Capital Controls και ταξίδια

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αγαπητοι φιλοι ταξιδιωτες,

Παρακολουθο το συγκεκριμενο thread καμποσες μερες, αλλα γραφτηκα μολις τωρα για να σας μεταδοσω ευχαριστα νεα:
Μολις πριν απο 5 λεπτα εκανα κρατηση αυτοκινητου στο Oslo μεσω του site της Aegean, στη Hertz πραγμα που ειχα προσπαθησει να κανω αρκετες φορες τις προηγουμενες ημερες, χωρις επιτυχια!!!
Φαινεται οτι πραγματι αλλαξε η οδηγια και στη πραξη!

Καλα ταξιδια σε ολους
Με την εγγύηση τι γίνεται?
 

Vanessa Van

Member
Μηνύματα
18
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Περού & Αργεντινή
Μπορώ να επιβεβαιώσω κι εγώ, για όποιον ενδιαφέρεται: Έκλεισα εισιτήρια για λεωφορεία της National Express (Αγγλία), με χρεωστική Visa Πειραιώς.
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δεν ξερω τι εννοεις εγγυηση, εγω εκανα ολικη πληρωμη του ποσου
Συνήθως οι εταιρείες ενοικίασης χρειάζονται ένα ποσό σαν εγγύηση το οποίο δεσμεύεται από την πιστωτική σου κάρτα κατά την παραλαβή του αυτοκινήτου και αποδεσμευεται όταν το παραδίδεις.
 

Thanassis

Member
Μηνύματα
5
Likes
11
A
Συνήθως οι εταιρείες ενοικίασης χρειάζονται ένα ποσό σαν εγγύηση το οποίο δεσμεύεται από την πιστωτική σου κάρτα κατά την παραλαβή του αυτοκινήτου και αποδεσμευεται όταν το παραδίδεις.
Α αυτην την εγγυηση... προφανως θα το διαπιστωσω οταν παραλαμβανω το αυτοκινητο
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
νομίζω ότι είναι το ίδιο με αυτό που ανέφερα προ ημερών, ότι στο ξενοδοχείο στην Σιγκαπούρη δέσμευσαν 500ευρω στην κάρτα της κόρης μου για το διάστημα που έμεινε εκεί σαν εγγύηση.
 

Alex87

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Για να καταληξουμε ρε παιδια τωρα , καποιος που ταξιδευει στο εξωτερικο θα μπορει να παρει μετρητα εως 10.000 ; Εγω πρωσοπικα θα παρω , αν και θα τηλ αυριο και θα ρωτησο τι ισχυη . Παντως μου φενεται παραξενο να μην μπορεις να παρεις μετρητα.
To ESTA εξακολουθεί να μην μπορει να πληρωθει με κάρτες Πειραιώς.Μόλις δοκίμασα
 

v.angel

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Esta έχει πληρώσει κανείς αυτές τις μέρες; θεωρητικά με χρεωστικη (visa) μπορώ να πληρώσω; εναλλακτικά πως αλλιώς γίνεται; με μετρητά π.χ
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
Esta έχει πληρώσει κανείς αυτές τις μέρες; θεωρητικά με χρεωστικη (visa) μπορώ να πληρώσω; εναλλακτικά πως αλλιώς γίνεται; με μετρητά π.χ
χθες εβγαλα esta με καρτα απο αμερικη, με ελληνικες καρτες μεχρι προχθες δεν γινοτανε ,δεν ξερω αν θα τις ανοιξουνε να σου πω. με μετρητα δεν γινεται σιγουρα γιατι πληρωνεται μεσω της υπηρεσιας του site!
 

Alex87

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
χθες εβγαλα esta με καρτα απο αμερικη, με ελληνικες καρτες μεχρι προχθες δεν γινοτανε ,δεν ξερω αν θα τις ανοιξουνε να σου πω. με μετρητα δεν γινεται σιγουρα γιατι πληρωνεται μεσω της υπηρεσιας του site!
Απο καποιο πρακτορειο ή απο γνωστο/συγγενη σου?
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Με την εγγύηση τι γίνεται?
Όπως έγραψα και πριν μερικές μερες, οι πιστωτικές κάρτες γίνονται δεκτές στο εξωτερικό χωρις κανένα πρόβλημα. Εγω τη χρησιμοποίησα και για την πληρωμή (+ εγγύηση) του αυτοκινήτου που είχα κλείσει και για φαγητό σε εστιατόριο.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
Απο καποιο πρακτορειο ή απο γνωστο/συγγενη σου?
απο εναν φιλο μου την πληρωσα! το μονη πληροφορια που μπορω να σου δωσω ητανε πριν καμια βδομαδα ειχα καλεσει διαφορα πρακτορια , το 1 δεν το δοκιμασα joy tours λεγεται παρε ενα τηλ και δες μηπος εχουνε καρτα εξωτερικου και μπορουνε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom