Λουτρα ποζαρ - τι προτεινετε?

Lela

Member
Μηνύματα
17
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Χανιμουν....αλλα που;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταιλανδη...
Πηγα και εγω στα Λουτρα Ποζαρ και θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας τις εμπειριες που αποκομισα. Τα λουτρα ειναι μια δημοτικη επιχειρηση με σκοπο μονο το κερδος εχουν εισοδο 2 ευρω στον καταρακτη αλλα για να τον καθαρισουν απο την πρασιναδα ( βρωμα) δεν το σκεφτονται, η πισινα ειναι λιγο καλυτερη η κατασταση αλλα ο κοσμος μαλλον δεν εχει
μαθει να κανει ντουζ πριν μπει στην πισινα και το προσωπικο ειναι εκει μονο για να παρκαρει τις παντοφλες. Οποτε εαν ειστε λιγο εστω λιγο .... μην το σκεφτεστε με κλειστα ματια prive πισινα μονο εκει πουθενα αλλου. Διαμονη για ολα τα βαλαντια εαν και ολοι τους το καλοκαιρι σου λανσαρουν το τζακι....για αυτους που σκεφτονται να πανε τελος Αυγουστου να μην μεινουν μεσα στο χωριο γιατι εχουν εκδηλωσεις τα Ποζαριτικα και το γλεντανε με πολυ δυνατη μουσικη μεχρι 5 το πρωι. Φαγητο την πατησα γιατι διαβασα εδω απο πολλους για τονΤσολια εγω σας λεω ΟΧΙ γιατι χρεωνει ψωμι 80 Λεπτα 2 μικρες φετες κατα ατομο, 1.5 ευρω ενα λιτρο νερο χωρις να το ζητησεις , 3 ευρω το τζατζικι και το πιατο ισα που λερωνει και δεν ειναι απο γιαουρτι με εδεσμα το φτιαχνουν , το κοντοσουβλι μαλλον ειχε κανα δυο μερες στην σουβλα την κοκα κολα την εχει τα 250 ml 1.5 ευρω και στο τελος σε ρωτα μηπως θελετε λιγο καρπουζι; οποτε τα συμπερασματα δικα σας .
Καλησπέρα σας, σας βρίσκω λιγάκι έως υπερβολικά κακοπροαίρετο σχετικα με τα λουτρά!! Δεν ξερω τι περιμενατε από την επίσκεψη σας, μα πραγματικα η περιοχή είναι επιγειος παραδεισος.!! Κ προφανώς θα υπαρχουν χρεώσεις για την χρηση των λουτρών κ των πισινών καθώς δεν πρόκειται για φιλανθρωπική επιχείρηση αλλά εννοείται πως έχει στοχο την εξοικονόμηση κερδών καθώς πλήθος ανθρώπων εργάζεται για αυτά! Τα 2€ εμένα προσωπικά δε με πειραξαν στο ελάχιστο, γιατί η εμπειρία με τα νερα εκει ειναι πραγματικη απόλαυση!!! Όσο για τα ξενοδοχεία κανένας δε μου έχει φερθεί με τέτοιο κουτοπονηρο τροπο εδώ και 10 χρόνια που τα επισκέπτομαι!! Όσο για τον Τσολιά μου κανουν εντύπωση τα λογια που λέτε, καθώς τυχαίνει να τον επισκέπτομαι συνεχώς!!πηγαίνω ειτε στον τσολιά ειτε στον Διόνυσο! Στον τσολιά λοιπον ΠΟΤΕ δεν μου σερβιριστηκε οτιδήποτε μετριο,.αμφισβητω πλήρως οτι σας έδωσαν κάτι χθεσινο! Δεν είναι αυτή η φιλοσοφια του μαγαζιού κάτι που αποδεικνύεται απο τους πιστούς θαμώνες του μαγαζιού χειμωνα-καλοκαιρι!!Η ποιότητα των κρεάτων, των λαχανικών και η ευγενική συμπεριφορά είναι το ελάχιστο που μπορω να πω για το μαγαζί! Όσο για το νερό, αν δε το ηπιατε μπορουσατε να το γυρίσετε πίσω όπως και το ψωμί!! Τέλος πάντων διακρινω μια έντονη άρνηση για την μαγεια των λουτρών κάτι που έχει να κανει μάλλον με εσάς κ όχι με τον χωρο , τον οποίο ανεπιφύλακτα σύστηνω για ολιγοήμερες διακοπές ή και για μια μονοημερη αν το επιτρέπουν οι αποστάσεις σας!!

υ.γ. Βλέποντας ότι έχετε κανει μονο ενα σχόλιο, ανατρωτιεμαι μηπως η ολη επίθεση είναι στοχευμένη για καποιον λογο προσωπικό! Όπως και να χει, καλοπροαιρετα παντα, συνεχίστε να ταξιδευετε, κανει καλό!!σε όλα!!
 
Last edited by a moderator:

desbio

Member
Μηνύματα
50
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΑΓΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Πηγα και εγω στα Λουτρα Ποζαρ και θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας τις εμπειριες που αποκομισα. ............................................................................................................... την κοκα κολα την εχει τα 250 ml 1.5 ευρω και στο τελος σε ρωτα μηπως θελετε λιγο καρπουζι; οποτε τα συμπερασματα δικα σας .
Εντύπωση μου κάνει ότι έχεις τόσο κακές εντυπώσεις από τα Λουτρά του Πόζαρ!Μάλλον δεν ήταν πολύ πετυχημένη η εκδρομή σου εκεί. Οι τιμές που ανέφερες για τα φαγητά μου φαίνονται πολύ καλές. Για την ποσότητα και την ποιότητα των φαγητών δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, γιατί δεν ήμουν μπροστά! Η περιοχή όμως φημίζεται για τα κρέατά της, γιατί έχει και πολλούς κτηνοτρόφους και σφαγεία, ώστε να χρησιμοποιούν ντόπια προϊόντα. Το μέρος έχει φυσική ομορφιά που μπορείς να τη χαρείς όλες τις εποχές του χρόνου: μονοπάτια για όλες τις αντοχές, σπήλαιο που δεν ξέρω αν ξανάνοιξε, ένα μικρούλη μουσείο με τα ευρήματα από τις σπηλιές και πολλά νερά που κάποιες εποχές του χρόνου μπορείς να τα περπατήσεις. Τα ονόματα των μαγαζιών που αναφέρατε δεν τα ξέρω, γιατί ποτέ δεν συγκρατώ ονόματα μαγαζιών, αλλά οι ταβέρνες της Όρμας έχουν πολύ καλή φήμη! Ίσως jimkatzias είχες κάτι άλλο στο νου σου, όταν πήγες εκεί, αν και θεωρώ την περιοχή υψηλών προσδοκιών (προσωπική και εντελώς μεροληπτική η άποψη μου)
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Πηγα και εγω στα Λουτρα Ποζαρ και θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας τις εμπειριες που αποκομισα. Τα λουτρα ειναι μια δημοτικη επιχειρηση με σκοπο μονο το κερδος εχουν εισοδο 2 ευρω στον καταρακτη αλλα για να τον καθαρισουν απο την πρασιναδα ( βρωμα) δεν το σκεφτονται, η πισινα ειναι λιγο καλυτερη η κατασταση αλλα ο κοσμος μαλλον δεν εχει
μαθει να κανει ντουζ πριν μπει στην πισινα και το προσωπικο ειναι εκει μονο για να παρκαρει τις παντοφλες. Οποτε εαν ειστε λιγο εστω λιγο .... μην το σκεφτεστε με κλειστα ματια prive πισινα μονο εκει πουθενα αλλου. Διαμονη για ολα τα βαλαντια εαν και ολοι τους το καλοκαιρι σου λανσαρουν το τζακι....για αυτους που σκεφτονται να πανε τελος Αυγουστου να μην μεινουν μεσα στο χωριο γιατι εχουν εκδηλωσεις τα Ποζαριτικα και το γλεντανε με πολυ δυνατη μουσικη μεχρι 5 το πρωι. Φαγητο την πατησα γιατι διαβασα εδω απο πολλους για τονΤσολια εγω σας λεω ΟΧΙ γιατι χρεωνει ψωμι 80 Λεπτα 2 μικρες φετες κατα ατομο, 1.5 ευρω ενα λιτρο νερο χωρις να το ζητησεις , 3 ευρω το τζατζικι και το πιατο ισα που λερωνει και δεν ειναι απο γιαουρτι με εδεσμα το φτιαχνουν , το κοντοσουβλι μαλλον ειχε κανα δυο μερες στην σουβλα την κοκα κολα την εχει τα 250 ml 1.5 ευρω και στο τελος σε ρωτα μηπως θελετε λιγο καρπουζι; οποτε τα συμπερασματα δικα σας .
Μάλιστα...όπως θα έλεγε κι ένας φίλος μου εκεί από το βορρά.."τα μυαλά μας πονάνε".. Αν σου χρέωσε ρε αδερφέ νερό χωρίς να το ζητήσεις, και το πλήρωσες κιόλας, συγνώμη αλλά δεν έχει αυτός το πρόβλημα.. Από εκεί και πέρα, το ότι άνοιξες λογαριασμό πιθανότατα σήμερα, και αντί να μας πεις και κάποιες καλές εμπειρίες, μας αναφέρεις κάτι τέτοιο για ένα προορισμό πολύ όμορφο κατά τα κοινώς λεγόμενα, εμένα προσωπικά με κάνει δύσπιστο. Δεν έχω πάει ποτέ στην περιοχή, φέτος το χειμώνα με το καλό θα το κάνω.
Φιλικά, Κώστας
 

jimgkatzias

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Καλησπέρα σας, σας βρίσκω λιγάκι έως υπερβολικά κακοπροαίρετο σχετικα με τα λουτρά!! Δεν ξερω τι περιμενατε από την επίσκεψη σας, μα πραγματικα η περιοχή είναι επιγειος παραδεισος.!! Κ προφανώς θα υπαρχουν χρεώσεις για την χρηση των λουτρών κ των πισινών καθώς δεν πρόκειται για φιλανθρωπική επιχείρηση αλλά εννοείται πως έχει στοχο την εξοικονόμηση κερδών καθώς πλήθος ανθρώπων εργάζεται για αυτά! Τα 2€ εμένα προσωπικά δε με πειραξαν στο ελάχιστο, γιατί η εμπειρία με τα νερα εκει ειναι πραγματικη απόλαυση!!! Όσο για τα ξενοδοχεία κανένας δε μου έχει φερθεί με τέτοιο κουτοπονηρο τροπο εδώ και 10 χρόνια που τα επισκέπτομαι!! Όσο για τον Τσολιά μου κανουν εντύπωση τα λογια που λέτε, καθώς τυχαίνει να τον επισκέπτομαι συνεχώς!!πηγαίνω ειτε στον τσολιά ειτε στον Διόνυσο! Στον τσολιά λοιπον ΠΟΤΕ δεν μου σερβιριστηκε οτιδήποτε μετριο,.αμφισβητω πλήρως οτι σας έδωσαν κάτι χθεσινο! Δεν είναι αυτή η φιλοσοφια του μαγαζιού κάτι που αποδεικνύεται απο τους πιστούς θαμώνες του μαγαζιού χειμωνα-καλοκαιρι!!Η ποιότητα των κρεάτων, των λαχανικών και η ευγενική συμπεριφορά είναι το ελάχιστο που μπορω να πω για το μαγαζί! Όσο για το νερό, αν δε το ηπιατε μπορουσατε να το γυρίσετε πίσω όπως και το ψωμί!! Τέλος πάντων διακρινω μια έντονη άρνηση για την μαγεια των λουτρών κάτι που έχει να κανει μάλλον με εσάς κ όχι με τον χωρο , τον οποίο ανεπιφύλακτα σύστηνω για ολιγοήμερες διακοπές ή και για μια μονοημερη αν το επιτρέπουν οι αποστάσεις σας!!

υ.γ. Βλέποντας ότι έχετε κανει μονο ενα σχόλιο, ανατρωτιεμαι μηπως η ολη επίθεση είναι στοχευμένη για καποιον λογο προσωπικό! Όπως και να χει, καλοπροαιρετα παντα, συνεχίστε να ταξιδευετε, κανει καλό!!σε όλα!!
Αποδέχομαι τον χαρακτηρισμό σας, ως κακοπροαίρετο και δεν τον κρίνω άποψη σας. Όπως και εγώ μπορώ εύκολα να σου αποδώσω τον αντίθετο χαρακτηρισμό. Σαφώς, να υπάρχει ένα αντίτιμο για τα λουτρά δεν διαφωνώ άλλα αυτό το αντίτιμο να πιάνει τόπο, εάν ανεβείς από τον καταρράκτη προς την πισινά εκεί που είναι οι κάδοι με τα σκουπίδια κλείσε και την μύτη σου γιατί μπορεί να λιποθυμήσεις , να τα δώσω τα 2 ευρώ στον καταρράκτη μαγικά τα νερά!!! άλλα η βρώμα και η πρασινάδα και ο βράχος στον πάτο σίγουρα είναι ένας κίνδυνος για τους 85 χρόνους.

Για τον Τσολιά μάλλον τα βλέπουμε πολύ διαφορετικά , εγώ διάβασα εδώ αυτά που γράφουν και πήγα , τώρα αυτά που βρήκα είναι πολύ περισσότερα από ότι ανέφερα ενδεικτικά σου αναφέρω ότι στα ποδιά μας ήταν δυο βρώμικα σκυλιά και δεν είδα κανένα ενδιαφέρον από το σερβιτόρο να τα διώξει, ενώ έβλεπε την προσπάθεια μου να τα απομακρύνω από το τραπέζι μου, τώρα εάν το νερό και το ψωμί το επέστρεφα, μάλλον δεν είναι ο τύπος μου να το κάνω τα πλήρωσα και του είπα να με βγάλει μια φωτογραφία για να με θυμάται.

Το που είναι η πρώτη μου ανάρτηση εδώ δεν ξέρω πόσο μεμπτό μπορεί να είναι τουλάχιστον εγώ ότι γραφώ το γραφώ επώνυμα.
 

jimgkatzias

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Παρεξηγηθήκαν τα γραφόμενα μου , δεν έγραψα εγώ ότι η περιοχή δεν είναι καλή , μαγικός τόπος είναι , εγώ έγραψα για την δημοτική επιχείρηση που πρέπει να βελτιωθεί αρκετά, έγραψα για τα Ποζαριάτικα που σταμάτησαν την δυνατή μουσική στις 5.00 το πρωί, και έγραψα για τον Τσολιά που πολλοί εδώ μέσα είχαν κάτι κάλο να πουν και με έπεισαν να πάω και εγώ έχει και κάλο μάρκετινγκ (γεμίζει τα παρμπρίζ με διαφημιστικά και έχει και ένα τσολιά με κλιτσα όλοι μέρα στο δρόμο ), άλλα τι να κάνουμε δεν έχουμε όλοι τα ιδία γούστα εμένα με ενοχλεί το ξαναζεσταμένο κοντοσούβλι , με ενοχλεί να με δίνουν με το ζόρι νερό Καρδίτσας στην Πέλλα και να μου το χρεώνουν 1.5 ευρώ βαλε ένα μπουκαλάκι κρύο νεράκι του τόπου σου και μην ρωτάς εάν θέλει ο πελάτης φρούτα σερβίρισε τα και ας μην τα φάει… .αφού τα χρέωσες…,

Δεν το κατάλαβα ότι έγραψα σε ένα forum για πρώτη φορά κάτι διαφορετικό από αυτό που πιστεύετε, είτε πήγατε είτε δεν πήγατε σε ένα μέρος Εγώ έγραψα με ονοματεπώνυμο και όχι ανώνυμα εκφράζοντας τα παράπονά μου καλοπροαίρετα , εισέπραξα τον χαρακτηρισμό του κακοπροαίρετου , άρα μήπως λέω μήπως υπάρχουν και πολλοί καλοπροαίρετοι ……λέω μήπως ; Τα συμπεράσματα δικά σας.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Μήπως πήγες με υπερβολικές προσδοκίες? ή κάτι στράβωσε στην αρχή και σου χάλασε τη διάθεση? γιατί δε μπορεί θα έχει και θετικά η περιοχή...εγώ ξέρω ότι έχει πεντακάθαρα νερά, οι λουόμενοι μοσχομυρίζουν και το φαγητό στον Τσολιά? πεντανόστιμο και μόνο με ντόπια υλικά...και φαντάσου ότι δεν έχω πάει ακόμη, που να πάω κιόλας...
 

jimgkatzias

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Μήπως πήγες με υπερβολικές προσδοκίες? ή κάτι στράβωσε στην αρχή και σου χάλασε τη διάθεση? γιατί δε μπορεί θα έχει και θετικά η περιοχή...εγώ ξέρω ότι έχει πεντακάθαρα νερά, οι λουόμενοι μοσχομυρίζουν και το φαγητό στον Τσολιά? πεντανόστιμο και μόνο με ντόπια υλικά...και φαντάσου ότι δεν έχω πάει ακόμη, που να πάω κιόλας...
Να πας , και μετα το συζητάμε......
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Τελικά μήπως υπάρχουν πολλοί Τσολιάδες στο Λουτράκι;
Πήγα κι εγώ να το παίξω μάγκας αφού διάβασα τους διθυράμβους στο φόρουμ και οδήγησα στον Τσολιά τη παρέα, αντί της σταθερής αξίας, τον Διόνυσο στην Όρμα.
Δε θα σταθώ στη ποιότητα και στις γεύσεις γιατί αυτά είναι υποκειμενικά και θέμα τύχης, (κακής στην περίπτωσή μας), αλλά στην αντιμετώπιση από το προσωπικό;, το περιβάλλον, την εξυπηρέτηση και τις τιμές, που σε μένα και στη παρέα προξένησαν αρνητική εικόνα.
Όσο για το νερό που αναφέρθηκε και παραπάνω.
Ξέρεις τι είναι να κάθεσαι κάτω από τα πυρωμένα κεραμίδια στο κιόσκι χωρίς ούτε έναν ανεμιστήρα, να κυνηγάς τα διάφορα τετράποδα που περιφέρονται ανάμεσα στα τραπέζια, να ακούς το νερό να κελαρύζει στο γειτονικό αυλάκι, να ζητάς να σου φέρουν λίγο να δροσιστείς και να σου φέρνουν το εισαγωγής; Και όταν ζητάς "κανάτα", το νερό που πίνουν κι αυτοί στο σπίτι τους, σου φέρνουν (για να σε τιμωρήσουν ; νερό από το βραστήρα (τα σακουλάκια για το τσάι λείπανε). Που; στο Λουτράκι, που οφείλει την ύπαρξή του στο νερό.
 
Last edited:

jimgkatzias

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Τελικά μήπως υπάρχουν πολλοί Τσολιάδες στο Λουτράκι;
Πήγα κι εγώ να το παίξω μάγκας αφού διάβασα τους διθυράμβους στο φόρουμ και οδήγησα στον Τσολιά τη παρέα, αντί της σταθερής αξίας, τον Διόνυσο στην Όρμα.
Δε θα σταθώ στη ποιότητα και στις γεύσεις γιατί αυτά είναι υποκειμενικά και θέμα τύχης, (κακής στην περίπτωσή μας), αλλά στην αντιμετώπιση από το προσωπικό;, το περιβάλλον, την εξυπηρέτηση και τις τιμές, που σε μένα και στη παρέα προξένησαν αρνητική εικόνα.
Όσο για το νερό που αναφέρθηκε και παραπάνω.
Ξέρεις τι είναι να κάθεσαι κάτω από τα πυρωμένα κεραμίδια στο κιόσκι χωρίς ούτε έναν ανεμιστήρα, να κυνηγάς τα διάφορα τετράποδα που περιφέρονται ανάμεσα στα τραπέζια, να ακούς το νερό να κελαρύζει στο γειτονικό αυλάκι, να ζητάς να σου φέρουν λίγο να δροσιστείς και να σου φέρνουν το εισαγωγής; Και όταν ζητάς "κανάτα", το νερό που πίνουν κι αυτοί στο σπίτι τους, σου φέρνουν (για να σε τιμωρήσουν ; νερό από το βραστήρα (τα σακουλάκια για το τσάι λείπανε). Που; στο Λουτράκι, που οφείλει την ύπαρξή του στο νερό.
Ετοιμάσου σε λίγο οι καλοπροαίρετοι θα σε πουν κακοπροαίρετο .....Ακριβός τα ίδια με εμένα και εγώ από το forum πήγα ! δεν το ξέρα και από άλλη μου επίσκεψη και επειδή έβλεπα ταβέρνες άδειες με αρνιά να γυρίζουν περιμένοντας τους πελάτες φοβήθηκα και έψαξα στο Ιντερνέτ στάθηκα στο forum και την πάτησα ..
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Τα συγκεκριμένα λουτρά για δεκαετίες είχαν συγκεκριμένο προφίλ επισκέπτη, τον οποίο πολλά από αυτά που αναφέρονται σαν αρνητικά τον άφηναν αδιάφορο ή τουλάχιστον δεν τον ενοχλούσαν πολύ, καθώς οι τιμές παρέμεναν λογικές και εξυπηρετούνταν ο σκοπός της επίσκεψης (ιαματικά λουτρά).
Προφανώς το ''ανοιγμα'' στον πολύ κόσμο και σε ένα διαφορετικό κοινό είναι μάλλον ''λογικό'' να έχει τις παρενέργειες που παρατηρούνται τα τελευταία χρόνια.
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Να πας , και μετα το συζητάμε......
Πλάκα κάνω για να καταδείξω πως άτομα που δεν έχουνε πάει, διαβεβαιώνουν για τα πάντα. Το θέμα είναι ότι εδώ εμφανίζονται ποστ εκ διαμέτρου αντίθετα και η μια πλευρά προσάπτει σκοπιμότητα στην άλλη, πάνω σ' αυτό να γίνει συζήτηση για να ξεκαθαρίσει η κατάσταση. Επίσης το μάθημα επιπέδου Δημοτικού για το άναρχο "άνοιγμα" του τουρισμού είναι περιττό για μένα, δεν είμαστε δεκάχρονα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.732
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom