The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
όσο πιο "γουτσου-γουτσου" και γλυκουλη είν το ζώο, τόσο πιο βάρβαροι είν οσοι το τρώνε. Πάρε το γουρούνι, αν σε περιμενε περιχαρο κάθε μέρα στο κατώφλι σου, ΘΑ σουν βάρβαρος να το φας.
ναι ναι ναι
εκπροσωπόντας τα γουρούνια όλου του κόσμου σε αναγορεύουμε προστάτη κι επίτιμο
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ενα παράδειγμα...τρως σε εστιατόριο στο Πεκίνο, αριστερά σου ένας τρώει ήσυχα σκύλο αλα κρεμ αφοσιωμένος αποκλειστικά στο φαγητό του...δεξιά σου άλλος τρώει πάπια Πεκίνου και ταυτόχρονα ρεύεται, καπνίζει, φωνάζει σαν τον Άδωνι, αερίζεται συνεχώς και έχει μια εβδομάδα να κάνει μπάνιο...την πολιτιστική σας βαθμολογία παρακαλώ.
Θανατική ποινή.
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
.και ναι,ο πολιτισμενος στο δικο μου μυαλο δεν τρωει ησυχα ησυχα την γατουλα μου..αντε δηλαδη ο εχων τροπους να τρωει και ανθρωπους αφ οσον δεν ενοχλει..
Έτσι όπως το θέτεις έχεις δίκιο, θα συμφωνήσω.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
εκει που ειχα μεινει στο γάμο της κορης του Μάκη , τωρα ειδα για τις γατες !
Σαμιον μαλλον ζεις σε άλλο κόσμο , στη κατοχη τρωγανε και γατες ( εχω μαρτυριες απο παλιους ) και στη Κουβα οτι πετουσε και περπατουσε το 90 ( επισης το ξερω απο μαρτυριες ανθρωπων που τα ετρωγαν ) .
Εδω στις Ανδεις στο αεροπορικο εφαγαν φιλους και συγγενεις .
Σε ολες τις περιπτωσεις ηταν στη κανονικη ζωη τους αξιοπρεπεις και πολιτισμενοι ανθρωποι , αλλά η επιβιωση ερχεται πρωτα και ο πολιτισμος μετά .
Ετσι ηταν παντα και απο οτι φαίνεται το ιδιο ισχυει και τώρα .

Αλεξαντρε που μου εισαι ιδιαιτερα συμπαθης , τι λυσσα σε εχει πιασει τελευταια ; :twisted:
Πας φυρι φυρι να ξανακλεισει το τοπικ ;
Σε ταξιδιωτικο φορουμ είσαι , συγκρατησου.
Υπαρχουν τόσα άλλα φορουμ να μπαινεις να γραφεις τις αποψεις σου για τα πολιτικα δρωμενα . Στην αναγκη πηγαινε γηπεδο και βρισε την ομαδα μας με τα χάλια που εχει ;) και εκτονωσου .....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Τι γίνεται με τη "δημοσιογραφία'' σε αυτή τη χώρα;

http://www.koutipandoras.gr/article...a-daneia-toy-oikonomea-poy-katethete-yper-toy
Κατηγορούν οι Κουτοί της Πανδώρας οποιουσδήποτε άλλους για παραβάσεις δημοσιογραφικής δεοντολογίας και χαμηλά ποιοτικά standards; O tempora o mores!
http://www.protothema.gr/greece/art...xevani-stin-upothesi-me-ti-moni-vatopaidiou-/
http://makpress.blogspot.com/2015/03/26_31.html
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά νομίζω οτι τα ουδετερα γραφονται με "Ι" πχ. το κουτι, το παιδί, το σκαμνί κλπ.
Εκτός αν προκειται για πολιτικό λογοπαίγνιο/εμπαιγμό, οπότε πάω (ταξιδιωτικό) πάσο...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά νομίζω οτι τα ουδετερα γραφονται με "Ι" πχ. το κουτι, το παιδί, το σκαμνί κλπ.
Εκτός αν προκειται για πολιτικό λογοπαίγνιο/εμπαιγμό, οπότε πάω (ταξιδιωτικό) πάσο...
Για εμπαιγμό σκέτο χωρίς επιθετικό προσδιορισμό, πρόκειται. Άλλωστε το επίπεδο της δημοσιογραφίας τους φαίνεται καλύτερα στα μη πολιτικά θέματα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom