Πολωνία Πολωνία - Βαρσοβία - Κρακοβία

aris03

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα! Πρόκειται να ταξιδεψω στη βαρσοβία απο 14 εως 18 μαη . Μήπως γνωρίζει κάποιος ελληνόγλωσσο ξεναγό στη βαρσοβία! Έιμαι νεο μελος ! Ευχαριστώ!
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
γεια σας!!
βρήκα μια προσφορά 159Ε το άτομο για κρακοβία με αυτό το ξενοδοχείο/ διαμερίσματα...Apartments & Spa Zakrzówek 4*για 4 νύχτες με το αεροπορικο...αξίζει????
δεν προλάβα να διαβάσω τίποτα τώρα το βρήκα και πρέπει να το κλείσω άμεσα γιατί είναι για την άλλη βδομάδα..
ευχαριστώ πάρα πολύ!!!
 

vanesachala

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Παιδιά καλημέρα!
Έχα κανονίσει ταξίδι στην πολωνία τον Οκτώβρη (5 μέρες). Η πτήση μου φτάνει 10 το βράδυ στη Βαρσοβία. Υπάρχει μεταμεσονύκτιο τρένο για Κρακοβία ή να μείνω Βαρσοβία εκείνο το βράδυ?
Μπορεί κάποιος να μου πει τη σελίδα από όπου μπορώ να αγοράσω τα εισιτήρια του τρένου?
Τέλος ισχύει ότι από το αεροδρόμιο για το κέντρο παίρνεις το modlin bus?

Ευχαριστώωω
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Έχα κανονίσει ταξίδι στην πολωνία τον Οκτώβρη (5 μέρες).
Καλως ηρθες :) για τα θεματα της πολωνιας,μπορουν να σε κατατοπισει οποιος εχει παει....εγω θα σου προτεινω να κανεις "αναζητηση"με ολους τους πιθανους συνδυασμους λεξεων...καλο ταξιδι.
 

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Νομίζω πως ειναι λιγο νωρίς, τα δρομολόγια τρένων μπορεις και τα βλέπεις 1 μήνα πριν την ημερομηνία ταξιδίου.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Παιδιά καλημέρα!
Έχα κανονίσει ταξίδι στην πολωνία τον Οκτώβρη (5 μέρες). Η πτήση μου φτάνει 10 το βράδυ στη Βαρσοβία. Υπάρχει μεταμεσονύκτιο τρένο για Κρακοβία ή να μείνω Βαρσοβία εκείνο το βράδυ?
Μπορεί κάποιος να μου πει τη σελίδα από όπου μπορώ να αγοράσω τα εισιτήρια του τρένου?
Τέλος ισχύει ότι από το αεροδρόμιο για το κέντρο παίρνεις το modlin bus?

Ευχαριστώωω
Καλημέρα!
Τα δρομολόγια για το intercity μπορείς να τα δεις εδώ: http://intercity.pl/en/ αφού συμπληρώσεις (πάνω δεξιά) δρομολόγιο και ημερομηνία που σε ενδιαφέρει. Αγορά εισιτηρίου μπορείς να κάνεις το νωρίτερο 1 μήνα πριν το ταξίδι απ' το ίδιο σάιτ.
Προτείνω ανεπιφύλακτα να κλείσεις εισιτήριο με το Express Intercity Premium καθώς κάνει 2 ώρες και 30' για το δρομολόγιο που σε ενδιαφέρει κι αν το κλείσεις νωρίς το πετυχαίνεις σε τιμή σούπερ, 49 ζλότυ δηλαδή 12 ευρώ περίπου. Επίσης είναι πολύ άνετο, ολοκαίνουριο και καθαρό το συγκεκριμένο τρένο.

Δεν μας λες σε ποιο αεροδρόμιο προσγειώνεσαι αλλά τα Modlin Bus συνδέουν και το Σοπέν και το Μόντλιν με το κέντρο της Βαρσοβίας. Δρομολόγια μπορείς να βρεις εδώ: https://www.modlinbus.com/
 

gerasimos89

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία - Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Καλησπέρα! Είμαι καινούριος εδώ μέσα, διάβασα αρκετά αλλά θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις σχετικά με το ταξίδι που θα κάνω στη Βαρσοβία - Κρακοβία τον Οκτώβριο!

Πρώτα απ' όλα θέλω να ρωτήσω τον καλύτερο τρόπο για τη μετακίνηση από το αεροδρόμιο Modlin προς το αεροδρόμιο Chopin με 3 ώρες περιθώριο και το κόστος.

Και δεύτερο θέλω να ρωτήσω για τις εκδρομές στο Άουσβιτς (πόση ώρα διαρκεί και από που μπορούμε να το κλείσουμε) κι επειδή έχουμε μόνο μια μέρα, αξίζει να πάμε ή να δούμε μόνο τη Κρακοβία;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :lol:
 

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλησπέρα! Είμαι καινούριος εδώ μέσα, διάβασα αρκετά αλλά θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις σχετικά με το ταξίδι που θα κάνω στη Βαρσοβία - Κρακοβία τον Οκτώβριο!

Πρώτα απ' όλα θέλω να ρωτήσω τον καλύτερο τρόπο για τη μετακίνηση από το αεροδρόμιο Modlin προς το αεροδρόμιο Chopin με 3 ώρες περιθώριο και το κόστος.

Και δεύτερο θέλω να ρωτήσω για τις εκδρομές στο Άουσβιτς (πόση ώρα διαρκεί και από που μπορούμε να το κλείσουμε) κι επειδή έχουμε μόνο μια μέρα, αξίζει να πάμε ή να δούμε μόνο τη Κρακοβία;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :lol:
Για το Αουσβιτς εχω να πω οτι θέλεις τουλαχιστον 3,5-4 ωρες και για τα δυο στρατόπεδα, συν τον χρόνο μετάβασης. Φυσικά και αξιζει να πάς, αλλα αν εχεις μια μέρα μόνο στην Κρακοβία κάνε την επιλογή σου......
 

aleksios

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Γεια σας εχω κλεισει για βαρσοβια και κρακοβια για 6 μερες συνολο,μπορειτε να μου πειτε πως συμφερει να παω απο το chopin στη κρακοβια?φτανω εκει 19 νοεμβριου ευχαριστω
 

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Απο το αεροδρόμιο στον σιδηρ. σταθμο και απο κει Κρακοβία.
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Γεια σας εχω κλεισει για βαρσοβια και κρακοβια για 6 μερες συνολο,μπορειτε να μου πειτε πως συμφερει να παω απο το chopin στη κρακοβια?φτανω εκει 19 νοεμβριου ευχαριστω
Με λεωφορειο της γραμμης στο κέντρο της Βαρσοβίας και μετα με τρένο στην Κρακοβία
 

aleksios

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Λεωφορειο η τρενο ομως;απο που μπορω να δω τιμες για να συγκρινω;και σε ποια σταση συμφερει να κατεβω;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.726
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom