Λήμνος Λήμνος

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Οκ θα το κοιτάξω. Αυτοκίνητο θα έχουμε εννοείται, νομίζω είναι απαραίτητο για Λήμνο.
Το δίκλινο είχε 85,00 Ευρώ με πρωϊνό για διαμονή μιάς εβδομάδας τέλος Ιουλίου/αρχές Αυγούστου.Το δωμάτιο ήταν superior(!) που σημαίνει πρώτο όροφο με θέα θάλασσα.Ουσιαστικά είναι μεζονέτες με δωμάτια στο ισόγειο και στον πρώτο όροφο.Και ένα κεντρικό κτίριο με σαλόνι,αίθουσα πρωινού κτλ.Πισίνα και μπάρ στην πισίνα.
 

Whiteyez

Member
Μηνύματα
30
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Salzburg
Καλησπέρα, σκεφτόμαστε να κλείσουμε αρχές Ιουλίου αλλά δεν ξέρουμε πόσες μέρες χρειάζεται για να δεις αρκετά, λέμε να πάμε με την μηχανή για να μπορούμε να έχουμε άνεση στις μετακινήσεις μας. Με 5 μέρες θα είμαστε εντάξει η χρειάζεται παραπάνω;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Καλησπέρα, σκεφτόμαστε να κλείσουμε αρχές Ιουλίου αλλά δεν ξέρουμε πόσες μέρες χρειάζεται για να δεις αρκετά, λέμε να πάμε με την μηχανή για να μπορούμε να έχουμε άνεση στις μετακινήσεις μας. Με 5 μέρες θα είμαστε εντάξει η χρειάζεται παραπάνω;
Εξαρτάται από την ηλικία σας γιατί είναι ήσυχο νησί.Δεν νομίζω πάντως να αξίζει λιγότερο από 5 μέρες και επίσης δεν νομίζω να βαρεθείτε. Το μεταφορικό μέσο είναι απαραίτητο.
 

Whiteyez

Member
Μηνύματα
30
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Salzburg
Στα 28 είμαστε και είμαστε για χαλαρές διακοπές, δρομολόγια από Καβάλα έχει συχνά;
 

Fokion

Member
Μηνύματα
11
Likes
15
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Στα 28 είμαστε και είμαστε για χαλαρές διακοπές, δρομολόγια από Καβάλα έχει συχνά;
΄
Τουριστική περίοδος του νησιού είναι 25 Ιουλίου με 20 Αυγούστου οπότε Αρχές Ιουλίου θα βρείτε καλές τιμές γενικά. Από καβάλα έχει 5-6 φορές την εβδομάδα, κοίταξε την Hellenic Seaways για δρομολόγια... Μια βδομάδα είναι ότι, έχει πολλές παραλίες να γυρίσετε οργανωμένες και ανοργάνωτες για όλα τα γούστα και καλό φαγητό. Από βραδινή διασκέδαση πιο περιορισμένα αλλά στην Μύρινα έχει ζωή μερικά ωραία μέρη για ποτό και βόλτα.
 

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κάτι ΜΗ τουριστικό
Ερση αν και εχω καιρό να σε δω εδώ , σ ευχαριστω κι εγω με τη σειρά μου για το φανταστικο και αναλυτικότατο σου ποστ(δε νομιζω να αλλαξαν πολλα απο τοτε). Φευγουμε αύριο πρωι για Λήμνο, 9 φευγει το πλοιο από Καβάλα για 6 βράδια στο Πλατύ κι εμείς. Να δω τι θα πρωτογράψω όταν γυρίσουμε(χρωστάω και Νεπαλ)
 

jk1983

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Γεια σας παιδιά! Είμαι νέος στο forum και θελω τη βοηθεια σας. Φετος λεμε με την οικογενεια να παμε διακοπες στη λημνο. 12 μερες τελος ιουλιου αρχες αυγουστου. Εχω διαβασει ολα οσα γραφτηκαν ηδη αλλα επειδη εχει περασει πολυς καιρος (απο το 2010) απο τοτε θα ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε με προτασεις για οικονομικη διαμονη και καλο και οικονομικο φαγητο. Αυτοκινητο θα υπαρχει!!!
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
  • καλώς ήρθες.Πολυ καλη επιλογή για οικογενειακές διακοπες. Για δωμάτια συστήνω Vicky studios στη Μυρινα(οικονομικά,άνετα,σε καλο σημείο.με χώρο παρκινκ κοντα). Οικογενειακο μέρος με πολυ καλο (και ομιλητικοτατο οικοδεσποτη). Πήγα περισυ κ έμεινα πολυ ικανοποιημένος.
  • Ευχαρίστως πιο μετα θα σου δώσω και περισσότερες πληροφορίες. Αν δεν παρεις τελικα αυτοκίνητο και νοικιάσεις από εκει ,φρόντισε να το κανεις σχετικα νωρίς γιατί οι επιλογές εκείνη την περιοδο ειναι περιορισμενες.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Αυτοκίνητο θα έχουμε σιγουρα!!! Θα περιμένω με ανυπομονησία προτασεις!!!
θα γράψουν και άλλοι προτάσεις λογικά,απλα προτείνω τα studio γιατι έχουν κουζίνα.Θα μείνετε πολλές μερες οποτε σιγουρα θα μαγειρέψετε.Το συγκεκριμένο ειχε αρκετά κουζινικα γιατι το χειμώνα δουλευει με αναπληρωτές. Παντως σε 12 μερες θα τα δείτε κυριολεκτικά ολα. Οι διαδρομές ειναι εύκολες,κίνηση δε συναντήσαμε πουθενά.Σε μια ωρα εχεις φτάσει στην αλλη ακρη του νησιού.Πες μας αν σε ενδιαφέρουν και περιπατοι αρχαιολογικοί χώροι κτλ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.691
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom