World's Best Tourism Destination? Αιθιοπία

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ωραιότατα, να πάμε το '16
ήταν που ηταν ψηλά στη λίστα εκκρεμοτήτων
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Καλά εσύ έχεις κάνει τόσα εξαιρετικά ταξίδια που αναμενόμενο ήταν. Μάλιστα γράφεις και εξίσου εξαιρετικές ιστορίες μετά.
Και βεβαια αντιλαμβάνεσαι γιατί είναι ψηλά στη λίστα….
Διότι δεν έχει καθόλου παραλίες :haha::haha::haha:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μα τόσο μίσος με τις παραλίες πια;
Κάθε άλλο, απλά το λέω για να τσιγκλίσω τους παραλιολόγους
Και τα φέρονουν έτσι τα ταξίδια που πάω συνεχώς σε κατσάβραχο ή ερημο
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μακράν ο καλύτερος προορισμός στην Αφρική από αυτούς που έχω πάει, και νούμερο 9 ολ όβερ στη λίστα μου. Χώρα φτηνή, ασφαλέστατη, με τόνους ιστορίας, απολύτως μοναδική, με ενδιαφέρουσα κουζίνα, καλά αρχαία, θρησκευτική ιδιαιτερότητα, τρομερές φυλές, σχετικά λίγο τουρισμό, καταπληκιτκούς ανθρώπους, ανά σημεία πολύ ενδιαφέρουσα φύση και πιο αυθεντική πεθαίνεις.

Άσε που δνε έχει και παραλίες, αυτό πού το πας;;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μακράν ο καλύτερος προορισμός στην Αφρική από αυτούς που έχω πάει, και νούμερο 9 ολ όβερ στη λίστα μου. Χώρα φτηνή, ασφαλέστατη, με τόνους ιστορίας, απολύτως μοναδική, με ενδιαφέρουσα κουζίνα, καλά αρχαία, θρησκευτική ιδιαιτερότητα, τρομερές φυλές, σχετικά λίγο τουρισμό, καταπληκιτκούς ανθρώπους, ανά σημεία πολύ ενδιαφέρουσα φύση και πιο αυθεντική πεθαίνεις.
Άσε που δνε έχει και παραλίες, αυτό πού το πας;;
Φταίω εγώ μετά;;; μ'αφήνει ν'αγιάσω; δεν μ'αφήνει
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.051
και οι δυο σας πρέπει να συλληφθείτε πριν στείλετε κόσμο στα ενεχυροδανειστήρια

Κοντεύουνε δεν μπορείς να πεις....σοβαρά τώρα βλέποντας το βίντεο και τις ωραίες εικόνες μου ήρθε στο μυαλό ο Γιώργος που κάθε λίγο έλεγε για διάφορες χώρες "Οκ δεν είναι και σαν την Αιθιοπία σε αυθεντικότητα", "καλή αλλά Αιθιοπία δεν είναι" κλπ....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Οι παραλιολόγοι το γνωρίζουμε ότι δεν έχει παραλίες...Και μάλιστα όχι οτι κι ότι αλλά το καλύτερο κομμάτι της Ερυθράς (που ανήκει στην Ερυθραία τώρα) με απίστευτα είδη κοραλλιών και ψαριών και το εθνικό θαλάσσιο πάρκο Dahlak με πάνω από 200 νησιά για ατελείωτα σνορκελ, ανούσιες καταδύσεις και βαρετά island hopping :bleh:

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο η Αφρική ποτέ δε με τράβαγε για ταξίδι..άντε μια Μοζαμβίκη κι αυτή στο τσακίρ κέφι :haha:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Πολύ ελκυστικός προορισμός, θέλω κι εγώ Αιθιοπία!! Οι παραλίες είναι πασέ άλλωστε*

*εκστομίζεται με το υφάκι ανθρώπου έχει πάει 4 φορές Καραϊβική και άλλες τόσες έχει κολυμπήσει σε εξωτικά νησιά της Ν.Α. Ασίας-Ινδονησίας :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom