Ολλανδία Πρώτη φορά στο Άμστερνταμ

Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Καλησπέρα!
Κανένας φόβος και άγχος, ειδικά για τέτοιους προορισμούς, θα με θυμηθείτε! ;) Για διαμονή δεν ξέρω τι να σου προτείνω, όσον αφορά τα αεροπορικά, η Transavia πετάει με 80 ευρώ την κάθε διαδρομή, μόνο με 10 κιλά χειραποσκευή όμως. Για εμένα είναι υπεραρκετά, για εσάς δεν ξέρω. Από που θα φύγετε, πόσες μέρες θα μείνετε εκεί, τι χρήματα διαθέτετε; Όλα παίζουν ρόλο..
 

loukritia.m

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Ολλανδια
Σε ευχαριστώ πολυ για την απαντηση σου!
Ειναι καλη αεροπορικη εταιρια? Φοβαμαι, γενικως, τα υψη οποτε θελω να ειμαι σιγουρη οτι η πτηση θα ειναι ασφαλης. Θα κραταμε ελαχιστα πραγματα μαζι μας( μια τσαντα πλατης με 2-3 αλλαξιες ρουχα, 1 βιβλιο και την φωτογραφικη μας μηχανη). Ειμαστε φοιτητες επομενως τα χρηματα που διαθετουμε ειναι λιγα. Μεχρι στιγμης δεν εχουμε βρει youth hostel κατω απο 30 ευρω την βραδια. Δεν ξερουμε ποια sites να εμπιστευουμε...παμε λιγο στα τυφλα.
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Είναι εταιρία low cost, θυγατρική της KLM. Δεν είχε ποτέ σοβαρό ατύχημα, εγώ προσωπικά θα την προτιμούσα. Βέβαια εγώ μπορεί να μην είμαι και πολύ του στυλ σου, μπαίνω σε οτιδήποτε έχει φτερά, εμπιστεύομαι τη στατιστική :haha: . Αν πάλι δε θέλετε, μπορείτε να βρείτε αρκετές επιλογές με Lufthansa, SAS, αλλά και KLM, διαλέγετε ακριβείς ημερομηνίες ανάλογα με το κόστος. Σίγουρα όχι με 160 με επιστροφή, και όχι απευθείας, εκτός της KLM.
Για hostel που λες, υπάρχουν αρκετά sites, hostel.com. hostelworld.com και άλλα. Καταλαβαίνω ότι ανησυχείτε, είναι πρώτη σας φορά στο εξωτερικό κτλ, αλλά νομίζω ότι είναι ένας προορισμός χωρίς πολλές δυσάρεστες πιθανές εκπλήξεις. Κάθε άλλο!
Ανοίξτε το tripadvisor, δείτε σχόλια και ό,τι άλλο θέλετε εκεί για την πόλη, συμβουλές κτλ.. Και επίσης : http://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ευρώπη.57/?prefix_id=95 19 δημοσιευμένες ιστορίες σας περιμένουν, πίστεψέ με, μπορούν να σας βοηθήσουν πολύ παραπάνω από όσο φαντάζεσαι :)
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
χμ...αμστερνταμ!
κατα τη γνωμη μου είναι η γη της ευρωπαικης επαγγελιας!στη θεση σας θα παρατουσα τις σπουδες μου στην ελλαδα-ενταξει ας μην είμαι αυστηρη-θα πηγαινα εκει για μεταπτυχιακο κ θα εμενα εκει για παντα.
απιστευτο επιπεδο ζωης.
μεγαλη ιστορια και δε θελω να συγκινηθώ σαββατοβραδο :haha:
να μεινετε στο stayokay vondelpark δεν υπάρχει κατι καλύτερο μπεσα για μπεσα :haha:
 

loukritia.m

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Ολλανδια
Είναι εταιρία low cost, θυγατρική της KLM. Δεν είχε ποτέ σοβαρό ατύχημα, εγώ προσωπικά θα την προτιμούσα. Βέβαια εγώ μπορεί να μην είμαι και πολύ του στυλ σου, μπαίνω σε οτιδήποτε έχει φτερά, εμπιστεύομαι τη στατιστική :haha: . Αν πάλι δε θέλετε, μπορείτε να βρείτε αρκετές επιλογές με Lufthansa, SAS, αλλά και KLM, διαλέγετε ακριβείς ημερομηνίες ανάλογα με το κόστος. Σίγουρα όχι με 160 με επιστροφή, και όχι απευθείας, εκτός της KLM.
Για hostel που λες, υπάρχουν αρκετά sites, hostel.com. hostelworld.com και άλλα. Καταλαβαίνω ότι ανησυχείτε, είναι πρώτη σας φορά στο εξωτερικό κτλ, αλλά νομίζω ότι είναι ένας προορισμός χωρίς πολλές δυσάρεστες πιθανές εκπλήξεις. Κάθε άλλο!
Ανοίξτε το tripadvisor, δείτε σχόλια και ό,τι άλλο θέλετε εκεί για την πόλη, συμβουλές κτλ.. Και επίσης : http://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ευρώπη.57/?prefix_id=95 19 δημοσιευμένες ιστορίες σας περιμένουν, πίστεψέ με, μπορούν να σας βοηθήσουν πολύ παραπάνω από όσο φαντάζεσαι :)
Μαλλον αυτην την εταιρια θα προτιμησουμε. Οι υπολοιπες εχουν αρκετα υψηλες τιμες στα εισιτηρια τους και δεν βρηκαμε καποια αλλη προσφορα. Κανουμε τον σταυρο μας και απλα ελπιζουμε να πανε ολα καλα. Εψαξα αρκετα στις ιστοσελιδες που μου παραθεσες. Για hostels θεωρω οτι οι τιμες ειναι αρκετα υψηλες. Θα κανουμε λιγη οικονομια μεχρι τον Δεκεμβρη και θα τα καταφερουμε!!!!!!!!!!!!

χμ...αμστερνταμ!
κατα τη γνωμη μου είναι η γη της ευρωπαικης επαγγελιας!στη θεση σας θα παρατουσα τις σπουδες μου στην ελλαδα-ενταξει ας μην είμαι αυστηρη-θα πηγαινα εκει για μεταπτυχιακο κ θα εμενα εκει για παντα.
απιστευτο επιπεδο ζωης.
μεγαλη ιστορια και δε θελω να συγκινηθώ σαββατοβραδο :haha:
να μεινετε στο stayokay vondelpark δεν υπάρχει κατι καλύτερο μπεσα για μπεσα :haha:
Ναι συμφωνω απολυτα. Το σκεφτομαι σοβαρα να κανω καποιο μεταπτυχιακο στην Ολλανδια(αν εχω την δυνατοτητα βεβαια). Ηθελα παρα πολυ να κανω το προπτυχιακο μου στο εξωτερικο αλλα αποφασισα να κατσω στην Ελλαδα για να βελτιωσω τις ξενες γλωσσες που μιλω και να συνηθισω λιγο την μοναχικη ζω. Ειναι ονειρο ζωης αυτο το ταξιδι και η Ολλανδια γενικως.
Τι ειναι αυτο?? youth hostel???
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.351
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom