Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Καλυτερα να περιορισεις τις επιλογες σου και εσυ δεν θα μπερδευεσαι και εμεις ..βαλε ενα χαρτη με τα διαμερισματα,διαλεξε τα πιο κεντρικα και ξεκινα ετσι να συγκρινεις.Πραγματι,τα λεφτα που διαθετεις για τετοια εποχη ειναι παρα πολυ λιγα..ισως απο κει πρεπει να ξεκινησεις.
 

maria78

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
μαλιστα εγω νομιζα (επειδη εψαξα περιοχη marais στο airbnb κ μου εβγαλε αυτες τισ γειτονιες) οτι ειναι γειτονιες στο marais.παντως ενδεικτικα εχω βρει πανω κατω σε αυτες τισ τιμες που θελω.ενα που βρηκα ειναι αυτο για να μου πειτε κ εσεισ.
https://www.airbnb.gr/rooms/202530?checkin=30/12/2015&checkout=04/01/2016&guests=2&s=JN0v
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
καλη και ασφαλης περιοχη,πολλες λυσεις για φαγητο,νυχτερινη ζωη και ψωνια.Θα χρειαστεις μετρο για τα βασικα αξιοθεατα.
 

maria78

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
απο τις γειτονιες που ανεφερα πιο πανω μπορειτε να μου προτεινετε μερικες για να περιορισω λιγο το ψαξιμο μου?μεσα στα σχολια ειδα οτι αν κ προτεινονται καποια διαμερισματα καποιεσ γειτονιες δεν ειναι τοσο καλες για αυτο κ μπερδευτηκα κ ειπα να ρωτησω.θα με βοηθουσατε πολυ σε αυτο! επισης θα ηθελα να μαθω τι λειτουργει τις γιορτινες μερες εκει σε σχεση με εστιατορια ,αν πρεπει να γινει κρατηση ,τιμες κ γενικα πραγματα που λογω γιορτων ειναι διαφορετικα.
 

nek

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα ! Έκλεισα για Παρίσι 21-27 Δεκέμβριου! Θα ήθελα να μου πείτε λίγο την γνώμη σας για τα παρακάτω ξενοδοχεία !
http://www.booking.com/hotel/fr/de-...15-12;no_rooms=1;req_adults=2;req_children=0&

http://www.booking.com/hotel/fr/ari...15-12;no_rooms=1;req_adults=2;req_children=0&

http://www.booking.com/hotel/fr/aji...15-12;no_rooms=1;req_adults=2;req_children=0&

Με ενδιαφέρει να είναι ασφαλής περιοχή, μαγαζιά ..
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
αν ειχα να διαλεξω ,το πρωτο ειναι η καλυτερη επιλογη απο καθε αποψη.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Αν κλείσεις το πρώτο κλείσε από το σάιτ του ξενοδοχείου είναι πιο φθηνό.Και εμείς εκεί λέγαμε να μείνουμε αλλά τελικά θα μείνουμε αλλού.Θα είμαστε 22-29 εκεί.Αν θέλετε κανένα meeting στείλε μου μήνυμα!
 

nek

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αν κλείσεις το πρώτο κλείσε από το σάιτ του ξενοδοχείου είναι πιο φθηνό.Και εμείς εκεί λέγαμε να μείνουμε αλλά τελικά θα μείνουμε αλλού.Θα είμαστε 22-29 εκεί.Αν θέλετε κανένα meeting στείλε μου μήνυμα!
Που έλεγες να μείνεις εσυ? Και εμείς μάλλον για το πρώτο λέμε να μείνουμε..

αν ειχα να διαλεξω ,το πρωτο ειναι η καλυτερη επιλογη απο καθε αποψη.
Το 2ο το αποκλείεις ; Απλώς είναι ποιο οικονομικό... Κανένα άλλο να προτείνεις!?
 
Last edited by a moderator:

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Η περιοχη που βρισκεται δεν ειναι τοσο ασφαλης και κεντρικη,δεν θα καθομουν εκει με τιποτα.Γι αυτο ειναι φτηνοτερο.Δεν μπορω να σου προτεινω κατι,εχω καιρο να παω σε ξενοδοχειο,συνηθως χρησιμοποιω διαμερισματα.Συνεχισε το ψαξιμο,θελει δουλεια.
 

nek

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Η περιοχη που βρισκεται δεν ειναι τοσο ασφαλης και κεντρικη,δεν θα καθομουν εκει με τιποτα.Γι αυτο ειναι φτηνοτερο.Δεν μπορω να σου προτεινω κατι,εχω καιρο να παω σε ξενοδοχειο,συνηθως χρησιμοποιω διαμερισματα.Συνεχισε το ψαξιμο,θελει δουλεια.
Κατάλαβα ! Όποτε καλο είναι να ψάχνω στα διαμερίσματα 13,14,11,15;; Απο ότι διάβασα και αν κατάλαβα σωστά είναι καλα..??? θα συνεχίσω αν είναι σε αυτά και θα ανεβάσω και αλλα για να μου πεις την γνώμη σου..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Κατάλαβα ! Όποτε καλο είναι να ψάχνω στα διαμερίσματα 13,14,11,15;; Απο ότι διάβασα και αν κατάλαβα σωστά είναι καλα..??? θα συνεχίσω αν είναι σε αυτά και θα ανεβάσω και αλλα για να μου πεις την γνώμη σου..
Καλα ειναι με ελαχιστες εξαιρεσεις. Το πρωτο ειναι σε καλη περιοχη, το τριτο μετρια, το δευτερο σε πολυ καλη αν κλεινεσαι στο δωματιο πριν τη δυση του ηλιου, σε κακιστη αν θες να εισαι εξω βραδι.

Και κατι σχετικο με τα διαμερισματα που το εχω ξαναπει αλλα με αφορμη το θανατο 8 ανθρωπων σημερα στο Παρισι εξαιτιας πυρκαγιας θελω να το επισημανω. Παρα πολλα απο τα φθηνα διαμερισματα, βρισκονται σε σοφιτες ή στους πανω οροφους πολυκατοικιων με προσβαση στον ακαλυπτο. Αν πιασει φωτια το κτιριο, πραγμα που δεν ειναι σπανιο (οι πυρκαγιες ειναι καθημερινο φαινομενο στο Παρισι), θα πρεπει να το αντιληφθειτε και να το εγκαταλειψετε αμεσα πριν προλαβει να εξαπλωθει η φωτια στο κλιμακοστασιο. Αν οχι τα πραγματα ειναι εξαιρετικα δυσκολα και επιπλεον εχθρος ειναι η αγνοια της γαλλικης γλωσσας ωστε να ακολουθησετε τις οδηγιες των διασωστων. Γενικα καλο θα ηταν να αποφευγονται κρατησεις σε τετοια σπιτια. Μην ρισκαρετε τη ζωη σας για λιγα ευρω.
 

altrip

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους.
Θα μπορούσα να ρωτήσω και εγώ την γνώμη των παλαιότερων ?
Με βάση πολλές από τις σελίδες αυτής της συζήτησης κατέληξα σε τρία ξενοδοχεία στο Παρίσι. Βρίσκονται:
1. Αμέσως βόρεια του Galeries Lafayette
2. Δίπλα στην πλατεία της Βαστίλλης επί της rue de Lyon
3. Κοντά στην πλατεία de la Nation, επί της Boulevard Voltaire

Θα μείνουμε τέσσερις μέρες - πρώτη φορά στο Παρίσι.
Μας ενδιαφέρει βραδινή ζωή (μικρά μαγαζάκια για αναζήτηση της τέλειας μπύρας :lol: - όμορφα μπιστρό) και ασφάλεια.

Χίλια ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom