ΗΠΑ Ιδέες για ταξίδι στο San Francisco, LA, χαβάη

GEOPAL

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Απο αυτά που έχω διαβάσει οι 4 του βεγκας ειναι υπέρ αρκετές αλλα βέβαια εξαρτάται απο το τι θέλεις να κανείς! Ποτε λες να πάτε;
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
3/11 με 22/11...αυτο σκεφτομαι κ εγω οτι οι 4 στο βεγκας ειναι πολλες...την ημερησια μεχρι γκραν κανυον μαλλον θα κανουμε.οι υπολοιπες θαναι στην πολη. Απλα επειδη ακομα δεν εχω κλεισει την μεγαλη πτηση κοιταω μπας κ βγαλω καμια νυχτα εξω..το προγραμμα λεει 3/11 skg-sfo με turkish,7/11 sfo-hnl,13/11 hnl-las και εδω ειναι η απορια μου 3 η 4 νυχτες στο λας βεγκας.λογικα 17/11 las-lax και τελος 22/11 lax-skg με turkish.
 

GEOPAL

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Όπως σου ειπα αναλόγως τι θες να κανείς! Αν εχεις σκοπό να λιώσεις στο blackjack μείνε παραπάνω ;) πάντως εγώ που τς κοιτάζω ίσως αφαιρέσω το Grand Canyon διότι το πιο κοντινό που μπορούμε να πάμε οδικώς ειναι το Skywalk αλλα αποτι διαβάζω δεν αξίζει τον κόπο! Η πας στο park ή τίποτα.. HL που κλείσατε;
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
Όπως σου ειπα αναλόγως τι θες να κανείς! Αν εχεις σκοπό να λιώσεις στο blackjack μείνε παραπάνω ;) πάντως εγώ που τς κοιτάζω ίσως αφαιρέσω το Grand Canyon διότι το πιο κοντινό που μπορούμε να πάμε οδικώς ειναι το Skywalk αλλα αποτι διαβάζω δεν αξίζει τον κόπο! Η πας στο park ή τίποτα.. HL που κλείσατε;
Οταν λες παρκ τι εννοεις;για hl εχω κλεισει μονο αεροπορικα,λογω δουλειας ολη μερα δεν εχω προλαβει να δω πολλα πραματα απο το ταξιδι...ξερω εχω αργησει αλλα τα αεροπορικα ειναι σε πολυ καλες τιμες...εκλεισα με 940ε με hawaiian multi flight οπως κ η turkish εχει με 1300.
 

GEOPAL

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Αν εχεις αργήσει εσυ εγώ τι να λέω που θα παω μέσα Σεπτέμβρη; Ξενοδοχείο Χαβαι δεν έχω βρει ακόμα αλλα ψάχνω κάποιο σπίτι εκτός Χονολουλού για να αποφύγω τον πολύ κόσμο κ να είμαι πιο χαλαρός. Οτι κ να κανείς ξεκινά κλείνε πάντως Γιατι οι τιμές ειναι τρελές
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Μονοήμερη από το Las Vegas δεν μπορείς να πας στο Grand Canyon, μπορείς να πας μόνο στο west rim που θα έχεις θέα σε ένα "παρακλάδι" του ρήγματος. Ψάξε λίγο το http://www.grandcanyonlodges.com/
που σου δίνει πληροφορίες σχετικά με Grand Canyon National Park.
Εμείς είχαμε μείνει μέσα στο πάρκο 2 βράδια και το καταευχαριστηθήκαμε.
Σχετικά με το Las Vegas δεν έχει μόνο black jack. Βασικά εμάς 3 βράδια δεν μας έφτασαν και δεν παίξαμε καθόλου, έχει shows , τεράστια ξενοδοχεία που μόνο βόλτα να τα κάνεις θέλεις χρόνο, ψώνια , μπουφέδες και καλά εστιατόρια.
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
Μονοήμερη από το Las Vegas δεν μπορείς να πας στο Grand Canyon, μπορείς να πας μόνο στο west rim που θα έχεις θέα σε ένα "παρακλάδι" του ρήγματος. Ψάξε λίγο το http://www.grandcanyonlodges.com/
που σου δίνει πληροφορίες σχετικά με Grand Canyon National Park.
Εμείς είχαμε μείνει μέσα στο πάρκο 2 βράδια και το καταευχαριστηθήκαμε.
Σχετικά με το Las Vegas δεν έχει μόνο black jack. Βασικά εμάς 3 βράδια δεν μας έφτασαν και δεν παίξαμε καθόλου, έχει shows , τεράστια ξενοδοχεία που μόνο βόλτα να τα κάνεις θέλεις χρόνο, ψώνια , μπουφέδες και καλά εστιατόρια.
λογικα αν κατσω 4 νυχτες θα εχω 3,5 γεματες μερες,road trip δυστηχως δεν με περνει ο χρονος απο την στιγμη που η πτηση μου φτανει λας βεγκας απο χαβαη,οποτε μονο κατι ωστε να παρω μια γευση απο το gcnp μπορω να κανω η να μην κανω καμμια μονοημερη κ να επικεντρωθω στην πολη.για το λος αντζελες πιστευεις οτι 5 νυχτες ειναι οκ?...λογικα 1 μερα θα χρειαστει η disneyland...
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Οι μέρες που χρειάζονται σε κάθε μέρος εξαρτάται απόλυτα από το τι ενδιαφέροντα έχεις.
Προσωπικά χρειάστηκα 2 ολόκληρες μέρες στην disneyland , μία σε κάθε πάρκο της, και μια επίσης ολόκληρη μέρα στην universal. Οι αποστάσεις είναι χαώδεις και για την disney η οποία είναι στο Anaheim αλλάξαμε hotel
Αυτό που έχει να προσφέρει το Los Angeles είναι τα studios, τσέκαρε και της warner bros στο οποίο κάνεις πολύ ωραίο τουρ.
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
Οι μέρες που χρειάζονται σε κάθε μέρος εξαρτάται απόλυτα από το τι ενδιαφέροντα έχεις.
Προσωπικά χρειάστηκα 2 ολόκληρες μέρες στην disneyland , μία σε κάθε πάρκο της, και μια επίσης ολόκληρη μέρα στην universal. Οι αποστάσεις είναι χαώδεις και για την disney η οποία είναι στο Anaheim αλλάξαμε hotel
Αυτό που έχει να προσφέρει το Los Angeles είναι τα studios, τσέκαρε και της warner bros στο οποίο κάνεις πολύ ωραίο τουρ.
οποτε και 3νυχτες λας βεγκας να μεινεις χωρις να βγεις απο την πολη κ να κανεις 6νυχτες στο λος αντζελες ειναι μια καλη επιλογη,μια ματια που εριξα ειδα οτι εχεις πολλα περισσοτερα να δεις στο la παρα στο vegas.
 

GEOPAL

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Ξέρετε τι διαδικασία χρειάζεται στην περίπτωση που το δίπλωμα είναι παλαιού τύπου (χωρίς λατινικούς)? Όχι για έκδοση καινούργιου, αλλά μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ξέρετε τι διαδικασία χρειάζεται στην περίπτωση που το δίπλωμα είναι παλαιού τύπου (χωρίς λατινικούς)? Όχι για έκδοση καινούργιου, αλλά μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?
Αυτό
http://www.travelstories.gr/communi...νητου-σε-αεροδρομια.21887/page-16#post-530813
Μπες στο site της ΕΛΠΑ για λεπτομέρειες.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.002
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Έχω ξεκινήσει να γράφω την ταξιδιωτική ιστορία με τις εντυπώσεις μου από τη Χαβάη, είναι η "Χαβάη - Ένα Όνειρο Που Έγινε Πραγματικότητα". Ελπίζω μέχρι το επόμενο Σαββατοκύριακο να έχω τελειώσει τουλάχιστον με το Οάχου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.772
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom