Κανείς πρόθυμος για Καμτσιάτκα;

El_mim

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Αν πρόκειται για το επόμενο καλοκαίρι είμαι μέσα!! Αρκεί να γνωρίζω, τουλάχιστον, 3 μήνες νωρίς, τις ημερομηνίες για να ζητήσω άδεια από την δουλειά... χεχεε
Αν δεν καταφέρω να πάω στο London, ειλικρινά, θα αρχίσω να ψάχνω επίσης για τον προορισμό, και να κάνω και αποταμίευση...:cool:
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Ωπ.. βρήκαμε την πρώτη εθελόντρια προς δοκιμή των σιβηριανών κουνουπιών:xalara:, μαζί με εμένα, τη σύζυγο και άλλους δύο φίλους πιθανότατα. Μαζευόμαστε και μου αρέσει :rolleyes:
Καλοκαίρι θα είναι το ταξίδι, εννοείται (Ιούλιο ή Αύγουστο). Και εννοείται πως τυχόν κρατήσεις αεροπορικών εισιτηρίων και των εκδρομών εκεί θα γίνουν το πολύ μέχρι τον επόμενο Φεβρουάριο - Μάρτιο, αλλιώς γιοκ. Μη νομίζεις ότι είναι και πολλοί οι τρελοί που ταξιδεύουν στα ηφαίστεια, οπότε τα γκρουπ γεμίζουν εύκολα.. Θα σε κρατώ ενήμερη!
 

El_mim

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Ωραία!! Ταξίδι χωρίς περιπέτεια και καλή τρέλα, δεν λέει... ;)
Ο Ιούλιος είναι ο πιο πιθανός μήνας να μου δώσουν άδεια, αλλά αν τελικά αποφασιστεί τον Αύγουστο, θα τους πιέσω γιατί όλο Σεπτέμβριο την παίρνω :D
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μάλλον εννοεί όντως τη σαρξ ο φίλος @hydronetta ...Αν κρίνω από τα σημειωμένα μέρη στον ταξιδιωτικό του χάρτη, δε λείπουν και πολλά :D Παρεμπιπτόντως, το κόστος το υπολογίζω περίπου στα 1700 ευρώ το άτομο, για 14ήμερη εκδρομή-περιπέτεια..Φυσικά δεν έχω κλείσει τίποτα, μιλάμε με γνωστούς και πρακτορεία στο Πετροπάβλοβσκ Καμτσιάτσκι, και βλέπουμε:)
Πάρα πολυ αισιόδοξο σε βρίσκω. Εξαρτάται τι θα κάνεις εκεί και πως, βέβαια, αλλά αν στα χρήματα συμπεριλαμβάνεις και τα αεροπορικά από Ελλάδα για την άλλη άκρη της Ασίας, τα βρίσκω πάρα πάρα πολύ λίγα.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Πάρα πολυ αισιόδοξο σε βρίσκω. Εξαρτάται τι θα κάνεις εκεί και πως, βέβαια, αλλά αν στα χρήματα συμπεριλαμβάνεις και τα αεροπορικά από Ελλάδα για την άλλη άκρη της Ασίας, τα βρίσκω πάρα πάρα πολύ λίγα.
Εεεε...μη μου το χαλάς τώρα :)
Τα αεροπορικά από Θεσσαλονίκη για Πετροπάβλοβσκ Καμτσάτσκι, τα βρίσκω με περίπου 800 ευρώ. Από εκεί και πέρα, ανάλογα την εκδρομή που θα διαλέξουμε είναι και η τιμή. Σίγουρα δε θα συμπεριλάβω ελικόπτερο για την κοιλάδα των γκέιζερ, δεν θεωρώ ότι μπορώ να δώσω 500 ευρώ για μιας ημέρας πτήση. Για τουρ 13 ημερών κοιτάω (το πιο μεγάλο όσον αφορά ηφαίστεια και δραστηριότητες), και το οποίο τα περιλαμβάνει όλα, από την ώρα που θα μας παραλάβουν από το αεροδρόμιο, τις διαμονές στο Πετροπάβλοβσκ και μετά σε σκηνές ή καταλύματα, και το φαγητό. Δηλαδή δε θα υπάρχουν σχεδόν καθόλου άλλα έξοδα, έτσι κι αλλιώς πεζοπορίες και διαβίωση στη φύση θα είναι. Αυτό λοιπόν με την τωρινή ισοτιμία το βρίσκω στα 700 ευρώ το άτομο περίπου.
Όποιος θέλει ελικόπτερο, δίνει το κατιτίς του παραπάνω.
Α, υπόψην ότι δεν ψάχνω σε sites στα Αγγλικά, απευθείας στα ρώσικα πρακτορεία.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Πολλά παίζουν με την ισοτιμία του ρουβλίου.
Και πάει πάνω κάτω το αφιλότιμο σαν την σάκχαρο
Μετανοιώνω που δεν δεν αγόρασα κάμποσα τότε που είχε φτάσει 1 προς 90+
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Μετανοιώνω που δεν δεν αγόρασα κάμποσα τότε που είχε φτάσει 1 προς 90+
φίλος Ρώσος που μένει Γαλλία είχε αγοράσει καλή φωτογραφική με αυτόν τον τρόπο:fishing-61:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom