Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

ChristosRodos87

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπερα, εχω δυο αποριες , προγραμματιζω ενα ταξιδι για Νεα Υορκη τον χειμωνα. οι επιλογες μου ειναι aegean απο ροδο και αθηνα και μετα ειτε British (non member star alliance),Delta ή lufhansa. Ειμαι μελος στο miles and bonus της aegean εχει διαφορα στους ποντους που θα παρω αναλογα με πια εταιρεια θα ειναι η κρατηση μου??
 
Last edited by a moderator:

kasiotis

Member
Μηνύματα
116
Likes
164
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Εκτός από την εταιρεία σημασία έχει και η κατηγόρια του ναύλου που θα κλείσεις. Διαφορετικές κατηγόριες δίνουν άλλα μίλια. Καλύτερα να συμβουλευτείς τον πίνακα της Aegean στη σελίδα της συγκέντρωσης μιλίων. http://el.aegeanair.com/milesandbonus/how-to-earn/
 

Sachpas_gold

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Kαλησπέρα σας! Θα ήθελα τη πολύτιμη βοήθεια από τους πιο έμπειρους...
Είμαι χρυσό μέλος της Aegean , Star Alliance Gold κάρτα η οποία λήγει στις 24 Νοεμβρίου του 2015... σε περίπου 2 μήνες από τώρα...έχω κάνει κάποια ταξίδια... και για να διατηρήσω τη gold βαθμίδα , χρειάζομαι 6487 μίλια...

12 Νοεμβρίου θα πετάξω με Αegean για Αθήνα από Θεσσαλονίκη
και μετά από εκεί με SAS για Κοπεγχάγη και μετά πάλι με SAS για Όσλο. Οι ναύλοι της SAS , είναι SAS PLUS.
Ομοίως θα γίνει το ταξίδι της επιστροφής στις 15 Νοεμβρίου με SAS μέχρι Αθήνα και με Aegean για Θεσσαλονίκη...

Όπως πρόχειρα τα υπολόγισα , και βλέποντας τις προσφέρει η SAS , θεωρώ ότι θα πάρω κοντά 5000-6000 μίλια... και μετά με Aegean το Θεσσαλονίκη-Αθήνα-Θεσσαλονίκη ουσιαστικά θα υπερκαλύψω τον στόχο των 6487

όμως...παίρνοντας σήμερα τηλέφωνο στην Aegean , τους ρώτησα το εξής...
15 Νοεμβρίου γυρνάω από το ταξίδι , 24 Νοεμβρίου λήγει η χρυσή κάρτα...
τι θα γίνει αν τα μίλια της SAS , πιστωθούν μεταγενέστερα ;
Και μου απάντησαν ότι θα υποβαθμιστείτε σε silver...
δηλαδή δεν μετράει η ημερομηνία πτήσης ;

Επειδή προγραμματίζω ταξίδι Αμερική το 2016 , υπάρχει καποιος έμπειρος να μου πει αν αργεί η SAS να πιστώσει τα μίλια και αν υπάρχει άλλη εναλλακτική για να μαζέψω αυτά τα μίλια ; Η τιμή του εισητηρίου Aθήνα-Κοπεγχάγη-Όσλο και επιστροφή μόνο 377 ευρώ , με ναύλους SAS PLUS και πτήσεις που εκτελούνται από SAS
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Μου είχαν πιστωθεί τα μίλια στην Aegean από SAS σε 3 μέρες πέρσι. Δεν ξέρω αν είναι συστηματικό αυτό, όμως.
Αν εννοείς εναλλακτικό δρομολόγιο για συλλογή μιλίων, δες το Αθήνα- Όσλο- Λονδίνο και παρομοίως επιστροφή, αν πετάει για Όσλο τον Νοέμβριο βέβαια...
 
Last edited:

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.729
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Με ποιον τρόπο κάνουμε αναζήτηση για μίλια από booking που δεν έχουν μπει; Η φόρμα στο σάιτ είναι μόνο για πτήσεις απ' ότι βλέπω.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.085
Τα μίλια τα βλέπουμε στο miles and bonus λογαριασμό μετά από κάθε ταξίδι ε; Εισιτήρια που έχουν πληρωθεί αλλά το ταξίδι δεν έχει γίνει δεν μπορείς να δεις τα μίλια στο λογαριασμό ακόμα;


Όταν δεν πολυασχολήσαι με τα μίλια σου και ξαφνικά λες να τα δεις(όπως εγώ) αυτά παθαίνεις....
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.729
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Τα μίλια τα βλέπουμε στο miles and bonus λογαριασμό μετά από κάθε ταξίδι ε; Εισιτήρια που έχουν πληρωθεί αλλά το ταξίδι δεν έχει γίνει δεν μπορείς να δεις τα μίλια στο λογαριασμό ακόμα;


Όταν δεν πολυασχολήσαι με τα μίλια σου και ξαφνικά λες να τα δεις(όπως εγώ) αυτά παθαίνεις....
Τα μίλια θα μπουν στο λογαριασμό σου μετά το ταξίδι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
H Aegean ανέβασε τα εισιτήρια προς εξαργύρωση με μίλια για την άνοιξη του 2016. Μόλις έκλεισα για Πάσχα. Για κάποιους προορισμούς στη μετάβαση δίνει μόνο business για εκείνη την περίοδο.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Με ποιον τρόπο κάνουμε αναζήτηση για μίλια από booking που δεν έχουν μπει; Η φόρμα στο σάιτ είναι μόνο για πτήσεις απ' ότι βλέπω.
Στείλε e-mail στο miles_bonus παπάκι aegeanair.com επισυνάπτοντας την απόδειξη από το ξενοδοχείο και κάν'τους και μια προώθηση του e-mail επιβεβαίωσης από τη booking.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
κάποιο παιδάκι είχε γράψει ένα τρόπο με τον οποίο την πρώτη φορά που παίρναμε ένα ταξί από μια συγκεκριμένη υπηρεσία μας έδιναν 1000 μίλια. ξέρει κανείς σε τι αναφέρομαι;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Εγώ ήμουν η παιδίσκη, σωστά τα λες. 3000 μίλια πήρα από τους λαμπρούς αυτούς ταξιτζήδες. Αντιγράφω από το site "Κερδίστε 1.000 Bonus πόντους δώρο για την πρώτη σας διαδρομή σε Bonus Ταξί. Καλώντας στο 210-9212800 στα Ράδιο Ταξί Αθήνα 1 ή επιλέγοντας οποιοδήποτε ταξί με σήμανση Bonus". Μίνιμουμ χρέωση 5 ευρώ.
Άντε να δούμε πότε θα μάθεις να μπαίνεις εδώ http://www.alphabonus.gr/default.asp?pid=5 για να δεις τι μίλια κερνάνε.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
H Aegean ανέβασε τα εισιτήρια προς εξαργύρωση με μίλια για την άνοιξη του 2016. Μόλις έκλεισα για Πάσχα. Για κάποιους προορισμούς στη μετάβαση δίνει μόνο business για εκείνη την περίοδο.
παίζει κάποιο link?
Εγώ ήμουν η παιδίσκη, σωστά τα λες. 3000 μίλια πήρα από τους λαμπρούς αυτούς ταξιτζήδες. Αντιγράφω από το site "Κερδίστε 1.000 Bonus πόντους δώρο για την πρώτη σας διαδρομή σε Bonus Ταξί. Καλώντας στο 210-9212800 στα Ράδιο Ταξί Αθήνα 1 ή επιλέγοντας οποιοδήποτε ταξί με σήμανση Bonus". Μίνιμουμ χρέωση 5 ευρώ.
Άντε να δούμε πότε θα μάθεις να μπαίνεις εδώ http://www.alphabonus.gr/default.asp?pid=5 για να δεις τι μίλια κερνάνε.
Τους 2000 επιπλέον πόντους πώς τους πήρες?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom