Capital Controls και ταξίδια

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
To link που έβαλες δεν δουλεύει(τουλάχιστον για μένα..).

Το skyscanner δεν είναι εταιρεία που κλείνει κατευθείαν τα εισιτήρια.Σε παραπέμπει σε άλλα δικτυακά γραφεία ή κατευθείαν στις αεροπορικές.Μήπως σε παραπέμπει σε εταιρεία εξωτερικού και υπάρχει πρόβλημα;
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
Παιδιά SOS... Χθες βράδυ έκλεισα 3 εισιτήρια με Visa Mastercard συνολικής τιμής 80e (Ryanair).

Σήμερα προσπαθώ να κλείσω ένα εισιτήριο Aegean 140e με Debit mastercard και το ακυρώνει συνεχώς.
Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει ?
Η καρτα σου ειναι βεβαιο οτι λειτουργει κανονικα και εχει υπολοιπο; Δοκιμασε με αλλη καρτα η με την ιδια καρτα απο αλλη ιστοσελιδα κρατησης εισιτηριων
 

StamatisK

Member
Μηνύματα
38
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Λισσαβωνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγια Περουπολη
Την άλλη εβδομάδα θέλω να αγοράσω εισιτήρια για την Όπερα του Παρισιού απο το site τους με πληρωμή online με Visa και απ οτι διαβαζω εδώ φοβάμαι οτι δεν θα περάσει η συναλλαγή. Εχει δοκιμάσει κανείς να αγοράσει εισιτήρια για θέατρο κτλ μέσω internet?
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.812
Την άλλη εβδομάδα θέλω να αγοράσω εισιτήρια για την Όπερα του Παρισιού απο το site τους με πληρωμή online με Visa και απ οτι διαβαζω εδώ φοβάμαι οτι δεν θα περάσει η συναλλαγή. Εχει δοκιμάσει κανείς να αγοράσει εισιτήρια για θέατρο κτλ μέσω internet?
Πριν 20 σχεδόν μέρες προσπάθησα να κλείσω εισιτήρια για παράσταση στην Κων/πολη με πιστωτική κάρτα mastercard της Alpha χωρίς επιτυχία.
Μου απάντησαν αμέσως από το θέατρο ότι για κάποιο λόγο υπήρξε πρόβλημα στη συναλλαγή και αν ήθελα να επικοινωνήσω μαζί τους για να λύσουμε το θέμα. Τελικά τα εισιτήρια τα αγόρασα επι τόπου από εκεί.
Δεν ξέρω αλλά ελπίζω από τότε να έχει υπάρξει κάποια πρόοδος στη δυνατότητα κράτησης τέτοιου είδους θεαμάτων.
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
Την άλλη εβδομάδα θέλω να αγοράσω εισιτήρια για την Όπερα του Παρισιού απο το site τους με πληρωμή online με Visa και απ οτι διαβαζω εδώ φοβάμαι οτι δεν θα περάσει η συναλλαγή. Εχει δοκιμάσει κανείς να αγοράσει εισιτήρια για θέατρο κτλ μέσω internet?
Δεν νομίζω ότι θα περάσει η συναλλαγή, αλλά δεν δοκιμάζεις για να σιγουρευτείς;
 

StamatisK

Member
Μηνύματα
38
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Λισσαβωνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγια Περουπολη
Θα δοκιμάσω αν και φοβάμαι οτι 99% θα φαω πόρτα. Απλά πρέπει να περιμένω λίγο γιατί η προπώληση αρχίζει 9 Σεπτεμβρίου (η παράσταση είναι τα Χριστούγεννα)
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Αγαπητοι μου συμφορουμιτες που ταξιδεψατε προσφατα , αν παω ταξιδι αυτες τις μερες πόσα μετρητα επιτρεπεται να εχω μαζι μου ; (πριν ηταν 10,οοο ευρω)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.499
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom