Ηρεμες διακοπές για ζευγάρι

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.812
Tοτε να επιλεξετε την Λημνο. Ειναι οτι πρεπει. Σε οσους την εχω προτεινει ως προορισμο και πηγανε την λατρεψαν. Σκυρο που ειχα παει ειχε συνεχεια αερα
Συμφωνώ και επαυξάνω! Υπέροχο νησί η Λήμνος και με μοναδικές αμουδερές παραλίες ακόμα και μέσα στην πρωτεύουσα τη Μύρινα.
Αν και την αποκαλούν και ''ανεμόεσα'' παρόλα αυτά δύσκολα οι παραλίες της πιάνουν κύμα. Το μόνο μείον είναι η όχι και τόσο καλή ακτοπλοϊκή σύνδεση τουλάχιστον με την Αθήνα. Αν και πρόσφατα είδα ότι ξεκινούν άμεσα τακτικά δρομολόγια από το Λαύριο.
 

travelboy2015

Member
Μηνύματα
9
Likes
7
Καλησπέρα σας.
Νεό μέλος. Βρηκα την παρεα σας και ειμαι πολυ χαρουμενος!

Ειμαι σε νεα σχεση με την κοπελα μου και λεμε για τις πρωτες μας διακοπες. Ημερ/νιες πρώτη εβδομαδα Σεπτεμβρη 2-6 .

Αμάξι έχω αλλα ειναι χαμηλό οποτε ψαχνω κατι με νορμαλ δρομους. Νησακι θα προτιμουσα και καπου να ειναι κοντα max 4 ωρες , επειδη οι μερες ειναι λιγες μην τις φαμε στο πηγαινε-ελα. Μενουμε Αθηνα οποτε μπορουμε και Πειραια και Ραφηνα.

Οι ηλικιες μας 30-35 ειναι οποτε δεν ψαχνουμε πολυ βαβουρα αλλα να πιουμε τα ποτακια μας! Θελουμε ωραιες παραλιες - οργανωμένες.

Για διαμονη τιμες καπου στα 60€-80€ max/μερα μπορώ και προτιμω ξενοδοχειο.

Για πείτε ιδέες...
( και για στεριά το σκεφτομουν Παργα- Συβοτα... )

Ευχαριστώ εκ των προτερων!
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Καλησπέρα σας.
Νεό μέλος. Βρηκα την παρεα σας και ειμαι πολυ χαρουμενος!

Ειμαι σε νεα σχεση με την κοπελα μου και λεμε για τις πρωτες μας διακοπες. Ημερ/νιες πρώτη εβδομαδα Σεπτεμβρη 2-6 .

Αμάξι έχω αλλα ειναι χαμηλό οποτε ψαχνω κατι με νορμαλ δρομους. Νησακι θα προτιμουσα και καπου να ειναι κοντα max 4 ωρες , επειδη οι μερες ειναι λιγες μην τις φαμε στο πηγαινε-ελα. Μενουμε Αθηνα οποτε μπορουμε και Πειραια και Ραφηνα.

Οι ηλικιες μας 30-35 ειναι οποτε δεν ψαχνουμε πολυ βαβουρα αλλα να πιουμε τα ποτακια μας! Θελουμε ωραιες παραλιες - οργανωμένες.

Για διαμονη τιμες καπου στα 60€-80€ max/μερα μπορώ και προτιμω ξενοδοχειο.

Για πείτε ιδέες...
( και για στεριά το σκεφτομουν Παργα- Συβοτα... )

Ευχαριστώ εκ των προτερων!
Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!
Η ιδέα σου για Πάργα-Σύβοτα είναι πολύ καλή, αν και προσωπικά δεν τρελάθηκα με τα Σύβοτα. Εννοώ δε μου άρεσε η περιοχή όσο στις φωτογραφίες, ίσως αν έχεις σκάφος και περιπλανιέσαι στα νησάκια εκεί, είναι αλλιώς;)
Θα σου πρότεινα να το συνδυάσεις και με Λευκάδα, είναι ήσυχα την περίοδο που θέλετε εσείς να πάτε, και οι παραλίες μαγικές! Αν και με χαμηλό αμάξι...χμμ...:eek:
Αλλιώς καβάλησε το σούπερ ντούπερ χαμηλό αμαξάκι σου και ξεκίνα για δεύτερο πόδι:)
 

travelboy2015

Member
Μηνύματα
9
Likes
7
KonstantintosAlena σε ευχαριστώ για την απαντηση!
Λευκαδα εχω παει 4-5 φορες (Καλοκαιρι και Πασχα) και την εχω βαρεθει .

Για Παργκα-Συβοτα ποση ωρα είναι απο Αθηνα ?
Με το αμαξι θα εχω θεμα εκει ? Εχει κατσικοδρομους?
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Κατσικόδρομους δεν έχει, χρειάζεσαι περίπου 5-6 ώρες να πας από Αθήνα. Αν σας αρέσει η οδήγηση (εσένα ναι ψυλλιάζομαι:) ), μπορείς να πας από Ρίο και να επιστρέψεις μέσω Άρτας - Λίμνης Κρεμαστών - Καρπενησίου... Εγώ προσωπικά γουστάρω να οδηγώ οπουδήποτε, την έχω κάνει τη διαδρομή και δε μετάνιωσα ούτε στιγμή!
 

travelboy2015

Member
Μηνύματα
9
Likes
7
Τοτε θα το εχω υποψιν μου για Παργα- Συβοτα.
Που ειναι πιο καλά να μείνεις (δεν εχω ιδεα)..?!
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Πάργα ασυζητητί για εμένα...Εμείς μείναμε 1 χλμ έξω από το κέντρο, το μέρος λέγεται Ανθούσα. Vasilis house το ξενοδοχείο μας, μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι! Στο συστήνω ανεπιφύλακτα, τσέκαρέ το ;) Θα έχετε και τη δυνατότητα για ποτάκια στο λιμάνι της Πάργας, το σκηνικό είναι πολύ όμορφο ;)
 

travelboy2015

Member
Μηνύματα
9
Likes
7
Πάργα ασυζητητί για εμένα...Εμείς μείναμε 1 χλμ έξω από το κέντρο, το μέρος λέγεται Ανθούσα. Vasilis house το ξενοδοχείο μας, μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι! Στο συστήνω ανεπιφύλακτα, τσέκαρέ το ;) Θα έχετε και τη δυνατότητα για ποτάκια στο λιμάνι της Πάργας, το σκηνικό είναι πολύ όμορφο ;)

Mπηκα και το τσεκαρα..θα το εχω στα υποψιν μου! Ευχαριστώ!

Οποιαδήποτε άλλη ιδεά για το που να παω..Ευπροσδεκτη :)
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Mπηκα και το τσεκαρα..θα το εχω στα υποψιν μου! Ευχαριστώ!

Οποιαδήποτε άλλη ιδεά για το που να παω..Ευπροσδεκτη :)
Δεύτερο ποδαράκι Χαλκιδικής, Σιθωνία.. το θεωρώ πολύ καλή επιλογή επίσης για τις μέρες που θέλεις, χωρίς καθυστερήσεις με λιμάνια και πιστεύω με καλές τιμές για την περίοδο
 

travelboy2015

Member
Μηνύματα
9
Likes
7
Δεύτερο ποδαράκι Χαλκιδικής, Σιθωνία.. το θεωρώ πολύ καλή επιλογή επίσης για τις μέρες που θέλεις, χωρίς καθυστερήσεις με λιμάνια και πιστεύω με καλές τιμές για την περίοδο
Ωραια η ιδεα για Χαλκιδικη...αλλα το εχω στο νου μου για να κατσω μια εβδομαδα ολοκληρη! Μπολικα χλμ!

Την Παργα την σκεφτομαι πιο σοβαρα σιγα σιγα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom