κοστίζεται περίπου?
 

MPLECAFE

Member
Μηνύματα
148
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ
Για λίγο την βοηθειά σας !
Λέω για Μαρακες Τρίτη με Σάββατο , να πάω και Φεζ προλαβαίνω η να μεινω μόνο μαρακές ?
εχω κάνει στο Ντουμπαι σαφάρι στη έρημο ειναι ίδια φάση ?
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.278
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom