Γενικά Λάθος Καταχώριση Στοιχείων

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Το όνομα στο εισιτήριο πρέπει να ταιριάζει ακριβώς με το όνομα στο διαβατήριο/ταυτότητα.Αλλιώς έχουν το δικαίωμα να αρνηθούν την επιβίβασή σου.Τώρα αυτό με τις υποσημειώσεις δεν το γνωρίζω.Για τι λάθος μιλάμε;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Η υποσημείωση είναι για τον υπάλληλο που θες να κεράσεις γλυκά. Με τον αριθμό κράτησης που έδωσες, ''έστειλε'' η Alitalia τα σωστά ονόματα στην εταιρεία επίγειας εξυπηρέτησης με την οποία συνεργάζεται.
 

pico

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Η υποσημείωση είναι για τον υπάλληλο που θες να κεράσεις γλυκά. Με τον αριθμό κράτησης που έδωσες, ''έστειλε'' η Alitalia τα σωστά ονόματα στην εταιρεία επίγειας εξυπηρέτησης με την οποία συνεργάζεται.
Η υποσημειωση ειναι για την alitalia αλλα ειναι στην διαθεση του υπαλληλου στο αεροδρομιο αν θα την δεχθει. Εδωσα ολα τα στοιχεια για την κρατηση, ειπαν οτι τα εστειλαν... τωρα απλα περιμενω!!! :(
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Η υποσημειωση ειναι για την alitalia αλλα ειναι στην διαθεση του υπαλληλου στο αεροδρομιο αν θα την δεχθει. Εδωσα ολα τα στοιχεια για την κρατηση, ειπαν οτι τα εστειλαν... τωρα απλα περιμενω!!! :(
Μα ο υπάλληλος για την Alitalia δουλεύει, μην αγχώνεσαι.
 

pico

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Μα ο υπάλληλος για την Alitalia δουλεύει, μην αγχώνεσαι.
και αν ειναι καμια σπαστικια ή δεν κοιμηθηκε καλα το βραδυ ή ... και παει με τους κανονες!!! οπως ειπα δεν δεχονται αλλαγες σε ονοματα (ας ειναι και ορθογραφικα)!!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
και αν ειναι καμια σπαστικια ή δεν κοιμηθηκε καλα το βραδυ ή ... και παει με τους κανονες!!! οπως ειπα δεν δεχονται αλλαγες σε ονοματα (ας ειναι και ορθογραφικα)!!!
Και άλλοι έχουν πετάξει σε τέτοια περίπτωση με υποσημείωση. όλα θα πάνε καλά!
 

Capitals

Member
Μηνύματα
25
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι - Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος της Ευρώπης
εαν εχουμε ενα ορθογραφικο στο δευτερο ονομα( το κυριο ονομα ειναι γραμμενο σωστα) και αντι για DIONYSIA εχει περσαστει DIONISIA στο boarding pass, τι γίνεται;;
 

mixalis-kal

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα!

Ταξιδεύω με ryanair σε πολωνία, και το δικό μου λάθος είναι το ότι στην θέση όνομα έβαλα το επίθετο και στο επίθετο το όνομα!
Πιστεύετε ότι θα υπάρχει πρόβλημα!?

Ευχαιστώ εκ των προτέρων!
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καλησπέρα!

Ταξιδεύω με ryanair σε πολωνία, και το δικό μου λάθος είναι το ότι στην θέση όνομα έβαλα το επίθετο και στο επίθετο το όνομα!
Πιστεύετε ότι θα υπάρχει πρόβλημα!?

Ευχαιστώ εκ των προτέρων!
Αν θες μπες στο chat κ ζήτησε στον υπάλληλο να στο αλλάξει. Ίσως το κάνει χωρίς χρεωση
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γεια σας,
έχω κάνει λάθος με τα στοιχειά μου. αντί να βάλω το όνομα μου στο όνομα και το επίθετο στο επίθετο τα έβαλα ανάποδα. χρειάζεται η διόρθωση; και αν ναι πως θα μπορέσω να την κάνω;ευχαριστώ!
Γεια!
Αναφέρεσαι σε αεροπορικό εισιτήριο; Με ποια εταιρία;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom