Hotel barcelona.

christina kot

Member
Μηνύματα
51
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Να κάνω και εγώ μια ερώτηση για το παρακάτω ξενοδοχείο?
http://www.booking.com/hotel/es/centric-rooms-plaza-catalunya.el.html

Θα ήθελα να μαθω αν είναι σε ασφαλές σημείο και σχετικά κοντά στα κεντρικά σημεία. Γενικά δεν έχουμε κανένα μα κανένα θέμα με το περπάτημα... :)
Ευχαριστώ πολύ!!!:welcome:

Μια χαρά περιοχή.Πολύ κοντά στο κέντρο.
Ευχαριστώ πολύ!!!!
 
Last edited by a moderator:

Meni

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Καλημέρα σε όλους!

Σκεφτόμαστε να κάνουμε ένα 4ήμερο ταξίδι στην Βαρκελώνη τέλος Μαρτίου αρχές Απριλίου. Θα είμαστε όλη η οικογένεια (το οποίο σημαίνει και 2 παιδιά 11 & 8 ετών) και έχοντας κάνει μία πρώτη έρευνα στα ξενοδοχεία της πόλης μου φαίνονται αρκετά τσιμπημένα. Θα ήθελα κάτι σχετικά καλό που να έχει όμως πρωινό γιατί αυτό μας γλιτώνει ένα γεύμα μέσα στην ημέρα μας. Έχω διαβάσει τα προηγούμενα Post αλλά δεν μπορώ να πω ότι κατέληξα κάπου. Το μόνο που έχω βρει είναι το Novotel Barcelona City. Γνωρίζει κάποιος κάτι; ή αν έχετε κάποια άλλη πρόταση....καλοδεχούμενη!!!
 

ivepap

Member
Μηνύματα
29
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Bαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Επανερχομαι μετα απο καιρο επειδη πλησιαζει το ταξιδι μου στη Βαρκελωνη τον Οκτώβριο και οι αποριες πληθαινουν.Είμαστε 4 ατομα παρέα Συμφέρει να χρησιμοποιούμε ταξι για καποιες μετακινησεις? Ποιες ειναι οι τιμες? Μηπως συμφερει και απο το αεροδρόμιο της Girona? Ευχαριστω εκ των προτέρων
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.673
.Είμαστε 4 ατομα παρέα Συμφέρει να χρησιμοποιούμε ταξι για καποιες μετακινησεις?
Για κάποιες ίσως,αλλά υπάρχει καλό δίκτυο ΜΜΜ.

Μηπως συμφερει και απο το αεροδρόμιο της Girona?
Όχι,θα σου κοστίσει 300 ευρώ πήγαινελα ,ενώ το λεωφορείο για 4 άτομα 100 ευρώ
περίπου.
υγ
το νήμα είναι hotel Barcelona
 

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
Καλημέρα σε όλους!

Σκεφτόμαστε να κάνουμε ένα 4ήμερο ταξίδι στην Βαρκελώνη τέλος Μαρτίου αρχές Απριλίου. Θα είμαστε όλη η οικογένεια (το οποίο σημαίνει και 2 παιδιά 11 & 8 ετών) και έχοντας κάνει μία πρώτη έρευνα στα ξενοδοχεία της πόλης μου φαίνονται αρκετά τσιμπημένα. Θα ήθελα κάτι σχετικά καλό που να έχει όμως πρωινό γιατί αυτό μας γλιτώνει ένα γεύμα μέσα στην ημέρα μας. Έχω διαβάσει τα προηγούμενα Post αλλά δεν μπορώ να πω ότι κατέληξα κάπου. Το μόνο που έχω βρει είναι το Novotel Barcelona City. Γνωρίζει κάποιος κάτι; ή αν έχετε κάποια άλλη πρόταση....καλοδεχούμενη!!!
εγω εμεινα σε αυτο
Catalonia Barcelona Plaza piaza Espana
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Θα ήθελα τη γνώμη σας για το ξενοδοχείο που έκλεισα στη Βαρκελώνη όσο ακόμη έχω χρόνο να το αλλάξω.Έκλεισα αυτό http://www.hotelsbplazaeuropa.com/en/hotel-barcelona/where-are-we/ με γνώμονα τις καλές κριτικές,τα αστέρια και την τιμή 560 για τρίκλινο για 7 διανυκτερεύσεις.Αυτό που με απασχολεί είναι η προσβασιμότητα στο κέντρο και η περιοχή που βρίσκεται.
Στο site του αναφέρει τις συγκοινωνίες αλλά δε ξέρω ποια είναι η διαφορά μεταξύ του τρένου και του railroad.Μετρό-τραμ;Τι με συμφέρει να χρησιμοποιώ από κει για το κέντρο και ποια κάρτα να βγάλω για 2 ενήλικες και δυο παιδιά ώστε να μη μας κοστίσει ο κούκος αηδόνι η μετακίνηση και τελικά αποδειχτεί ασύμφορο το ξενοδοχείο εκτός κέντρου;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.673
Θα ήθελα τη γνώμη σας για το ξενοδοχείο που έκλεισα στη Βαρκελώνη όσο ακόμη έχω χρόνο να το αλλάξω.Έκλεισα αυτό http://www.hotelsbplazaeuropa.com/en/hotel-barcelona/where-are-we/ με γνώμονα τις καλές κριτικές,τα αστέρια και την τιμή 560 για τρίκλινο για 7 διανυκτερεύσεις.Αυτό που με απασχολεί είναι η προσβασιμότητα στο κέντρο και η περιοχή που βρίσκεται.
Στο site του αναφέρει τις συγκοινωνίες αλλά δε ξέρω ποια είναι η διαφορά μεταξύ του τρένου και του railroad.Μετρό-τραμ;Τι με συμφέρει να χρησιμοποιώ από κει για το κέντρο και ποια κάρτα να βγάλω για 2 ενήλικες και δυο παιδιά ώστε να μη μας κοστίσει ο κούκος αηδόνι η μετακίνηση και τελικά αποδειχτεί ασύμφορο το ξενοδοχείο εκτός κέντρου;
Ενώ είναι ένα καλό ξενοδοχείο θα έχεις πρόβλημα στην μετακίνηση σου γιατί θα παίρνεις τον προαστιακό για να σε πηγαίνει μέχρι την πλατεία Ισπανίας και μετά θα κάνεις μετεπιβίβαση στο μετρό για να πάς στο κέντρο.Με λίγα λόγια θα κατσιάσεις στις μετακινήσεις και θα έχεις γκρίνια από τα παιδιά.Βέβαια υπάρχει λεωφορείο
αλλά δεν γνωρίζω το νούμερο του.Θα το προτιμούσα μόνο αν ήμουν μόνος η είχα
έρθει για κάποια έκθεση.Σ'όλες τις περιπτώσεις για μετακίνηση κάρτα Τ10.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Ευχαριστώ πολύ Παναγιώτη.Θα συνεχίσω το ψάξιμο αν και λόγω εποχής οι ελπίδες μου για αξιοπρεπές κατάλυμμα στο κέντρο σε λογική τιμή εξανεμίζονται.Τουλάχιστον δεν είναι τραγική η περιοχή και με ενδιαφέρει και το παρακείμενο mall,όλο και κανένα παιδότοπο θα'χει!
 

Boorboolithra

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Γεια σας παιδιά είμαι new entry στην παρέα.
Θα πάω Βαρκελώνη 26/5-29/5 κοριτσοπαρεα. Που να μείνω σε περιοχή φάση Γκάζι να είμαστε στον νεαροκοσμο (25-35 όχι και νήπια ). Έριξα μια ματιά ρε παιδιά και είναι πανακριβου τα κεντρικά ξενοδοχεία ή τρογλες! Καμία πρόταση για περιοχή και χοτελ??
 

Atster

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλή χρονιά σε όλους! 17/1 πάω Βαρκελώνη με χαμηλό budget λόγω κρίσης(προφανώς) και capital controls. Θέλω όμως να πάμε sagrada familia και casa Batllo..(κριμα τόσο δρόμο και να μη τα χαρούμε). Καμιά ιδέα κανείς για φτηνά εισιτήρια ή πακετα προσφοράς? γιατί και φτηνά δεν τα λες...!ευχαριστω!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.673
Δυστυχώς δεν υπαρχουν φτηνά εισιτήρια Υπάρχουν κάποια πακέτα με κάποια έκπτωση,αλλά δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει. Έχουν ήδη αναφερθεί,εδώ είναι για ξενοδοχεία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom