Κροατία Διακοπές στην Κροατία

ieronymos

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο, Κιότο
Χαιρετώ όλα τα μέλη!
Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις γιατί θα πάω Κροατία τον Σεπτέμβρη για πρώτη φορά!
Θα πάω σε μία συναυλία στην Πούλα της Κροατίας. Θα πάω αεροπορικώς μέσω Μιλάνου και εκεί θα νοικιάσω αυτοκίνητο για Πούλα. Στο σύνολο θα είναι Κροατία για 5 ημέρες. Από την Πούλα που θα μπορούσα να πάω μέσα σε 4-5 μέρες? Προφανώς και είναι μακριά για Ντουμπρόβνικ, Σπλιτ, Κορλούκα, Χβαρ, γιατί πρέπει να ξαναγυρίσω Μιλάνο. Τι μου προτείνετε?
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Θα δεις την Pula, απέναντι είναι ένα νησιωτικό σύμπλεγμα το brijuni national park http://www.np-brijuni.hr/en/ κάνα 40λεπτο από Pula είναι η παραθαλάσσια πόλη Rovinj από τους πιο σημαντικούς τουριστικούς προορισμούς της Κροατίας, και βέβαια η Rijeka περίπου 1,5 ώρα από Πούλα. Καλύτερα να μείνεις Istria και Rijeka τα υπόλοιπα είναι αρκετά μακριά.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.034
Ετσι,οπως σχεδιασει το ταξιδι,υπαρχουν μερικες ωραιες ιταλικες πολεις,οπως Βερονα,Βενετια...εχεις σκεφθει να κανεις μια επισκεψη και εκει;
 

ieronymos

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο, Κιότο
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Θα περάσουμε και λίγο από Ιταλία λέμε. Είμαστε και παρέα 6 άτομα. Πρέπει και να συννενοηθούμε και μεταξύ μας...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μπορείς ωραιότατα 5 μέρες να τις περάσεις στην Ίστρια.
Όπως γράφτηκε πριν το Rovinj και όμορφο είναι και αποτελεί καλή βάση για εκδρομές στη γύρω περιοχή. To Nτουμπρόβνικ πέφτει πολύ μακρυά
 

ieronymos

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο, Κιότο
Ναι δυστυχώς το Ντουμπρόβνικ είναι για άλλο ταξίδι που θα ξεκινάει από νότια και θα καταλήγει εκεί. Ευχαριστώ πάντως. Απ' ότι φαίνεται θα νοικιάσουμε αμάξι από Μιλάνο, μετά 2 μέρες Πούλα και άλλες δύο μέρες στις λίμνες Πλίτβιτσε και η άλλη μέρα Ιταλία πάλι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.613
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom