Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Τσέκαρε και άφιξη Αμμαν ή Τελ Αβιβ ή και τα δύο για να συνδυάσεις Ιορδανία/Ισραήλ.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
@jimp μέσα έπεσες, ακριβως αυτά κοιτούσα κ είδα ότι το κέρδος είναι μικρό!
τελ αβιβ 99 ευρω από τα 124.
αμαν 137 από τα 185.
Όσο για τη Μαδρίτη 12.000 σχεδόν one way και μάλιστα μόνο από Αθήνα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
@jimp μέσα έπεσες, ακριβως αυτά κοιτούσα κ είδα ότι το κέρδος είναι μικρό!
τελ αβιβ 99 ευρω από τα 124.
αμαν 137 από τα 185.
Όσο για τη Μαδρίτη 12.000 σχεδόν one way και μάλιστα μόνο από Αθήνα.
Περίμενε τι εννοείς με τα 99 από 124 και 137 από 185; Με 14.000 μίλια έχεις ένα εισιτήριο πήγαινελα από Αθήνα-Αμμάν/Τελ αβιβ και πληρώνεις μόνο τους φόρους. Οι φόροι είναι τα 99 και 137; Δεν νομίζω, από Αθήνα οι φόροι είναι στα 35 ευρώ, για επιστροφή πόσο είναι από Αμμάν ή Τελ Αβιβ?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.998
Likes
40.896
Με 17000 μίλια δεν μπορείς να κανείς 2 πτήσεις εσωτερικού και 2 εξωτερικού, ειναι λίγα τα μίλια. Προφανώς πρέπει να δεις προορισμούς απο Αθηνα και μάλιστα όχι όλους.
Τους φόρους που αναφέρεις δεν τους καταλαβαίνω κι εγώ. Οι φόροι μετάβασης για κάθε προορισμό ειναι 35 ευρω και ποικίλλουν της επιστροφής. Δεν έχω δει ποτέ τόσο μεγάλα ποσά για 2 πτήσεις.
Προσωπικά θεωρώ σπουδαίο προνόμιο του εισιτηρίου με μίλια τη δυνατότητα ακύρωσης και επιστροφής του ποσού των φόρων και των μιλίων με παρακράτηση μόλις 20 ευρω ακόμη και και λίγο πριν την πτήση, κατι που δεν σου επιτρέπεται στους φθηνότερους ναύλους της Aegean. Όποτε δεν μπορώ να συγκρίνω τα φτηνά εισιτήρια με τα εισιτήρια με μίλια. Ειναι διαφορετικά πράγματα.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
το Αθηνα Αμαν μόνο οι φόροι και 14000 μιλια είναι 110 ευρω με επιστροφη, αυτό μου βγαζει.
Τα ποσά που προανεφερα αφορουν δρομολογια από θεσνικη,
δηλαδή ακόμη κι αν τα μιλια από θεσνικη ήταν ιδια οι φοροι από θεσνικη είναι 137 πανελα και το τελικο ποσο είναι 185.Αρα τα 75 ευρω της διαφορας θα τα έδινα ας πούμε στο να κατεβω αθηνα και θα έχανα κ τα 14000 μιλια.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
paefstra αυτό είναι ενδιαφέρον!σου κρατάνε μόνο 20 ευρώ από τους φόρους αλλά ακυρώνονται τα μιλια ή επανεργοποιούνται;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.998
Likes
40.896
Σου επιστρέφονται και τα μίλια και μέρος των φόρων. Γι αυτο αγαπάμε τα εισιτήρια με μίλια...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
σκεφτομουν να κοψω το εισιτηριο σε 2 ξεχωριστες κρατησεις μιας κ δεν ξερω από τωρα την ημερα της επιστροφης.Όπως το περιγράφεις προτιμοτερο είναι να κάνω μια κρατηση σε περίπτωση που κατι δεν πάει καλά ωστε να μου κρατήσουν μόνο 20 ευρώ σωστά;κ όχι 40 ευρώ;
ευχαριστώ!
τελικά θυμαται κανεις ποτε περιπου βγαινουν τα ανοιξιάτικα δρομολόγια +?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.998
Likes
40.896
Ναι μην τα κλείσεις χωριστά. Κρατάνε 20 ευρω για το πήγαινε έλα, αλλιώς θα πας στα 40
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.998
Likes
40.896
Εισιτήριο με μίλια απο λογαριασμό Together : μπροστά απο το όνομα μου υπήρχε η λέξη Together, το οποίο εμφανίστηκε σαν να ήταν το μικρό μου όνομα στο εισιτήριο, με αποτέλεσμα να μη μπορώ να κάνω ηλεκτρονικό check in, αλλά και να αναγκαστώ να δίνω εξηγήσεις στο αεροδρόμιο.
Την επόμενη φορά, αλλαγή ονόματος τηλεφωνικά αν ξαναδώ να με λένε "Together paefstra"...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.998
Likes
40.896
Τα Happy Miles δεν είναι πια προνόμιο μόνο των Silver και Gold βαθμίδων, αλλά όλων. Για ρίξτε μια ματιά για εισιτήρια με λιγότερα μίλια :) (από 5600 μίλια η διαδρομή για εξωτερικό)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.626
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom