Ισλανδία Φτηνα αεροπορικα για ισλανδια!!??

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Ναι μετ' επιστροφής!!
Απλά δεν ξέρω πόσο θα βγει το "καπέλο" για την βαλίτσα..
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
ναι ακριβως με easyjet εκλεισα σε τετοια τιμη.δεν εκλεισα βεβαια το εισιτηριο για λονδινο ακομη!
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Όσλο-Ρεικιαβικ -----> 138 Ευρώ! (Για Απρίλιο-Ιούνιο)
Απλά δεν με πολυβολεύουν οι ώρες..

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με το site της Iceland Express? Εδώ και κάτι βδομάδες δεν με αφήνει να επιλέξω ημερομηνίες μετά τον Σεπτέμβρη, σαν να μην είναι διαθέσιμες...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν υπάρχει πια Iceland Express, πτώχευσε. Kλείσε καλύτερα απ' το site της WOW air.
 

Despinna

Member
Μηνύματα
174
Likes
163
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Ινδία, Αργεντινή,
Παιδιά καλησπέρα! πού βρίσκετε τις προσφορές? με ενδιαφέρει και εμένα πτήση για Ρέκιαβικ, για Μάρτιο -Απρίλιο-Μάιο....οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη! αν κάποιος το έχει ψάξει, ας επικοινωνήσει μαζί μου! ευχαριστώ!
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Καλησπέρα! δεν ξέρω αν ξεθάβω το λάθος ποστ για να ρωτήσω, αλλά επειδή τις τελευταίες μέρες το ψάχνω για Ισλανδία προς Απρίλιο - Μάιο και έχω διαβάσει μερικές από τις ιστορίες στο φόρουμ , από ότι έχω καταλάβει πιο φθηνά εισιτήρια θα βρει κάποιος αν συνδυάσει πτήσεις και εταιρίες! Με λίγο έρευνα που έκανα είδα ότι η british airways έχει πτήσεις για αρχές Απριλίου με 130 ευρώ (μόνο με χειραποσκευή + μια πιο μικρή τσάντα)! Είναι συμφέρουσα τιμή? Δεν την είδα να αναφέρετε σε κάποια ιστορία σαν επιλογή και γιαυτό μου έκανε εντύπωση ! Ευχαριστώ! Επίσης αν κάποιος έχει να μου προτείνει συνδυασμούς πτήσεων θα βοηθούσε γιατί μέχρι στιγμής έχω ψάξει μόνο το ενδεχόμενο θεσσαλονίκη - Λονδίνο και Λονδίνο - Ρέκιαβικ!
Ευχαριστώ πολύ!
 
Μηνύματα
21
Likes
116
Επόμενο Ταξίδι
ισλανδια
Ταξίδι-Όνειρο
ισλανδια- γροιλανδια
Καλησπερα σε ολους σας! Προσπαθω να οργανωσω ενα ταξιδι για την Ισλανδια, (ονειρο ζωης για μενα!!) και επειδη προκειται για μια ακριβη χωρα, αν καποιος γνωριζει προς τα που να κοιταξω για καλυτερες τιμες στα αεροπορικα, πολυ θα με βοηθουσε! Και οχι μονο στα αεροπορικα. Αν εχετε οποιαδηποτε πληροφορια που θα με βοηθουσε να χαμηλωσω λιγο τον προυπολογισμο μου, θα την εκτιμουσα ιδιαιτερα.
 

Jimmy78

Member
Μηνύματα
37
Likes
204
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία ή Αλάσκα
Καλησπερα σε ολους σας! Προσπαθω να οργανωσω ενα ταξιδι για την Ισλανδια, (ονειρο ζωης για μενα!!) και επειδη προκειται για μια ακριβη χωρα, αν καποιος γνωριζει προς τα που να κοιταξω για καλυτερες τιμες στα αεροπορικα, πολυ θα με βοηθουσε! Και οχι μονο στα αεροπορικα. Αν εχετε οποιαδηποτε πληροφορια που θα με βοηθουσε να χαμηλωσω λιγο τον προυπολογισμο μου, θα την εκτιμουσα ιδιαιτερα.
Έκλεισα για 31/5 έως 9/6 με easyjet για Λονδίνο-Ρέικιαβικ (πήγαινε - έλα) στα 84 ευρώ...(πολύ καλά) και άλλα περίπου 180 Αθήνα-Λονδίνο-Αθήνα (δε με βόλευαν οι ημερομηνίες αλλα πιστεύω με λίγο ψάξιμο και με λίγη ανοχή στις ημερομηνίες μπορείς να βρεις για Ισλανδία ακόμα και με 200 ευρώ μέσω Λονδίνου...Γενικά ακριβή χώρα αν κρίνω από διαμονή, φαγητό, ενοικίαση αυτοκινήτου και δραστηριότητες. Μόλις γυρίσω θα γράψω αναλυτικά λεπτομέρειες αλλά σίγουρα ΘΑ ΑΞΙΖΕΙ!!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Καλημερα στους Ισλανδόπληκτους, ξεκίνησα να κοιτάω δειλά δειλά κι εγώ για Ισλανδια του χρόνου τον Ιούλιο, αρχές, διάρκεια 12-14μ. Καταρχάς, δυσκολεύομαι αρκετά με τις πτήσεις: μίλια δεν βλέπω ούτε για δείγμα, η SAS ποτε βγάζει, ξέρουμε; Η τελευταία ημερομηνια που βλέπω διαθέσιμη με μίλια γενικώς είναι 27/6 μέσω Βιεννης. Επιστροφή το πιο οικονομικό που βρίσκω είναι Μιλανο με wizz κι από κει με Aegean. Σύνολο το πακέτο στα 350€ που δε το λες κ λίγο (με αποσκευή όμως). Εκει όμως που απογοητεύομαι είναι το αμάξι: μίνιμουμ 120€ με πλήρη ασφάλεια. Μήπως είναι νωρίς ή πολύ αργά και να τη ξεχάσω την Ισλανδια;
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.220
Καλημερα στους Ισλανδόπληκτους, ξεκίνησα να κοιτάω δειλά δειλά κι εγώ για Ισλανδια του χρόνου τον Ιούλιο, αρχές, διάρκεια 12-14μ. Καταρχάς, δυσκολεύομαι αρκετά με τις πτήσεις: μίλια δεν βλέπω ούτε για δείγμα, η SAS ποτε βγάζει, ξέρουμε; Η τελευταία ημερομηνια που βλέπω διαθέσιμη με μίλια γενικώς είναι 27/6 μέσω Βιεννης. Επιστροφή το πιο οικονομικό που βρίσκω είναι Μιλανο με wizz κι από κει με Aegean. Σύνολο το πακέτο στα 350€ που δε το λες κ λίγο (με αποσκευή όμως). Εκει όμως που απογοητεύομαι είναι το αμάξι: μίνιμουμ 120€ με πλήρη ασφάλεια. Μήπως είναι νωρίς ή πολύ αργά και να τη ξεχάσω την Ισλανδια;
Θεωρώ ότι ειναι πολυ νωρις. Εβλεπα κι εγω πάντα, κουλά κονέξιον καί τιμές αλμυροτσιμπημενες αλλά όταν μου καθησε (μάρτιος του 2020 μάλιστα) ήταν πολυ καλα. (ATH>CPH>KEF και ΚΕF>FRA>ATH, με τρεις ώρες κενο πτήσεων του πήγαινε δρομολογίου και δύο του έλα, ποσό 170 ευρώ με 15.000 μιλια - περιπου)

Θα σου κάτσει, να κοιτας συχνά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Εχοντας κλεισει μια φορα, και ευτυχως ακυρωσει με SAS με μιλια μολις αρχισε τα τρελα της, γιατι υπηρχε κοσμος εδω μεσα που χτυπιοταν με τις αλλαγες ως την τελευταια στιγμη, :
1. Το καλοκαιρι δεν βρισκεις με μιλια τη διαρκεια του ταξιδιου που θες ακριβως. Βγαζει λιγα εισιτηρια και πιθανον να βρεις 2 εισιτηρια μονο στη μια διαδρομη.
2. Οι αλλαγες με τη SAS ειναι δεδομενες καθως και η σχετικη παρακρουση.
3. Ο,τι κι αν προσπαθει να συνεισφερει στη συζητηση οποιος ταξιδεψε Μαρτη δεν εχει ιδιαιτερη αξια, αφου το καλοκαιρι οι τιμες ειναι πολυ πιο πανω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.770
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom