Καλώς ήρθατε.

El_mim

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλώς σας βρήκα! Σαν νέο ψαράκι, κι εγώ, σας χαιρετώ όλους :)

Οι ιστορίες σας με έχουν συναρπάσει, και περιμένω πως και πως να καταφέρω να προγραμματίσω και το πρώτο μου ταξιδάκι στο εξωτερικό! Το μόνο μου θέμα είναι ότι δεν βρίσκω κατάλληλη/διαθέσιμη παρέα για τις ημερομηνίες που ενδιαφέρομαι... καθώς είμαι πρωτάρα (δεν μιλώ καλά τα Αγγλικά) έχω τη φοβία ότι θα χαθώ!

Άραγε υπάρχει σχετικό θέμα, εδώ στο φόρουμ, που να αφορά φιλοξενίες ἠ/και έμπειρους ταξιδιώτες που να προσφέρουν μια ξενάγηση, έτσι για την εξοικείωση; Και γιατί όχι και μια μελλοντική φιλία; :)
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Καλώς ήρθες στην παρέα μας!
Και καλά ταξίδια να έχεις ;) Όσο για το θέμα που ρώτησες, κάποιος πιο έμπειρος από εμένα ίσως γνωρίζει παραπάνω, πάντως μη φοβάσαι τίποτα...Εκτός αν το πρώτο σου ταξίδι είναι σε μέρη όχι συνηθισμένα, μέρη που κάποιοι φίλοι-ες σαν τον @hydronetta , ή την @dim kyr αγαπάνε να πηγαίνουν :D Κι εμείς μετά αγαπάμε να διαβάζουμε εμπειρίες!
 

El_mim

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Ευχαριστώ πολύ @KonstantinosAlena! Στο Λονδίνο θα γίνει το ταξίδι, θα συμμετέχω σε μια έκθεση φωτογραφίας που θα ξεκινήσει μέσα Σεπτεμβρίου. Σίγουρα θα περιηγηθώ περισσότερο στο forum και εύχομαι να βρω τη λύση που ψάχνω!
Θα κοιτάξω, επίσης, και τους φίλους/ες που μου έχεις προτείνει :)

Να ΄σαι καλά!!
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Ευχαριστώ πολύ @KonstantinosAlena! Στο Λονδίνο θα γίνει το ταξίδι, θα συμμετέχω σε μια έκθεση φωτογραφίας που θα ξεκινήσει μέσα Σεπτεμβρίου. Σίγουρα θα περιηγηθώ περισσότερο στο forum και εύχομαι να βρω τη λύση που ψάχνω!
Θα κοιτάξω, επίσης, και τους φίλους/ες που μου έχεις προτείνει :)

Να ΄σαι καλά!!
Έκθεση φωτογραφίας; Χμμ...Ιντριγκαδόρικο... μήπως να δώσεις και σ' εμάς τους κοινούς θνητούς ερασιτέχνες φωτογράφους κάποιο δείγμα της δουλειάς σου; Καμία τσάμπα συμβουλή ίσως;; (Ή μέχρι του ποσού των 60 ευρώ ανά ημέρα :D ).
Εγώ πάντως που ψάχνω παρέα για ένα ταξιδάκι στη μακρινή Καμτσάτκα της Ρωσίας, δε βρήκα κάποιον-α από εδώ ακόμη πρόθυμο.. που θα πάει, κάποιος θα πειστεί :)
 

El_mim

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Έκθεση φωτογραφίας; Χμμ...Ιντριγκαδόρικο... μήπως να δώσεις και σ' εμάς τους κοινούς θνητούς ερασιτέχνες φωτογράφους κάποιο δείγμα της δουλειάς σου; Καμία τσάμπα συμβουλή ίσως;; (Ή μέχρι του ποσού των 60 ευρώ ανά ημέρα :D ).
Εγώ πάντως που ψάχνω παρέα για ένα ταξιδάκι στη μακρινή Καμτσάτκα της Ρωσίας, δε βρήκα κάποιον-α από εδώ ακόμη πρόθυμο.. που θα πάει, κάποιος θα πειστεί :)
Χαχαα, μια ταπεινή ερασιτέχνις είμαι κι εγώ, που είχε την τύχη μια φωτογραφία της να διακριθεί σε διαγωνισμό! Αν καταφέρω να πάω στο Λονδίνο, θα περιγράψω όχι μόνο τις εμπειρίες μου αλλά και τις φωτογραφικές τεχνικές/συμβουλές, αν το επιθυμείτε!
Τώρα για να δημοσιεύσω κάποιο δείγμα των έργων μου, δεν ξέρω ακόμη αν επιτρέπεται από τους κανόνες του φόρουμ, αλλά ευχαρίστως να σου στείλω links σε προσωπικό μήνυμα (αν καταφέρω να βρω πως γίνεται αυτό! :rolleyes:)

Πάντως, ταξίδι και φωτογραφία μαζί, είναι όνειρο ζωής για εμένα!
 

Marilu

Member
Μηνύματα
8
Likes
21
Καλησπέρα κι από μένα!

Σας διαβάζω αρκετούς μήνες και πήρα σήμερα την απόφαση να κάνω κ ένα login. :)
Αφορμή στάθηκε μια χθεσινή παρόρμηση να κλείσω εισιτήρια για Ιράν στο τέλος του χειμώνα!
Καλώς σας βρήκα και σας αφήνω για να συνεχίσω τη μελέτη μου ;).....
 
Μηνύματα
12
Likes
0
Καλησπέρα είμαι νέο μελος, και θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να παρω από το forum πληροφοριες για εθελοντισμο σε άλλη χωρα .
Αν καποιος γνωριζει θα είναι μεγαλη βοηθεια για εμενα

Για να ζησει καποιος μονιμα ως εθελοντης
Ευχαριστω
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
5
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο
Καλησπερίζω την ομάδα.
Είμαι νέο μέλος, ονομάζομαι Γιώργος. Αγαπώ τα ταξίδια και κυρίως τα road trips. Έχω γυρίσει αρκετά μέρη στην Ευρώπη ( κάποια στιγμή θα προσπαθήσω να μοιραστώ τις εμπειρίες μου ) και σχεδόν όλη την Ελλάδα.
Καλώς σας βρήκα και χάρηκα που βρήκα μια ομάδα η οποία αγαπά το ταξίδι και τα μέλη της μοιράζεται τις εμπειρίες τους.
 

taxidiotissa

Member
Μηνύματα
30
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου-Πίτσου
Καλησπερίζω την ομάδα.
Είμαι νέο μέλος, ονομάζομαι Γιώργος. Αγαπώ τα ταξίδια και κυρίως τα road trips. Έχω γυρίσει αρκετά μέρη στην Ευρώπη ( κάποια στιγμή θα προσπαθήσω να μοιραστώ τις εμπειρίες μου ) και σχεδόν όλη την Ελλάδα.
Καλώς σας βρήκα και χάρηκα που βρήκα μια ομάδα η οποία αγαπά το ταξίδι και τα μέλη της μοιράζεται τις εμπειρίες τους.
Καλώς μας ήρθες,Γιώργο! Κι εγώ καινούριο μέλος της παρέας είμαι, αλλά σιγά σιγά παλιώνω κι καλωσορίζω!!:welcome:
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.815
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλώς ορίσατε στην παρέα μας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom