Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Φορ ένιμπαντι τράβελλινγκ γουίθ χαντ λάγκιτζ όνλυ γουίθ Ετζίαν (για όποιον ταξιδεύει με χειραποσκευή μόνο με Aegean): Το όριο των 8 κιλών είναι πλέον σωρευτικό και για τη χειραποσκευή και για την τσάντα χειρός ή φορητού υπολογιστή. Δηλαδή και τα δύο μαζί, βαλιτσάκι και γυναικεία τσάντα πχ ή βαλιτσάκι και λάπτοπ, πρέπει να είναι μέχρι 8 κιλά. https://aegeanairlines-gr.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/21/related/1
Aegean χειρότερα και από low cost, σε αυτό το θέμα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Aegean χειρότερα και από low cost, σε αυτό το θέμα.
Πφ, σιγά. Οτι αφαιρούν σε κιλά, θα το αφαιρούμε σε ρούχα. Μόνο καυτά σορτσάκια και τεράστια ντεκολτέ τώρα το καλοκαίρι. Το κρίμα στο λαιμό της εταιρείας.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Πφ, σιγά. Οτι αφαιρούν σε κιλά, θα το αφαιρούμε σε ρούχα. Μόνο καυτά σορτσάκια και τεράστια ντεκολτέ τώρα το καλοκαίρι. Το κρίμα στο λαιμό της εταιρείας.
Έτσι θα πετάμε από μάιο και μετά, μέχρι σεπτέμβρη. Εμεις για να σας θαυμάζουμε και σεις για να μην έχετε πρόβλημα με τα ρούχα!
Αλλά εσύ θα έχεις πρόβλημα με τα τακούνια σου...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
παιδια είναι sos η ερωτηση, ποτε περιπου βγαινουν τα δρομολογια περαν του Μάρτη;
ευχαριστω!
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Άσχετο με τα προηγούμενα αλλά θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάτι που ανακάλυψα χτες... Στον ναύλο GoLight της Aegean η αλλαγή εισιτηρίων υποτίθεται ότι γίνεται με 40€... Όταν όμως χτες προσπάθησα τηλεφωνικώς να αλλάξω ένα εισιτήριο που είχα πάρει σε προσφορά (το είχα αγοράσει αρχές Ιουνίου στο πλαίσιο των εκπτώσεων 10%, 20% και 30% που δίνει κατά καιρούς η Aegean) με ενημέρωσαν ότι για αλλαγές εισιτηρίων που αγοράστηκαν σε προσφορά, το τέλος αλλαγής δεν είναι 40€ αλλά 80€!!!
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
825
Έχει δοκιμάσει κανείς πρόσφατα να κάνει check in με το που ανοίγει; Ενώ θα έπρεπε να είναι διαθέσιμο σχεδόν ολόκληρο το αεροπλάνο, μου δείχνει καμιά δεκαριά θέσεις μόνο. Και στις δύο τελευταίες πτήσεις μου, από οποιονδήποτε browser και διαφορετικά πισί.

Άσχετο με τα προηγούμενα αλλά θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάτι που ανακάλυψα χτες... Στον ναύλο GoLight της Aegean η αλλαγή εισιτηρίων υποτίθεται ότι γίνεται με 40€... Όταν όμως χτες προσπάθησα τηλεφωνικώς να αλλάξω ένα εισιτήριο που είχα πάρει σε προσφορά (το είχα αγοράσει αρχές Ιουνίου στο πλαίσιο των εκπτώσεων 10%, 20% και 30% που δίνει κατά καιρούς η Aegean) με ενημέρωσαν ότι για αλλαγές εισιτηρίων που αγοράστηκαν σε προσφορά, το τέλος αλλαγής δεν είναι 40€ αλλά 80€!!!
Περίεργο. Εδώ αναφέρονται οι όροι αλλαγής και οι χρεώσεις. Μήπως το διατύπωσε αλλιώς και εννοούσε τη διαφορά στο ναύλο;
 
Last edited:

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Περίεργο. Εδώ αναφέρονται οι όροι αλλαγής και οι χρεώσεις. Μήπως το διατύπωσε αλλιώς και εννοούσε τη διαφορά στο ναύλο;
Για αυτό το λέω κι εγώ, επειδή όταν έκλεινα πουθενά δεν υπήρχε όρος ότι ειδικά στα εισιτήρια GoLight σε προσφορά η χρέωση αλλαγής είναι 80€ αντί για 40€. Δεν εννοούσαν κάτι άλλο, πήρα τηλέφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών και μου είπαν πολύ συγκεκριμένα ότι για την αλλαγή θα με χρεώσουν 80€ συν τη διαφορά στην τιμή του εισιτηρίου για την άλλη ημερομηνία. Και όταν τους ρώτησα γιατί 80€ και όχι 40€ που λένε οι όροι μου απάντησαν ότι αυτή είναι η χρέωση για αλλαγή εισιτηρίου που αγοράστηκε σε προσφορά. Αποτέλεσμα αυτού ήταν, για ένα εισιτήριο που πήγαινε-έλα κόστισε 126€, να μου ζητήσουν 109€ για να αλλάξουν μόνο το εισιτήριο της επιστροφής και ... 238€ για να αλλάξουν το εισιτήριο και της μετάβασης και της επιστροφής (οπότε στην περίπτωση αυτή είναι προφανές ότι απλά καις το εισιτήριο που έχεις κλείσει και ξανακλείνεις άλλο).
 
Last edited by a moderator:

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Καλησπέρα. Γνωρίζετε αν στο ναύλο flex μπορώ να αλλάξω αεροδρόμιο προορισμού? :D
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Μια συμβουλή για όσους αγοράζουν ναύλους flex για ταξίδι με επιστροφή:
Μην κλείνετε μαζί σε μια κράτηση και τις δυο πτήσεις, αναχώρησης και επιστροφής. Αν οι δυο πτήσεις έχουν διαφορετικές κρατήσεις, είναι ανεξάρτητες. Αυτό είναι σημαντικό γιατί αν οι δυο πτήσεις βρίσκονται στην ίδια κράτηση και εσείς θέλετε να κάνετε αλλαγή μόνο σε μια από τις δυο, η aegean θα σας χρεώσει, εκτός από την ενδεχόμενη διαφορά τιμής της πτήσης που θέλετε να κάνετε αλλαγή και την διαφορά στην τιμή που έχει υπάρξει και στην άλλη πτήση!
Την πάτησα, το ρώτησα και έμαθα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.707
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom