Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Ξαναλέω ότι δεν έχω πάει, οπότε θα ενημερώσω και αφού μείνω εκεί! Όμως, το πρώτο μου κριτήριο είναι να είναι καθαρό και κεντρικό
Σε αυτό δεν υπάρχει αμφιβολία γιατί και καινούργια είναι και πεντακάθαρα είναι, καθώς και οι κριτικές πολύ καλές. Όπως είπα και πριν είναι μία έντιμη επιλογή για αυτά που πληρώνεις.
Στο Λονδίνο και γενικά στην ευρύτερη περιοχή της Αγγλίας πηγαίνω συχνά εδώ και παρα πολλά χρόνια και έχω μείνει από εκπληκτικά διαμερίσματα και σύγχρονα ξενοδοχεία μέχρι σε ιστορικά ξενοδοχεία του περασμένου αιώνα, που ενώ τα έχεις ακριβοπληρώσει και περιμένεις η διαμονή σου να είναι τουλάχιστον εξαιρετική, δεν μπορείς να κοιμηθείς όμως είτε επειδή τρίζουν τα σανίδια, είτε επειδή βήχει ο διπλανός (η ηχομόνωση είναι προδιαγραφών εποχής του Τσώρτσιλ!), είτε επειδή φύσαγε πολύ και έτριζαν τα κουφώματα (πλην κάποιων εξαιρέσεων βέβαια). Μιλάμε για τετράστερα ξενοδοχεία σε εντυπωσιακά στην εμφάνιση κτήρια, πλην όμως χωρίς σύγχρονη ανακαίνιση.
Τα τελευταία χρόνια, στις γιορτές της πρωτοχρονιάς, κλείνω αρκετά έξω από το κέντρο και συγκεκριμένα στα Premier inn με πολύ χαμηλή τιμή, γύρω στα 60 με 70€ το δίκλινο.
Βέβαια σε κάποιον που πηγαίνει για πρώτη φορά δεν το συστήνω γιατί δεν ξέρει ακόμα πως να κινηθεί και θα χάνει χρόνο στις μετακινήσεις σε βάρος της περιήγησης.

Κάλλιστα μπορούμε να χαρακτηρίσουμε ότι πρόκειται για τη ''Ryanair των ξενοδοχείων''
Πετυχημένος χαρακτηρισμός.
Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου. Καλά να περάσεις.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
1. έπος
2. μπααα. λίγο μαύρη τρύπα από άποψη tube. απέναντί του υπάρχει ενδιαφέρουσα βάρκα pub .
3. πιο κεντρικά από το 1. μη κρίνεις με το big ben. δεν ειν το κέντρο της πόλης εκεί.
4. γιατί τριγυρνάς το Vauxhall? δεν είν τίποτα ιδιαίτερο, αν και οι vauxhall pleasure gardens είν όμορφοι (ειδικά το tea house theater) κατα τ'άλλα έχει έντονη νυχτερινή ζωή προσανατολισμένη στη gay σκηνή. η victroria line σε αυτό της το σημείο, όχι και ότι πιο εξυπηρετικό για κέντρο
5. η ταράτσα του είν υπέροχη , αγαπώ Location αλλά όχι σαν τουρίστας αλλά σαν κάτοικος. μέσα στο παλιό κέντρο της πόλης αλλά μακριά από το σύγχρονο που σε ενδιαφέρει κυρίως
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Καλημέρα MARIGIANNA,
Συμφωνώ κι εγώ με τον @kalspiros (ως κάτοικος Λονδίνου γνωρίζει καλύτερα) θα επέλεγα το πρώτο και σαν θέση (πολύ κοντά σε όλα τα βασικά αξιοθέατα) και σαν ποιότητα (εννοείται ότι είναι εξαιρετικό ξενοδοχείο, είχα μείνει παλιά).
Τα υπόλοιπα, με εξαίρεση το Strand Palace (απαράδεκτο) είναι εξίσου καλά αλλά κάπως μακρυά από το κέντρο. Έχω μείνει στο Staysbridge Suites, όχι στο συγκεκριμένο αλλά στο αδελφάκι του στο Stratford (20' από το κέντρο δίπλα στο Ολυμπιακό Πάρκο) και ήταν εξαιρετικό.
 

MARIGIANNA

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Παιδια σας ευχαριστω πολυ,
πραγματικα Σπύρο με βοήθησες πολυ!
κραταω υποψήφιο μόνο το "επος" κι αν τυχον προκυψει κατι αλλο μεχρι τον αλλο μήνα θα ξαναρωτήσω!
ευχαριστώ και πάλι!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Μαύρη τρύπα από άποψη tube. Μόνο moorgate θα κατεβαίνεις κι από κει θα αλλάζεις κιόλας. Η περιοχή είναι μια χαρά τα πρωινά καθημερινών αλλά νεκρά τα σκ και βραδιά. Απόλυτα ασφαλες μερος
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Μαύρη τρύπα από άποψη tube. Μόνο moorgate θα κατεβαίνεις κι από κει θα αλλάζεις κιόλας. Η περιοχή είναι μια χαρά τα πρωινά καθημερινών αλλά νεκρά τα σκ και βραδιά. Απόλυτα ασφαλες μερος
Τελικά μάλλον όχι για αυτό. Είμαι μεταξύ
https://www.travelodge.co.uk/hotels/312/London-Central-Marylebone-hotel
https://www.travelodge.co.uk/hotels/421/London-Central-Waterloo-hotel
Πιο προτεινεις από άποψη περιοχής, μετακίνησης;
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ θα έμενα στο πρώτο. Προτιμώ την πάνω μεριά του Τάμεση. Επίσης είναι κυριολεκτικά δίπλα στο μετρο.
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Ευχαριστω για τη βοήθεια, έκλεισα travelodge marylbone 23 με 29\12:icon_lol::icon_lol::icon_lol:.
Τωρα ψάχνω ξενοδοχείο για αεροδρομιο στανστετ φτάνω αργά το βραδυ 22\12, τα λεοφορεια των ξενοδοχείων από και προς το αεροδρομιο λειτουργούν μέχρι κάποια ώρα;;;;;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ευχαριστω για τη βοήθεια, έκλεισα travelodge marylbone 23 με 29\12:icon_lol::icon_lol::icon_lol:.
Τωρα ψάχνω ξενοδοχείο για αεροδρομιο στανστετ φτάνω αργά το βραδυ 22\12, τα λεοφορεια των ξενοδοχείων από και προς το αεροδρομιο λειτουργούν μέχρι κάποια ώρα;;;;;
Τι εννοείς λεωφορεία ξενοδοχείων; Τσέκαρε το stansted express(νομίζω πως έχει μέχρι τις 23.30) ή αλλιώς Terravision.
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Αλλο εννοούσα, αναφέρομαι σε ξενοδοχεία κοντα στο αεροδρομιο. Η ανησυχία μου έχει να κάνει με το προχωρημένο της ώρας που φτάνω, λειτουργούν όλο το 24 ωρο λεοφορεια από και προς τα ξενοδοχεία;;;; Στη σελίδα κάθε ξενοδοχείου (από το booking) δεν διευκρινίζει μέχρι τι ώρα. Εχω ακούσει περιπτώσεις που το ταξί δεν σε δέχεται για τόσο κοντινή απόσταση (αν υπάρχει ταξί έτσι ώρα)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom