Γαλλία Ντίσνεϋλαντ ΠΑΡΙΣΙ (Eurodisney) για παιδιά .....μικρά και μεγάλα..

xrisaniou

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Επειδή έχω ψιλομπερδευτεί μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τη διαφορά αυτού τους εισιτηρίου
http://www.fnactickets.com/place-sp...manif_codman-MI425_hnoeud-1658619347742157416
από αυτό
http://www.fnactickets.com/place-sp...DISNEY---1-JOUR--1-PARC-BILLET-MINI-MI415.htm ????

Ποιο από τα δύο να κλείσω για μία μέρα σε ένα πάρκο? Εγω γιατί δεν καταλαβαίνω καμία διαφορα στα δύο εισιτήρια?
 

xrisaniou

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Λοιπον τα έχω πάρει τρελά με αυτή τη FNAC . Εκλεισα τα εισιτήρια για τη disneyland. Κάνω κανονικά την κράτηση και μου βγάζει ότι είναι να πληρώσω 88€. Μου έρχεται το email επιβεβαίωσης και βλέπω ότι μου ειχαν χρεώσει 180€. Είχα ανοιχτό σε διπλα tab δυο άλλα εισιτήρια που κοίταγα και μου τα χρεωσε και αυτά. Και όχι δεν τα είχε εμφανίσει όταν πατησα ότι δέχομαι τη χρέωση...

Τους έχω στείλει mail και τους παίρνω και τηλέφωνο και μιλάει γαλλικά! Το τηλεφωνο που είναι για εξωτερικο δεν έχει επιλογή για Αγγλικα!!

Τι να κάνω? Να σκάσω είμαι!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Προφανως τα ειχες προσθεσει στο καλαθι σου χωρις να το καταλαβεις. Αν δεν στα ακυρωσουν. Πουλα τα.
 

xrisaniou

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
θα βγω στον ηλεκτρικό και θα τα πουλήσω... Πώς άλλοι πουλάνε ένα στυλό ένα ευρω.

Εγω θα φωνάζω δυο εισιτήρια 90€!

Διαβασα την πολιτική τους και γενικά δεν ακυρώνουν! Δεν ξέρω ίσως εάν τους στείλω μια φωτογραφία μου ότι είμαι ξανθιά μπορεί να τα ακυρώσουν!!! Αλλιώς με βλέπω έξω από τη disneyland να παρακαλαω τουρίστες να τα αγοράσουν... Θα φάω ξύλο από τον Mickey, το κόβω...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αλλιώς με βλέπω έξω από τη disneyland να παρακαλαω τουρίστες να τα αγοράσουν... Θα φάω ξύλο από τον Mickey, το κόβω...
Σιγα μη τους παρακαλας κιολας. Ποιος δεν θελει να πληρωσει 20€ λιγοτερα;
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
να κανω κι εγω την ερωτησουλα μου :icon_redface:

Ψαχνοντας στους διαφορους ανεξάρτητους προμηθευτές εισητηρίων για τη disneyland, παρατηρησα οτι καποιοι σου στελνουν το "κανονικο" εισητήριο στο σπιτι (5-7 ημερες), ενω αλλοι σου δινουν voucher που το τυπωνεις και πας μ'αυτο.

Η κρισημη ερωτηση ειναι: Υπαρχει διαφορα σ'αυτες τις μεθοδους;
Δηλαδη αν παρω τα εισητηρια "στο χερι" μπαινω κατευθείαν στο παρκο;
Αν εχω τα vouchers πρεπει να περιμενω καπου (σε καποια ουρα) για να μου δωσουν αλλο εισητηριο, ή παλι μπαινω κατευθείαν;

Το FNAC που αναφερθηκε, σου στελνει το εισητηριο, το οποιο τυπωνεις και μπαινεις κατευθείαν;

Η αλλη ερωτηση εχει να κανει με τις ημερομηνίες.
Θα παω στις 10 ή 11 Σεπτέμβρη, και οι δυο μερες ειναι καθημερινες. Το εισητηριο που θα παραγγείλω θα εχει συγκεκριμενη ημερομηνια πανω;

Fast pass εχουν ολα τα εισητηρια, ή μονο αυτα που το μνημονεύουν(οι περισσοτερες σελιδες παντως το μνημονευουν);

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις :innocent:
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
To fast pass δεν έχει σχέση με το εισιτήριο που θα αγοράσεις, από όπου και αν το προμηθευτείς. Λογικά με το voucher θα πρέπει να σταθείς στο γκισέ για να το ανταλλάξεις σε εισιτήριο. Το εισιτήριο το χρησιμοποιείς σε κάποιες ατραξιόν που υποστηρίζουν fast pass και όταν έρθει η ώρα που αναγράφει το fast pass θα μπορείς να παρακάμψεις την ουρά.
Ημερομηνίες τα εισιτήρια αναγράφουν αφού τα "κτυπήσεις" στην είσοδο.
Απορία, γιατί δεν αγοράζεις εισιτήριο την μέρα που θα πας εκεί και μπαίνεις στην διαδικασία να στο στείλουν σπίτι?
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
To fast pass δεν έχει σχέση με το εισιτήριο που θα αγοράσεις, από όπου και αν το προμηθευτείς. Λογικά με το voucher θα πρέπει να σταθείς στο γκισέ για να το ανταλλάξεις σε εισιτήριο. Το εισιτήριο το χρησιμοποιείς σε κάποιες ατραξιόν που υποστηρίζουν fast pass και όταν έρθει η ώρα που αναγράφει το fast pass θα μπορείς να παρακάμψεις την ουρά.
Ημερομηνίες τα εισιτήρια αναγράφουν αφού τα "κτυπήσεις" στην είσοδο.
Απορία, γιατί δεν αγοράζεις εισιτήριο την μέρα που θα πας εκεί και μπαίνεις στην διαδικασία να στο στείλουν σπίτι?
τα εισητηρια τα βρισκω μεχτι και 15€ φτηνοτερα απο την "τιμη ταμειου".
Ακομα και στην επισημη σελιδα, στη Γαλλικη εκδοση τα δινουν πολυ φτηνοτερα.

Δεν ειπα να μου τα στειλουν σων και καλα, απλα μια αγγλικη σελιδα το εχει σαν πλεονεκτημα...

Αν τα αγορασω ηλεκτρονικα απο τη σελιδα της Disneyland και τα τυπωσω, θα πρεπει παλι να τα "αλλαξω" με κανονικο εισητηριο τη μερα που θα παω;
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Σε όλες τις disneyland μπαίνεις με εισιτήριο που έχει μαγνητική ταινία και προφανώς δεν μπορείς να την εκτυπώσεις .Δεν έχω αγοράσει ποτέ εισιτήριο από το ίντερνετ αλλά θεωρώ πως ναι πρέπει να το ανταλλάξεις με κανονικό, για το fast pass άλλωστε την μαγνητική ταινία διαβάζει το μηχάνημα.
Επίσης το κανονικό εισιτήριο για μένα αποτελεί το κυριότερο ενθύμιο.
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
Τελικα αποφασισα να τα παραγγειλω ηλεκτρονικα.
Μαλλον τελευταια μερα.

Θα κοιταξω να παμε λιγο νωρις για να μη χασουμε πολυ χρονο στα ταμεια.

Ξερει κανεις τι ωρα ανοιγουν τα ταμεια στη Disneyland;
Αυτοι δεν απαντανε στα μαιιλ, πρεπει να τους παρεις τηλεφωνο...
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ταξίδι-Όνειρο
USA roadtrip
Πηγα Disneyland με εισιτηριο απο fnac πριν 9 μηνες και μπηκαμε κατευθειαν με την εκτυπωση που καναμε στο σπιτι. Εχει barcode που στο σκαναρουν στην εισοδο. Το ιδιο συμβαινει και στο fast pass, δεν περιμενεις σε καμια επιπλεον ουρα..
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
Να γραψω κι εγω για να υπαρχει η πληροφορια μηπως χρειαστει και καποιος αλλος:

Ακολουθωντας τη συμβουλη της Νικολετας (απο το φορουμ;)) εκλεισα τα εισητηρια απο την Γαλλικη εκδοση της επισημης Disneyland.
Ηταν πιο φτηνα απο τα φτηνοτερα που βρηκα σε ανεξαρτητα πρακτορεια και ισχυαν και για τα δυο παρκα (ενημερωτικα, εκλεισα με 47€ του ενηλικα και 40€ το παιδικο σε χαμηλη σαιζον -αρχες Σεπτεμβρη), ενω τα πρακτορεια τα ειχαν απο 8€ ακριβοτερα και για το ενα παρκο

Τα τυπωμενα απο το σπιτι εισητηρια χρησιμοποιουνται κανονικα και δεν εχεις αλλες "συναλλαγες" εκει.

Καλη διασκεδαση σε οποιον παει :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom