Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Ναι αλλά ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη. Η ομάδα έχει κενά στο ροστερ
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
...αφού το ποδόσφαιρο που παίζουν είναι άθλιο γιατί να μην αποκλείονται? Ας δώσουν μερικά από τα κέρδη τους για καλούς παίχτες, προπονητές, γυμναστές κλπ , ας σταματήσουν να προσπαθούν να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα και οι βαθμοί θα έρθουν.
Ποια κέρδη;Το προϊόν απαξιώνεται συνεχώς τα εισιτήρια πέφτουν,χορηγοί δεν υπάρχουν κτλ;Πέρα από την βία και τις ταρζανιές των χουλιγκάνων(που κανείς δεν έκανε και δεν κάνει προσπάθεια να τους αντιμετωπίσει) η κατάσταση που έχει δημιουργηθεί με τον μη ανταγωνιστικό πρωτάθλημα και τον μόνιμο πρωταθλητή βοηθάει να βελτιωθούν τα πράγματα;Φταίει όντως ή κατσίκα του γείτονα,μάς αρέσει δεν μας αρέσει....
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Η ομάδα έχει κενά στο ροστερ
Μα τώρα ξεκίνησε.
Με το ζόρι ασχολούνται?
Φταίει όντως ή κατσίκα του γείτονα,μάς αρέσει δεν μας αρέσει....
Φταίει γιατί είναι πιο ωραία από τη δική τους και τη λιγουρεύονται!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Μα τώρα ξεκίνησε.

Με το ζόρι ασχολούνται?

Φταίει γιατί είναι πιο ωραία από τη δική τους και τη λιγουρεύονται!
Βλέπεις κανέναν σοβαρό επενδυτή να ασχολείται;Οι λίγοι σοβαροί που τόλμησαν έφυγαν προ πολλού.

Δεν μας ενδιαφέρει αν είναι ωραία η κατσίκα αλλά ότι είναι πλούσια με τα λεφτά των άλλων.Μόνιμη πρωταθλήτρια(με κάθε μέσο) και παίρνει όλα τα χρήματα της ΟΥΕΦΑ.Ας παίζει λοιπόν 2 και 3 γύρους προκριματικά,να αποκλείεται και νωρίς-νωρίς να πιάσουμε όλοι μαζί πάτο και να τελειώνει το θέμα ποδόσφαιρο στην Ελλάδα.
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
να τελειώνει το θέμα ποδόσφαιρο στην Ελλάδα.
ίσως...για το τσάμπιονς ληγκ πιάσε θέση, θα δεις υψηλό επίπεδο ( από όλες τις ομάδες που συμμετέχουν).
ΥΓ. Όλα αυτά χωρίς να είσαι βάζελος? πολύ αμφιβάλλω...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
ίσως...για το τσάμπιονς ληγκ πιάσε θέση, θα δεις υψηλό επίπεδο ( από όλες τις ομάδες που συμμετέχουν).
ΥΓ. Όλα αυτά χωρίς να είσαι βάζελος? πολύ αμφιβάλλω...
Για να δώ τους άλλους σίγουρα...

Δεν είμαι...Είμαι από αυτούς που ήρθαν(φέτος)....Το έχω δηλώσει πολλές φορές παλαιότερα...Και φυσικά δεν εξαιρώ τα "μπουμπούκια" μας...Τωρινά και παλαιότερα...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Πολλοί λένε να παίζει ο πρωταθλητής προκριματικόυς γύρους. Έχουν συνειδητοποησει ότι ο Ολυμπιακός θα παίζει στα πλέι οφ των πρωταθλητών όντας στο γκρουπ των ισχυρών και θα παίζει με την Αστανα την Σκεντερμπου. Αν δεν μπορεί να περάσει αυτές τις ομάδες ας μην παίξει cl

Το θέμα των αντιπάλων μας είναι ότι δεν καταλάβαινουν ότι πρώτα πρεπει να δυναμώσουν αγωνιστικά και μετά να δουν το παρασκήνιο.
Αυτό έκανε ο Κόκκαλης οι Γιαννακοπουλοι και οι Αγγελόπουλοι.

ARROUND THE WORLD προσωπικά οι μεταγραφές μας δεν με ικανοποίησαν και δεν είναι ανάλογες της δυναμικής και των δυνατοτήτων της ομάδας.
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Για να δώ τους άλλους σίγουρα...

Δεν είμαι...Είμαι από αυτούς που ήρθαν(φέτος)....Το έχω δηλώσει πολλές φορές παλαιότερα...Και φυσικά δεν εξαιρώ τα "μπουμπούκια" μας...Τωρινά και παλαιότερα...
Εγώ βλέπω το ποδόσφαιρο ως ψυχαγωγία χωρίς φανατισμό (όσο μπορώ), τα διοικητικά δε με ενδιαφέρουν. Θεωρώ ότι όπου υπάρχει οικονομικά συμφέροντα υπάρχουν και αθέμιτα μέσα, ο Μάρξ έλεγε όσα κερδίζεις σε πλούτο τα χάνεις σε ανθρωπιά. Ίσως διάβασες σήμερα για ένα θέμα του ΔΣ της Μπενφίκα, παντού τα ίδια.Αν μια ομάδα παίζει καλά και κερδίζει, μπράβο της!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Πολλοί λένε να παίζει ο πρωταθλητής προκριματικόυς γύρους. Έχουν συνειδητοποησει ότι ο Ολυμπιακός θα παίζει στα πλέι οφ των πρωταθλητών όντας στο γκρουπ των ισχυρών και θα παίζει με την Αστανα την Σκεντερμπου. Αν δεν μπορεί να περάσει αυτές τις ομάδες ας μην παίξει cl

Το θέμα των αντιπάλων μας είναι ότι δεν καταλάβαινουν ότι πρώτα πρεπει να δυναμώσουν αγωνιστικά και μετά να δουν το παρασκήνιο.
Αυτό έκανε ο Κόκκαλης οι Γιαννακοπουλοι και οι Αγγελόπουλοι.

ARROUND THE WORLD προσωπικά οι μεταγραφές μας δεν με ικανοποίησαν και δεν είναι ανάλογες της δυναμικής και των δυνατοτήτων της ομάδας.
Μια διόρθωση.Θα παίζει στον τρίτο γύρο των προκριματικών και μετά στα πλέι όφ.Και ανεξάρτητα με ποιους θα παίζει μια ταλαιπωρία θα υπάρχει όπως και να το κάνουμε.Και αν δεν βλέπουμε το πισωγύρισμα επειδή οι αντίπαλοι θα είναι αδύνατοι,τι να πώ...

Για τις επενδύσεις αγαπητέ τα έχουμε ξαναπεί.Επενδύσεις έγιναν αλλά όταν είδαν οι επενδυτές τι κατάσταση επικρατεί τα βρόντηξαν και έφυγαν αδιαφορώντας για τα λεφτά που έβαλαν.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Εγώ βλέπω το ποδόσφαιρο ως ψυχαγωγία χωρίς φανατισμό (όσο μπορώ), τα διοικητικά δε με ενδιαφέρουν. Θεωρώ ότι όπου υπάρχει οικονομικά συμφέροντα υπάρχουν και αθέμιτα μέσα, ο Μάρξ έλεγε όσα κερδίζεις σε πλούτο τα χάνεις σε ανθρωπιά. Ίσως διάβασες σήμερα για ένα θέμα του ΔΣ της Μπενφίκα, παντού τα ίδια.Αν μια ομάδα παίζει καλά και κερδίζει, μπράβο της!
Συμφωνούμε απόλυτα για την ψυχαγωγία.Και φυσικά και αλλού γίνονται παρόμοια αν και σε πολύ μικρότερο βαθμό.Το θέμα είναι ότι στην Ελλάδα το κακό παράγινε.Και όταν οι ίδιοι δεν βλέπουμε το πρόβλημα και δείχνουμε ό ένας τον άλλο τότε ποτέ δεν πρόκειται να φτιάξει τίποτα και ούτε θα δούμε ποτέ μπάλα.Τέλος πάντων είπαμε τις απόψεις μας και ποιος νοιάστηκε..
 
D

Delmem9770

Guest
Πολυ καλο νεο ο αποκλεισμος του παναθηναικου. Μακαρι ο πρωταθλητης να παιζει απο ιουνιο με σκεντερμπεου και καμπαλα και ας περναει μετα ομιλους.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.494
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom