Γενικά Που να πάω τα Χριστούγεννα;

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
χαχα..φαίνεται,ε;Αν βολέψει γιατί όχι;Υπάρχει ενδιαφέρον για το μέρος πάντως.Θα ανοίξω θέμα όταν έρθει η ώρα!!
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Σε διαμέρισμα στη Βαστίλλη δίπλα σχεδόν στην πλατεία.Από το airbnb το έκλεισα γιατί τα ξενοδοχεία ήταν κομματάκι ακριβά για το budget μας!
 

antonis xenos

Member
Μηνύματα
91
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
WHO KNOWS :)
Ταξίδι-Όνειρο
ORLANDO AMERICA
Παιδιά Βερολίνο ήμουν τα χριστουγενα του 13 και Παρίσι τα Χριστούγεννα του 14 παρότι και εγώ δεν τα πάω τέλεια με τους φίλους Γερμανούς ήταν πολύ ποιο ωραία από το Παρίσι σε θέμα χριστουγεννιάτικης ατμόσφαιρας και τα σχετικά..εγώ τελικά για Πράγα λέω 14 με 18 Δεκεμβρίου...
 

blackge

Member
Μηνύματα
33
Likes
2
Καλησπέρα συμφουρουμιτες! Λοιπόν να μπω κατευθείαν στο θέμα για να μη κουραζω... Αποφασίσαμε με παρέα φίλων 5-6 άτομα σύνολο να κάνουμε ένα ταξίδι τα χριστούγεννα κάπου στην Ευρωπη. Να πω ότι είμαστε φοιτητές και το οικονομικό είναι το πρόβλημα μας το βασικό... Ζητάω εδώ τη γνώμη σας για το που είναι ωραία και οικονομικά τέτοια εποχή. Αρχικά σκεφτόμαστε Πολωνία μιας και τα αεροπορικά είναι πολύ φτηνά. Εγώ θέλω πολύ να πάω Πράγα και υπάρχει και ή Βουδαπέστη την οποια ομως εχω επισκευτεί και στο παρελθόν. Οπότε θέλω να ρωτησω...Πολωνια αξίζει?γιατί ακούω διάφορες γνώμες. Οσων αφορά τη Πράγα το μόνο που με κρατάει είναι τα πιο ακριβά αεροπορικά. Αν μπορείτε προτινετε κι άλλους προορισμούς..
 

Stylianos

Member
Μηνύματα
56
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
?
Καλησπέρα συμφουρουμιτες! Λοιπόν να μπω κατευθείαν στο θέμα για να μη κουραζω... Αποφασίσαμε με παρέα φίλων 5-6 άτομα σύνολο να κάνουμε ένα ταξίδι τα χριστούγεννα κάπου στην Ευρωπη. Να πω ότι είμαστε φοιτητές και το οικονομικό είναι το πρόβλημα μας το βασικό... Ζητάω εδώ τη γνώμη σας για το που είναι ωραία και οικονομικά τέτοια εποχή. Αρχικά σκεφτόμαστε Πολωνία μιας και τα αεροπορικά είναι πολύ φτηνά. Εγώ θέλω πολύ να πάω Πράγα και υπάρχει και ή Βουδαπέστη την οποια ομως εχω επισκευτεί και στο παρελθόν. Οπότε θέλω να ρωτησω...Πολωνια αξίζει?γιατί ακούω διάφορες γνώμες. Οσων αφορά τη Πράγα το μόνο που με κρατάει είναι τα πιο ακριβά αεροπορικά. Αν μπορείτε προτινετε κι άλλους προορισμούς..

Βουδαπεστη να πατε η Βερολινο αν βρεις φθηνα Αεροπορικα!
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Οπότε θέλω να ρωτησω...Πολωνια αξίζει?γιατί ακούω διάφορες γνώμες.
Εξαρτάται πού στην Πολωνία και για πόσες μέρες. Τη Βαρσοβία ας πούμε εγώ την προτείνω ανεπιφύλακτα. Για 3 δ/ν είναι ό,τι πρέπει και σούπερ οικονομική. Εγώ εκεί έμεινα στο Hampton by Hilton για το οποίο πλήρωσα 95 ευρώ το δίκλινο τα 2 βράδια και είναι εξαιρετικό.
Φαντάζομαι θα 'χει πολύ κρύο τότε οπότε θα σου 'λεγα να αποφύγεις το Γκντανσκ που είναι βόρεια, στη Βαλτική, αλλά δε παύει να είναι κι αυτό όμορφο.
 

blackge

Member
Μηνύματα
33
Likes
2
Στυλιανε επεσες στη περίπτωση. Βερολίνο πήγα πέρσι και Βουδαπέστη προπερσι. Αν και θα ήθελα να δω τη Βουδαπέστη χριστούγεννα. Είχα πάει άνοιξη και μου άρεσε παρά πολύ. Πολωνία λέγαμε για Βαρσοβία και Κρακοβία από 3-4 μέρες στη καθεμία μάλλον. Αξίζει? Ρώμη που λέει ο φίλος πιο πάνω είναι καλή επιλογή για χριστούγεννα? Θα προτιμούσα κάπου κεντρική ευρωπη
 

Stylianos

Member
Μηνύματα
56
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
?
Στυλιανε επεσες στη περίπτωση. Βερολίνο πήγα πέρσι και Βουδαπέστη προπερσι. Αν και θα ήθελα να δω τη Βουδαπέστη χριστούγεννα. Είχα πάει άνοιξη και μου άρεσε παρά πολύ. Πολωνία λέγαμε για Βαρσοβία και Κρακοβία από 3-4 μέρες στη καθεμία μάλλον. Αξίζει? Ρώμη που λέει ο φίλος πιο πάνω είναι καλή επιλογή για χριστούγεννα? Θα προτιμούσα κάπου κεντρική ευρωπη
Η Ρωμη γενικα μου αρεσε πολύ!Αλλα πιστέυω οτι είναι για αλλη εποχή!φθινόπωρο η Ανοιξη !Να κανεις την βόλτα σου στο τραστεβερε ,να τρως τα παγωτακια και να δροσίζεσαι:)

Κοιταξε Αμστερνταμ, Βιεννη- Σαλτζμπουργκ,Κοπενγχαγη!:icon_biggrin:
 

blackge

Member
Μηνύματα
33
Likes
2
Μια που ανεφερες το αμστερνταμ. Μπορει καποιος να με ενημερωσει για τις τιμες? Ακομα και τα χοστελ που βρισκουμε με τη παρεα μου ειναι ακριβα, τυπου 30-40 ευρω το κρεβατι καθε βραδυ. Στα ιδια κυμαινονται και φαγητο,ποτο κτλπ? Μονο αυτο μας εχει κανει να μη το πολυσκεφτομαστε. Κατα τ αλλα πεταμε τη σκουφια μας για αμστερνταμ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.809
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom