Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
οκ, έκλεισα για το χωριό του pan pan με τη πρώτη προσπάθεια, χρεωστική Πειραιώς Debit Mastercard. Τώρα στεναχωριέμαι γιατί υποτίθεται ότι με επιστρέφει 10 ευρώ ως ''πολύτιμο πελάτη'' αλλά δεν ανοίγει το λινκ. Ελπίζω ότι θα είναι το ίδιο εύκολο και με το μπούκινγκ αλλιώς ελπίζω ο παν παν να έχει μια ευρύχωρη και ευάερη βεράντα.
αα ναι και αυτο το 10ερω προσπερασε το γιατι για να το παρεις πρεπει να γινεις μελος με μια συνδρομη το χρονο ,οποτε σου κανουν εκπτωση και σε καθε ταξιδι, αλλα συμφερει για εκεινουν που ταξιδευουν πολυ με την εταιρεία..θα πας Βαρκελώνη?
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
αα ναι και αυτο το 10ερω προσπερασε το γιατι για να το παρεις πρεπει να γινεις μελος με μια συνδρομη το χρονο ,οποτε σου κανουν εκπτωση και σε καθε ταξιδι, αλλα συμφερει για εκεινουν που ταξιδευουν πολυ με την εταιρεία..θα πας Βαρκελώνη?
οκ, ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις, ναι Βαρκελώνη έκλεισα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.741

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Γέροντα δεν θυμάσαι που σου είχα πει ότι έχω ένα κρεβάτι διαθέσιμο όποτε θες;
Πότε έρχεσαι;Χιρόνα;
Είσαι άρχοντας όπως πάντα! θα γλιτώσεις από τη γκρίνια μου όμως γιατί βλέπω ότι η κάρτα δουλεύει και βρήκα και όμορφα ξενοδοχεία. Καθώς θα είμαι με χειραποσκευή θα έχεις τη χαρά να πιεις Καστοριανή γκράπα σε συσκευασία κολώνιας!
υ.γ 2-5 οκτωβρίου, τζιρόνα (χιρόνα που λέτε εσείς)
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
Εκλεισα μολις κατι εισητηρια με τη Ryan
Δοκιμασα να πληρωσω με mastercard Debid της Eurobank και δεχτηκε την πληρωμη :)
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Γνωρίζει κανείς αν μπορούν να ταξιδέψουν με Ryanair σε πτήση εσωτερικού 2 ασυνόδευτα παιδιά ηλικίας 11 και 13?
 

stella_sa

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα
θα ήθελα να μαθω πως μπορω να μετακινήσω μια μέρα πριν το εισητηριο μου? στο site δε με αφήνει να το αλλάξω γιατί είναι μετακινησεις εντός χώρας......πως μπορώ να το αλλάξω?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Καλημέρα
θα ήθελα να μαθω πως μπορω να μετακινήσω μια μέρα πριν το εισητηριο μου? στο site δε με αφήνει να το αλλάξω γιατί είναι μετακινησεις εντός χώρας......πως μπορώ να το αλλάξω?
Καλη μου Στελλα,τα εισιτηρια,δεν "μετακινουνται"οποτε θελουμε,ειτε εντος ειτε εκτος,δυστυχως...η μονη περιπτωση,ειναι οταν το καταλαβεις μεσα σε 24 ωρες,να το διορθωσεις...https://www.ryanair.com/gr/questions/24-hour-minor-booking-errrors/
 

doragk

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπερα σας! Ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα για την ryanair.Ξερω πως υπαρχουν ηδη θεματα αντιστοιχα αλλα ειναι δυσκολο να διαβασω 60+ σελιδες για να βρω αυτο που θελω.θα πεταξω για Ρωμη και θα ηθελα να ρωτησω το εξης: περα απο την εικοσακιλη βαλιτσα που θα εχω ,σκεφτομαι να παρω κ μια χειραποσκευη αλλα και την τσαντα μου.Γινεται να παρω και τα τρια? Η η τσαντα(η οποια ειναι λιγο μεγαλη) θεωρειται χειραποσκευη? :p
 
Last edited:

Maria Mavr

Member
Μηνύματα
87
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Καλησπερα σας! Ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα για την ryanair.Ξερω πως υπαρχουν ηδη θεματα αντιστοιχα αλλα ειναι δυσκολο να διαβασω 60+ σελιδες για να βρω αυτο που θελω.θα πεταξω για Ρωμη και θα ηθελα να ρωτησω το εξης: περα απο την εικοσακιλη βαλιτσα που θα εχω ,σκεφτομαι να παρω κ μια χειραποσκευη αλλα και την τσαντα μου.Γινεται να παρω και τα τρια? Η η τσαντα(η οποια ειναι λιγο μεγαλη) θεωρειται χειραποσκευη? :p
http://www.ryanair.com/gr/terms-and-conditions/regulations-cabinbaggage/
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Καλησπερα σας! Ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα για την ryanair.Ξερω πως υπαρχουν ηδη θεματα αντιστοιχα αλλα ειναι δυσκολο να διαβασω 60+ σελιδες για να βρω αυτο που θελω.θα πεταξω για Ρωμη και θα ηθελα να ρωτησω το εξης: περα απο την εικοσακιλη βαλιτσα που θα εχω ,σκεφτομαι να παρω κ μια χειραποσκευη αλλα και την τσαντα μου.Γινεται να παρω και τα τρια? Η η τσαντα(η οποια ειναι λιγο μεγαλη) θεωρειται χειραποσκευη? :p
Αυτο που γραφει στο σαιτ της ειναι....
"Μία χειραποσκευή ανά επιβάτη* με βάρος έως 10 κιλά και μέγιστες διαστάσεις 55 cm x 40 cm x 20 cm, συν 1 μικρή τσάντα έως 35 x 20 x 20 cm."...αρα η τσαντα χεριου πρεπει να εχει αυτες τις διαστασεις...
https://www.ryanair.com/gr/terms-and-conditions/regulations-cabinbaggage/
 

doragk

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Σας ευχαριστω πολυ!! Να ρωτησω και κατι αλλο .... στη βαλιτσα δεν υπαρχει οριο στα ml των υγρων?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom