Μεξικό Πάμε Μεξικό!

nadiaki86

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
καληςπέρα!!!σε διαβάζω συνέχεια και ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει...!μεξικό ή δομίνικο ταξίδι του μέλιτος;;;θα πάμε τέλη αυγούστου...θεού θέλοντος....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Δηλαδή είναι να φύγετε σε ένα μήνα και δεν έχετε καταλήξει ούτε στον προορισμό? Δυστυχώς δε μπορώ να σας προτείνω ένα υπέρ του άλλου αφου δεν ξέρω καν τι θέλετε να κάνετε, πόσες μέρες έχετε, τι ζητάτε από το μέρος που θα πάτε.. Έχω όμως κάνει ένα crash test ανάμεσα στα δυο και ελπίζω να βοηθήσει (έχετε υπόψιν οτι είναι η εποχή των τυφώνων ε?)
http://www.travelstories.gr/community/threads/Καραϊβική.38285/#post400229
 

nadiaki86

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
πως να έχουμε καταλήξει με όλα αυτά που γίνονται στη χώρα μας τον τελευταίο καιρο;;;o_Oo_O εδώ δεν ξέραμε αν θα πάμε...
Δηλαδή είναι να φύγετε σε ένα μήνα και δεν έχετε καταλήξει ούτε στον προορισμό? Δυστυχώς δε μπορώ να σας προτείνω ένα υπέρ του άλλου αφου δεν ξέρω καν τι θέλετε να κάνετε, πόσες μέρες έχετε, τι ζητάτε από το μέρος που θα πάτε.. Έχω όμως κάνει ένα crash test ανάμεσα στα δυο και ελπίζω να βοηθήσει (έχετε υπόψιν οτι είναι η εποχή των τυφώνων ε?)
http://www.travelstories.gr/community/threads/Καραϊβική.38285/#post400229[/QUOTE
και το σεπτέμβριο εχει τυφώνες;;

7 μέρες..απλά δυσκολεύομαι γιατί το μεξικό εχει πολλές δραστηριότητες να κάνεις...ενώ ο δομήνικος φύση και παραλίες.Αυτα τα 2 θέλω να συνδιάσω..:rolleyes-80:επίσης που θα πρότεινες να μέναμε και στις 2 χώρες;δεν θέλουμε πολυ φασαρΐα και χάος..κάπου πιο ήσυχα με λευκη άμμο και φοίνικες ...όχι πολλα ξενδοχεία!!!!!
 
Last edited by a moderator:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Η περίοδος των τυφώνων στην καραιβική ξεκινά επίσημα 1η Ιουλίου και λήγει 30 Νοεμβρίου. Ο Σεπτέμβριος λοιπόν είναι μέσα, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα πέσεις πάνω σε τυφώνα οπωσδήποτε.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
7 μέρες..απλά δυσκολεύομαι γιατί το μεξικό εχει πολλές δραστηριότητες να κάνεις...ενώ ο δομήνικος φύση και παραλίες.Αυτα τα 2 θέλω να συνδιάσω..:rolleyes-80:επίσης που θα πρότεινες να μέναμε και στις 2 χώρες;δεν θέλουμε πολυ φασαρΐα και χάος..κάπου πιο ήσυχα με λευκη άμμο και φοίνικες ...όχι πολλα ξενδοχεία!!!!!
Αν ο προσανατολισμός είναι προς φύση και παραλίες για ξεκούραση τότε ο Δομήνικος είναι αυτό που θέλετε. Επικεντρωθείτε σε μία περιοχή του νησιού γιατί οι μέρες είναι απελπιστικά λίγες για τέτοιο ταξίδι. Η χερσόνησος Σαμανα είναι η καλύτερη επιλογή γιατί και οι δραστηριότητες που έχει να κάνετε στην πλειοψηφία τους σχετίζονται με τη φύση. Γενικά έχει αυτά που ζητάτε.
 

andalusia

Member
Μηνύματα
37
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή, Κούβα, Μεξικό
Αν ο προσανατολισμός είναι προς φύση και παραλίες για ξεκούραση τότε ο Δομήνικος είναι αυτό που θέλετε. Επικεντρωθείτε σε μία περιοχή του νησιού γιατί οι μέρες είναι απελπιστικά λίγες για τέτοιο ταξίδι. Η χερσόνησος Σαμανα είναι η καλύτερη επιλογή γιατί και οι δραστηριότητες που έχει να κάνετε στην πλειοψηφία τους σχετίζονται με τη φύση. Γενικά έχει αυτά που ζητάτε.
Καλημέρα δεν ξέρω να δημιουργώ καινούργιο θεμα οπότε γράφω εδώ και όποιος μπορεί ας μου απαντήσει ..
Σκέφτομαι να πάω Μεξικό η Αγ Δομινικό για μια εβδομάδα λόγω προσφοράς εισιτηριών και ξενοδοχείων. Δυστυχώς αυτό το διάστημα δεν μπορώ να μείνω πιο πολύ. Που μου προτείνετε να παω ( όσο αφορά εκδρομές) αν επιλέξω Μεξικό θα μένουμε κοντά σε Πλαγια Ντελ Κάρμεν (κανκουν) απ οτι έχω δει , ενώ αν επιλέξω Αγ Δομίνικο θα μενω κοντά Πούντα Κάνα. Σας ευχαριστώ.

Ονειροπόλα....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Αναφέροντας τις περιοχές που θα μείνεις στα δύο μέρη, μου το έκανες πολύ εύκολο να απαντήσω...ΦΥΣΙΚΑ και Πλαγια Ντελ Κάρμεν!!
 

andalusia

Member
Μηνύματα
37
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή, Κούβα, Μεξικό
Χαχα σ ευχαριστώ go to the beach Μαλλον δεν έγινα πολύ συγκεκριμένη , συγχώρα με είμαι πρωτάρα. Ερώτηση . ΠΟυ να πάω για μια εβδομάδα Μεξικό ή Πουντα Κανα. Και αν πάω μεξικό ποιές εκδρομές μπορώ να κάνω αν μένω κοντα σε Πλαγια ΝΤελ Κάρμεν. Σ ευχαριστώ ξανά !
 

nadiaki86

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Αναφέροντας τις περιοχές που θα μείνεις στα δύο μέρη, μου το έκανες πολύ εύκολο να απαντήσω...ΦΥΣΙΚΑ και Πλαγια Ντελ Κάρμεν!!
Εμείς αποφασισαμε Μεξικό τελικα για Νοέμβριο και ακόμα δεν εχουμε καταλήξει που να μείνουμε.Η πλαγια ντελ καρμεν μου φαίνετα πολυ τουριστικη και πολυ θορυβώδης....αξίζει να μείνεις εκει;Αντιθέτως το τουλουμ μου φαίνεται πιο ήσυχο ,πιο παραδοσιακό..αξίζει όμως η παραλία του;και απο την άλλη δεν εχουμε μεταφορικό..πφφφ!!!!εσείς που έχετε πάει μπορείτε να με βοηθήσετε;;έχω ακούσει πολλές απόψεις!!!! έχω μπερδευτει!!!!να υπενθυμίσω ότι πάμε ταξΐδι του μέλιτος!μας βγάζουν προσφορές απο 1700 - 2000 το άτομο (αναλόγως ξενοδοχείου) για 10 μέρες.8 διανυκτερεύσεις.πως σας φαίνεται η τιμή;;
 

andalusia

Member
Μηνύματα
37
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή, Κούβα, Μεξικό
Εμείς αποφασισαμε Μεξικό τελικα για Νοέμβριο και ακόμα δεν εχουμε καταλήξει που να μείνουμε.Η πλαγια ντελ καρμεν μου φαίνετα πολυ τουριστικη και πολυ θορυβώδης....αξίζει να μείνεις εκει;Αντιθέτως το τουλουμ μου φαίνεται πιο ήσυχο ,πιο παραδοσιακό..αξίζει όμως η παραλία του;και απο την άλλη δεν εχουμε μεταφορικό..πφφφ!!!!εσείς που έχετε πάει μπορείτε να με βοηθήσετε;;έχω ακούσει πολλές απόψεις!!!! έχω μπερδευτει!!!!να υπενθυμίσω ότι πάμε ταξΐδι του μέλιτος!μας βγάζουν προσφορές απο 1700 - 2000 το άτομο (αναλόγως ξενοδοχείου) για 10 μέρες.8 διανυκτερεύσεις.πως σας φαίνεται η τιμή;;
Εμάς απο Κύπρο για 7 διανυκτερεύσεις θα στοιχίσει 1500 all inclusive.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.669
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom