Γαλλία Γερμανία Ελβετία Λουξεμβούργο Στρασβούργο...παντός καιρού και εκδρομές!

psyhas

Member
Μηνύματα
51
Likes
69
Ναι η Χαιδελβεργη ειναι στα υποψιν. Μαλιστα, αρχικα σκεφτομουν μηπως έμενα και μια βραδια εκει, αλλα επειδη ειναι κοντα και για να μην αλλαζουμε συνεχεια ξενοδοχεια, ειπα να την κανουμε αυθημερον.
(σημ: εγω προσωπικα θα ηθελα πληροφοριες και για Χαιδελβεργη αλλα και για Φρανκφουρτη, ακομα και για Φραιμπουργκ/Μελανα Δρυμο, ομως το νημα αναφερεται στο Στρασβουργο και δεν ξερω αν ειναι σωστο. Εκτος κιαν θεωρηθει ως Στρασβουργο και ...σχετικα κοντινες εκδρομες, οποτε μια εστω συνοπτικη αναφορα ισως θα μπορουσε να γινει.. Εξαλλου υπαρχουν ηδη κι αλλες ιστοριες για αυτα τα μερη,αλλα ενα update ποτε δεν ειναι κακο.)
 

trompi

Member
Μηνύματα
28
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Με το που βλέπεις τις φωτογραφίες νιώθεις μια ψυχική αρμονία! Θυμήθηκα τη μαγική Χαϊλδεβέργη όπου είχα μείνει για ένα μήνα το 2011! Πόσο θα ήθελα να μεγάλωνα το παιδί μου σε ένα τέτοιο μέρος! Να το πηγαίνω σχολείο με το ποδήλατο και να μην έιμαι......τρελός που το κάνω!
 

trompi

Member
Μηνύματα
28
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Ναι η Χαιδελβεργη ειναι στα υποψιν. Μαλιστα, αρχικα σκεφτομουν μηπως έμενα και μια βραδια εκει, αλλα επειδη ειναι κοντα και για να μην αλλαζουμε συνεχεια ξενοδοχεια, ειπα να την κανουμε αυθημερον.
(σημ: εγω προσωπικα θα ηθελα πληροφοριες και για Χαιδελβεργη αλλα και για Φρανκφουρτη, ακομα και για Φραιμπουργκ/Μελανα Δρυμο, ομως το νημα αναφερεται στο Στρασβουργο και δεν ξερω αν ειναι σωστο. Εκτος κιαν θεωρηθει ως Στρασβουργο και ...σχετικα κοντινες εκδρομες, οποτε μια εστω συνοπτικη αναφορα ισως θα μπορουσε να γινει.. Εξαλλου υπαρχουν ηδη κι αλλες ιστοριες για αυτα τα μερη,αλλα ενα update ποτε δεν ειναι κακο.)[/Q
 

trompi

Member
Μηνύματα
28
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
psyhas, επειδή έχω άποψη για τη Χαϊδελβέργη θα σε συμβούλευα να μην κάνεις το λάθος της μονοήμερης ΄΄ξεπέτας΄΄ γι αυτή τη μαγική πόλη! Η διανυκτέρευση είναι απαραίτητη!
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Ναι η Χαιδελβεργη ειναι στα υποψιν. Μαλιστα, αρχικα σκεφτομουν μηπως έμενα και μια βραδια εκει, αλλα επειδη ειναι κοντα και για να μην αλλαζουμε συνεχεια ξενοδοχεια, ειπα να την κανουμε αυθημερον.
(σημ: εγω προσωπικα θα ηθελα πληροφοριες και για Χαιδελβεργη αλλα και για Φρανκφουρτη, ακομα και για Φραιμπουργκ/Μελανα Δρυμο, ομως το νημα αναφερεται στο Στρασβουργο και δεν ξερω αν ειναι σωστο. Εκτος κιαν θεωρηθει ως Στρασβουργο και ...σχετικα κοντινες εκδρομες, οποτε μια εστω συνοπτικη αναφορα ισως θα μπορουσε να γινει.. Εξαλλου υπαρχουν ηδη κι αλλες ιστοριες για αυτα τα μερη,αλλα ενα update ποτε δεν ειναι κακο.)
Έχω σκοπό να γράψω για κοντινές εκδρομές (εντός και εκτός Γαλλίας), και ναι η Χαϊδελβέργη και ο Μέλανας Δρυμός θα είναι μέσα! Υπομονή παρακαλώωωω!!!
 

artk

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Όχι δεν κάνεις λάθος, δεν το αναφέρω κάπου. Αλλά να γράψω ολόκληρο κεφάλαιο αν ενδιαφέρεστε... μη σάς ξεπετάξω έτσι, τώρα που σάς καλόμαθα!!!
χεχε εάν έχεις χρόνο, πολύ ευχαρίστως! Σε ευχαριστούμε! :)
 

psyhas

Member
Μηνύματα
51
Likes
69
psyhas, επειδή έχω άποψη για τη Χαϊδελβέργη θα σε συμβούλευα να μην κάνεις το λάθος της μονοήμερης ΄΄ξεπέτας΄΄ γι αυτή τη μαγική πόλη! Η διανυκτέρευση είναι απαραίτητη!
Με ξαναβαζεις στον πειρασμο... Καποια καλη προταση για διαμονη,που να αξιζει η ταλαιπωρια? Μια σκεψη ηταν να πηγαιναμε πρωτα Χαιδελβεργη και την αλλη μερα με την ησυχια μας Στρασβουργο,αλλα κολλησαμε στο οτι θα πρεπει παλι να αλλαζουμε ξενοδοχειο,να μετακινουμε βαλιτσες,κτλ..

Έχω σκοπό να γράψω για κοντινές εκδρομές (εντός και εκτός Γαλλίας), και ναι η Χαϊδελβέργη και ο Μέλανας Δρυμός θα είναι μέσα! Υπομονή παρακαλώωωω!!!
Απο υπομονη αλλο τιποτα...(μονο μεσα στις επομενες 2,5 εβδομαδες αν γινεται,γιατι αργοτερα θα ειμαι ηδη εκει...)

Και παλι ευχαριστω οσους γραφουν..
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Απο υπομονη αλλο τιποτα...(μονο μεσα στις επομενες 2,5 εβδομαδες αν γινεται,γιατι αργοτερα θα ειμαι ηδη εκει...)
Μμμ ελπίζω να προλάβω! Πάντως, δεν έχω να προτείνω ξενοδοχεία και εστιατόρια στη Χαϊδελβέργη αφενός έκανα μονοήμερη, αφετέρου έχουν περάσει τόσα χρόνια και δε θυμάμαι :confused: Απλώς θα δώσω ιδέες για το ποιες εκδρομές μπορούν να συνδυαστούν με Στρασβούργο κ θα ανεβάσω φωτογραφίες... οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσω, εφόσον έχεις ήδη αποφασίσει να πας εκεί...
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου

psyhas

Member
Μηνύματα
51
Likes
69
Μμμ ελπίζω να προλάβω! Πάντως, δεν έχω να προτείνω ξενοδοχεία και εστιατόρια στη Χαϊδελβέργη αφενός έκανα μονοήμερη, αφετέρου έχουν περάσει τόσα χρόνια και δε θυμάμαι :confused: Απλώς θα δώσω ιδέες για το ποιες εκδρομές μπορούν να συνδυαστούν με Στρασβούργο κ θα ανεβάσω φωτογραφίες... οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσω, εφόσον έχεις ήδη αποφασίσει να πας εκεί...
Καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη! Κυριως με ενδιαφερει τι να προλαβω να δω οπωσδηποτε αλλα και τι να αποφυγω να κανω στις λιγες αυτες μερες που θα ειμαι εκει.
Το Κολμαρ εννοειται οτι θα το επισκεφτω, οπως και οσα αλσατικα χωρια θα χωρεσω στο προγραμμα. Μαλιστα υπαρχει και ενα εξαιρετικο νημα, μου διαφευγει τωρα το ονομα, οπου περιγραφονται πολυ αναλυτικα και με .. προσωπικη βαθμολογια αρκετα απο τα χωρια αυτα!
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Θα προτεινα σε οσους επιθυμουν να επισκεφθουν την Χαιδεβεργη να μην διαμεινουν εκει αλλα σε κοντινες πολεις οπως το Σβετσιγκεν, διοτι ειναι πολυ ακριβα.
Επισης 1 μερα δεν ειναι αρκετη πιστεψτε με, 2 και πανω θα συμβουλευα.
Σε περιπτωση που δεν υπαρχει η δυνατοτητα ενοικιασης αυτοκινητου, μην ανησυχειτε, τα δρομολογια λεωφορειων-τρενων ειναι τακτικα και μαλιστα υπαρχει και η δυνατοτητα 1 24ωρης καρτας για 2 και περισσοτερα ατομα για ολα τα μεταφορικα μεσα που ειναι σχετικα οικονομικη συγκριτικα παντα με αλλες τριγυρω χωρες.
 

trompi

Member
Μηνύματα
28
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Με ξαναβαζεις στον πειρασμο... Καποια καλη προταση για διαμονη,που να αξιζει η ταλαιπωρια? Μια σκεψη ηταν να πηγαιναμε πρωτα Χαιδελβεργη και την αλλη μερα με την ησυχια μας Στρασβουργο,αλλα κολλησαμε στο οτι θα πρεπει παλι να αλλαζουμε ξενοδοχειο,να μετακινουμε βαλιτσες,κτλ..


Απο υπομονη αλλο τιποτα...(μονο μεσα στις επομενες 2,5 εβδομαδες αν γινεται,γιατι αργοτερα θα ειμαι ηδη εκει...)

Και παλι ευχαριστω οσους γραφουν..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.753
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom