The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
αααα ωραίο τόπικ
(ο yorgos ποσταρε ήδη τα μισα)
ναι κ εγω όταν διάβασα αυτό με τη μούτζα λέω ντάξει, αλλά είπα να το ποστάρω
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
849
Likes
773
Πως γινεται αυτοι οι ανεγκεφαλοι απο το World Party του Alpha να εχουν πεισει καποιον για να πληρωνει τοσα ταξιδια σε τοσα απιθανα μερη..? Τα παιδια ειναι γκαου, αλλα γυριζουν τον κοσμο... ελεος.. αδικιες της ζωης!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Πως γινεται αυτοι οι ανεγκεφαλοι απο το World Party του Alpha να εχουν πεισει καποιον για να πληρωνει τοσα ταξιδια σε τοσα απιθανα μερη..? Τα παιδια ειναι γκαου, αλλα γυριζουν τον κοσμο... ελεος.. αδικιες της ζωης!
συμφωνω μαζι σου . Ειδικά την πρωτη χρονιά καποια που ειχα προσπαθησει να δω ηταν για μπατσες η συμπεριφορα τους , ουτε εφηβοι σε πενταημερη .
Την δευτερη σαιζον καπως στρωσανε και κατι παραπανω ενδιαφερον δειχνουν απο τις χωρες που ταξιδευουν. Ο δε "αρχηγος" ο Σακης που κανει και την παραγωγή (!) ,με το βλεμμα της αγελαδας τελειως χάλια .
ασχετο με την εκπομπη , αλλά εξεπλαγην ευχαριστα οταν τις ημερες του δημοψηφισματος που ο καθε πονεμενος γνωστος ή αγνωστος εγραφε τη γνωμη του σε μορφη διαγγελματος στο ιντερνετ , διαβασα κειμενο του αλλου μισου του Γιωργου ,που ενω λογω των τατουαζ οταν τον βλεπω ανατριχιαζω , που ηταν οτι πιο αυθεντικα γραμμενο διαβασα εκεινες τις μερες . Για μενα ηταν ενα μαθημα να μην κρινω απο την εμφανιση και πιστευω οτι αν αυτος ηταν ο υπευθυνος θα βλεπαμε πιο ενδιαφεροντα πραγματα στην εκπομπη .
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Προφανώς και έχουν τηλεθέαση μεγάλη και τους γουστάρει πολύς κόσμος γιαυτό και πείσανε και τον Alpha να τους πάρει και συνεχίζει να τους έχει ακόμη αλλά και χιλιάδες κόσμος να περιμένει πως και πως τα νέα τους επεισόδια. Πολλοί βέβαια όπως εσύ τους θεωρούν γκαου αλλά τα 250.000 μέλη στην σελίδα τους έχουν μάλλον αντίθετη γνώμη για να μην επεκταθώ στα εκατοντάδες σχόλια από χρήστες που παρακαλάνε για τα καινούρια τους επεισόδια.

Πριν τα 2 χρόνια στον Alpha βέβαια ήταν και στην ΕΤ3 για έναν χρόνο και από εκεί τους τσιμπήσανε. Από ότι ξέρω το ξεκίνησαν αυτό με την αξία τους. Δηλαδή και στην ΕΤ3 δεν τους πήρανε έτσι. Πήγανε κάποιο ταξίδι έχοντας μαζί τους μια κάμερα και τραβώντας κάποια πλάνα και όταν γύρισαν το κάνανε ένα επεισόδιο αυτό και το πήγανε στην ΕΤ3 και τους είπανε "Αυτοί είμαστε και αυτό μπορούμε να κάνουμε, μας θέλετε;" .

Οπότε όποιος νομίζει ότι μπορεί να τα καταφέρει καλύτερα από αυτούς δεν έχει παρά να κάνει το ίδιο και να πάει την κασέτα σε ένα κανάλι...

Έπαιξε σίγουρα μεγάλο ρόλο βέβαια και το γεγονός ότι είναι εμφανίσιμοι τόσο αυτοί αλλά και αυτοί που τραβάνε τα πλάνα με την κάμερα.

Αυτό που λέχθηκε επίσης με το ότι δεν δείχνουν πολύ τα αξιοθέατα που πάνε είναι αλήθεια γιατί η εκπομπή τους δεν ξεκίνησε με σκοπό να είναι καθαρά ταξιδιωτική.(Το έχουν παρακάνει βέβαια με τον ναρκισσισμό τους).

Για τον Γιώργο επίσης συμφωνώ ότι ήταν πολύ ωραίο το μήνυμα που έγραψε στο fb τότε και από ότι φαίνεται έχει αγωνιστεί αρκετά για να γίνει αυτός που έγινε σε αντίθεση με τον Σάκη που είναι παιδί που τα βρήκε όλα έτοιμα από τους γονείς του.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Ισως να ειναι και θεμα ηλικιας,εγω 50αρης πια δεν τους αντεχω με τιποτα:)
Σ'αυτό θα συμφωνήσω. Είναι νεανική εκπομπή που επικεντρώνεται στα πρόσωπα των δύο παρουσιαστών. Κάνουν τρέλες,παίζουν,ουρλιάζουν και πολλά άλλα. Πράγματι δεν απευθύνεται στον μέσο 50αρη +. Είναι Party!

Εμένα κάποια επεισόδια μου άρεσαν υπερβολικά στην παρουσίαση και από άποψη προσέγγισης του προορισμού και τα αστεία τους, και άλλα επεισόδια με κούρασαν γιατί έδειχνε πολύ ώρα τις δοκιμασίες / παιχνίδια και από ένα σημειο και μετά βαρέθηκα. Σίγουρα προβάλουν πολύ την δύναμη τους, τα γυμνασμένα τους κορμιά την πέραση τους στις γυναίκες. Όταν για ένα 10λεπτο βλέπεις να τραγουδάνε ημίγυμνοι στους δρόμους της Νέας Υόρκης πόσο ενδιαφέρον να έχεις.Κάντο αλλά δείξτο 2-3 λεπτά.

Νομίζω πως αν μείωναν την προβολή των εαυτών τους και των ανούσιων δοκιμασιών τους και έδειχναν παραπάνω συνεντεύξεις με ντόπιους και τους προορισμούς θα ήταν ιδανική εκπομπή. Πάντως ακόμα και με τα αρνητικά της εμένα μου αρέσει που ξεφευγει από ταξιδιωτικά κλισέ.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Μου άρεσαν τα επεισόδια σε Ιορδανία, Νεπάλ, Αμαζόνιο. Επεισόδια σαν της Νέας Υόρκης που έδειχναν το harlem shake και τον Naked Cowboy πχ δεν μου άρεσαν καθόλου, πολύ "αμερικανιά". Γενικώς μου αρέσει η εκπομπή πάντως.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Μου άρεσαν τα επεισόδια σε Ιορδανία, Νεπάλ, Αμαζόνιο. Επεισόδια σαν της Νέας Υόρκης που έδειχναν το harlem shake και τον Naked Cowboy πχ δεν μου άρεσαν καθόλου, πολύ "αμερικανιά". Γενικώς μου αρέσει η εκπομπή πάντως.
Αν δεν τα είδες δες και τα δυο μέρη της Μογγολίας. Μαζί με Νεπάλ τα αγαπημένα μου.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αν δεν τα είδες δες και τα δυο μέρη της Μογγολίας. Μαζί με Νεπάλ τα αγαπημένα μου.
Μου φανηκε στημενο το συμβαν με το υψομετρο..τεσπα στους τυφλους...η εκπομπη δεν εχει μετρο συγκρισης απλα. Στο σκοταδισμο της ελληνικης τιβι κατι λεει
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.703
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom