Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Και επίσης το πιο σημαντικό αν υπάρξει κάποια καθυστέρηση στην πρώτη πτήση και χάσεις τη δεύτερη αγοράζεις νέο εισιτήριο καθώς η εταιρεία δεν υποχρεούται να σε βάλει στην επόμενη πτήση δωρεάν.
 

mikaelpap

Member
Μηνύματα
44
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
ok me live chat η απαντηση είναι .....

As we are a point to point Airline we do not transfer bags, it is the passengers responsibility to do that.
9:56 amUnfortunately Ryanair’s not responsible for any connecting flights even if they are still with Ryanair. However, if your first flight was cancelled by Ryanair you can be re-accommodated on a new flight and in this case your connecting flight can also be changed free of charge, but no refund is possible if you missed your connected flight. We are a ‘point-to-point' airline. We therefore do not offer, and cannot facilitate, the transfer of passengers or their baggage to other flights, whether operated by ourselves or by other carriers.
Is there anything else I can help you with today?

ευχαριστω και τους δυο σας για την γρηγορη απάντηση.
 
Last edited by a moderator:

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
553
Likes
422
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Απ οτι ειδα στο site αν δεν αγορασεις θεση μπορεις να κανεις check in 7 μερες πριν και οχι 30 οπως παλιοτερα; Και σου δινουν αυτοι θεση με το check in; Ξερετε αν θα μας δωσουν με το συζυγο που τα κλεισαμε ταυτοχρονα διπλανες θεσεις;
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Απ οτι ειδα στο site αν δεν αγορασεις θεση μπορεις να κανεις check in 7 μερες πριν και οχι 30 οπως παλιοτερα; Και σου δινουν αυτοι θεση με το check in; Ξερετε αν θα μας δωσουν με το συζυγο που τα κλεισαμε ταυτοχρονα διπλανες θεσεις;
Σωστά, το τσεκ ιν ανοίγει 7 μέρες πριν την πτήση και σου δίνει το σύστημα τυχαία δωρεάν θέση. Αφού τα δυο εισιτήρια κλείστηκαν μαζί (στην ίδια κράτηση) τότε το πιθανότερο (95%) είναι να σας δώσουν διπλανές θέσεις. Όμως καλό είναι να μην αφήσετε το τσεκ ιν για την τελευταία μέρα γιατί μπορεί να έχουν μείνει σκόρπιες θέσεις.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.815
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
εγώ πάλι αφήνω το τσεκ ιν όσο ποιο αργά μπορώ. το πρωί που έκανα τσεκ ιν για το ταξίδι μου στην Ιταλία πήρα τις θέσεις 1Α και 1Β. όσες φορές το έκανα είχε επιτυχία.
μπορεί να ήταν και σύμπτωση.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
εγώ πάλι αφήνω το τσεκ ιν όσο ποιο αργά μπορώ. το πρωί που έκανα τσεκ ιν για το ταξίδι μου στην Ιταλία πήρα τις θέσεις 1Α και 1Β. όσες φορές το έκανα είχε επιτυχία.
μπορεί να ήταν και σύμπτωση.
Νομίζω είναι λίγο λαχείο η φάση. Εμένα μου έχει τύχει να μου δώσουν τις τελευταίες θέσεις (σειρά 33) όταν έκανα τσεκ ιν τελευταία μέρα.
 

mikaelpap

Member
Μηνύματα
44
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
μάλλον είμαι απο τους τυχερους ,με χθεσινοβραδυνο check in πέτυχα αυτό.
στη προηγουμενη όχι. Και με γεμάτη την πτήση:D
/ ΚΑΡΤΑ ΕΠΙΒΙΒΑΣΗΣ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ ΑΡ. ΑΝΑΦ: GN5IWG ΑΚΟΛ.161 ΕΕ/ΕΟΧ FR 7343 19 ΣΕΠ 2015 PIK ΡΏΜΗ (ΤΣΙΑΜΠΊΝΟ) - ΓΛΑΣΚΏΒΗ (ΠΡΈΣΤΒΙΚ) ΘΈΣΗ 06C
ε
πισης τυχαια επεσα πανω σ`αυτο......λές?http://www.inflight.gr/ryanair-πώς-να-επιλέξετε-τη-θέση-που-σας-αρέσ/
 
M

member 18228

Guest
Καλησπερα,για τη χρεωστικη ALPHA BANK ENTER VISA τι επιλογη να βαλω για την πληρωμη των εισιτηριων?Η καρτα πανω γραφει σκετο visa αλλα ειναι χρεωστικη.Να βαλω debit visa η' electron visa?
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Καλησπερα,για τη χρεωστικη ALPHA BANK ENTER VISA τι επιλογη να βαλω για την πληρωμη των εισιτηριων?Η καρτα πανω γραφει σκετο visa αλλα ειναι χρεωστικη.Να βαλω debit visa η' electron visa?
Αν η κάρτα σου επάνω γράφει electron θα επιλέξεις το αντίστοιχο πεδίο, αλλιώς θα επιλέξεις debit.
 

laziokos

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
εκλεισα Κω Ρωμη και πισω για τελος Μαρτιου και αρχες Απριλιου και παω να κλεισω αλλα 2 για τον αδερφο μου και δεν βρισκω την πτηση καθολου. οχι μονο τις ημερομηνιες που εκλεισα..δεν βγαζει καθολου ολη την σεζον του 2016 προς Ρωμη ενω πχ προς Λονδινο βγαζει.
Εμενα στην πτηση μου βγαζει confirmed αν παω να δω για αλλαγη..
πιστευω θα επανελθει η κατασταση αλλα εχει ξανασυμβει σε κανενα??
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.815
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
έχει τύχει σε μένα προ καιρού σε πτήση Θεσ/νίκη-Χανιά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom