Ελβετία Ολλανδία amsterdam 4 ημερες -Ζυριχη 12 ώρες...!!!

Evi_L

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα,

πρόκειται να ταξιδέψω και θα έχω 4 ώρες στάση στη Ζυρίχη. Δεν είχα σκοπό να επισκεφτώ τη πόλη, αλλά με ψήσατε με αυτά που έχετε γράψει. Φτάνω 8:30 το πρωί και η επόμενη μου πτήση είναι 12:00. Ήθελα να ρωτήσω τι ώρα πιστεύετε πως πρέπει να ξεκινήσω από το κέντρο για να προλάβω τη πτήση και αν αξίζει για τόσες ώρες να αφήσω τη βαλίτσα μου.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Καλησπέρα,

πρόκειται να ταξιδέψω και θα έχω 4 ώρες στάση στη Ζυρίχη. Δεν είχα σκοπό να επισκεφτώ τη πόλη, αλλά με ψήσατε με αυτά που έχετε γράψει. Φτάνω 8:30 το πρωί και η επόμενη μου πτήση είναι 12:00. Ήθελα να ρωτήσω τι ώρα πιστεύετε πως πρέπει να ξεκινήσω από το κέντρο για να προλάβω τη πτήση και αν αξίζει για τόσες ώρες να αφήσω τη βαλίτσα μου.
3.30 είναι συνολικά οι ώρες.Καλό θα ήταν έως τις 11.00-11.10 να είσαι πίσω στο αεροδρόμιο.Επομένως κατά τις 10.30 θα πρέπει να γυρίσεις από Ζυρίχη.Την βαλίτσα θα την έχεις μαζί σου;Δεν ξέρω πόση είναι η χρέωση για βαλίτσα στο αεροδρόμιο.
 

Evi_L

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Σε ευχαριστώ πολύ! Βασικά η επόμενη μου πτήση είναι 12:35..Όσο για τη βαλίτσα λέω να την έχω μαζί μου!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Σε ευχαριστώ πολύ! Βασικά η επόμενη μου πτήση είναι 12:35..Όσο για τη βαλίτσα λέω να την έχω μαζί μου!
Εντάξει,κάπως πιο άνετα τώρα από ώρα.Καλό είναι μια ώρα πρίν από την πτήση να είσαι στο αεροδρόμιο.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.079
αν θυμαμαι καλα, το μετρο απο το αεροδρομιο προς τον σταθμο της Ζυριχης κανει το πολυ 20 λεπτα.

Σε βγαζει στον zurich main station. Βγαινοντας βλεπεις αμεσως τον Limmat. θα τον παρεις μεχρι κατω, μεχρι τις απαρχες της λιμνης. Υπαρχει το δημαρχειο, υπαρχουν οι fraumunster, grossmunster (εκκλησιες) .

Θεωρω οτι προλαβαινεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom