Γερμανία DB bahn

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ένα τέτοιο "περίεργο" σύστημα έκδοσης - ελέγχου - ταυτοποίησης εισιτηρίων έχουν και στην Εσθονία στα εισιτήρια που εκδίδονται για τα φέρρυ που συνδέουν τη στεριά με τα νησιά τους. Ο έλεγχος γίνεται με το barcode του τυπωμένου εισιτηρίου που περνάει πάνω από μια οθόνη και στη συνέχεια πληκτρολόγηση κάποιων στοιχείων της πιστωτικής κάρτας που χρησιμοποιήθηκε για την έκδοση του εισιτηρίου.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Στο τελευταίο μου ταξιδι, βασιλεία Φράιμπουργκ ούτε καν πέρασε ελεγκτής...
Αυτό σκέφτηκα και εγώ pan pan....χάλασαν και οι Γερμανοί..ασε που είχε και 10 λεπτά καθυστέρηση!!!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Και τι την έκαναν την πιστωτική κάρτα χωρίς την ταυτότητα; Την έλεγξαν σε κάποιο μηχάνημα, η απλά την κοίταξαν;
Περιπου,αυτο που λεει ο Babaduma.Στη μια διαδρομη,την περασαν απο το μηχανημα που κρατανε ολοι οι ελεγκτες και στην αλλη απλως πρηκτολογησε καποιο νουμερο...
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Τελικά στο δρομολόγιο με DB πέρασε ο ελεκτής ειδε εισητήρια χτύπησε το barcode και είδε και την καρτα με την οποια εγινε η κρατηση !!
Να πω επίσης πως είναι τοσο μα τόσο ανετα τα τρένα τους....Πρωτη φορα εκανα τοσες ωρες διαδρομής και δεν κατάλαβα τιποτα , ανετότατα ηταν ...(συνηθως εκανα το πολυ μιας ωρας διαδρομες με γερμανικά τρένα) ααααλλο πράγμα...κατι σαν τα δικά μας τρένα εδω δηλαδη :haha:......:klaps:
 
Μηνύματα
31
Likes
7
Να ρωτήσω και εγώ κάτι, είναι απαραίτητο να είναι πιστωτική κάρτα; δεν γίνεται με χρεωστική;

Πιστωτική στο όνομα μου δεν έχω, άρα δεν θα μπορω να έχω μαζί μου.
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Να ρωτήσω και εγώ κάτι, είναι απαραίτητο να είναι πιστωτική κάρτα; δεν γίνεται με χρεωστική;

Πιστωτική στο όνομα μου δεν έχω, άρα δεν θα μπορω να έχω μαζί μου.
Μπορείς και με χρεωστική. ´Οσες φορές έχω κλείσει εισιτήρια στον DB Bahn έχω χρησιμοποιήσει είτε χρεωστική είτε προπληρωμένη κάρτα.
Μην ξεχάσεις να την έχεις μαζί σου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Για να κλεισω εισιτήριο με παιδί, γνωρίζετε αν θα μου δωσουν απ' ευθείας θεσεις διπλανες ή θα πρέπει να πληρώσω έξτρα την επιλογή θεσεων με 9 ευρώ που μου προτείνει το site;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.366
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom