Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.816
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ναι ετυχε και? δεν ειχε θεμα η πτηση ε?ποσο εκανε να επανελθει για να βγαλω αλλα 2?
είχα βγάλει και εγώ 2 εισιτήρια και μετά όταν έμπαινα για να δω αν αλλάξαν οι τιμές δεν έβγαζε καθόλου τις πτήσεις. μετά από κάποιες μέρες επανήλθε. ( δεν θυμάμαι μετά από πόσες, αλλά πάντως όχι πολλές ).
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Παιδία κοίταζα one way εισιτήρια για επιστροφή από λονδίνο και υπάρχει αρκετή διαφορά στην τελική τιμή του εισιτηρίου ( με βαλίτσα ) από το να το κλείναμε από την αρχή μετεπιστροφής.
Οφείλεται στην ισοτιμία λίρας-ευρω να υποθέσω;
 

vanessachai

Member
Μηνύματα
44
Likes
94
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ
Ευχαριστω πολυ :clap::lol:

Συγνωμη να ρωτησω κ κατι αλλο...αν η τσαντα χεριου αντι για 20 εκατοστα ειναι 25 πειραζει? Δηλαδη θα τη μετρησουν?
Εμένα όλες μου οι τσάντες είναι μεγάλες! Ταξιδεύω αυτή τη βδομάδα και δεν ξέρω τι να κάνω. Τελικά αντιμετώπισες πρόβλημα?
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Παιδία κοίταζα one way εισιτήρια για επιστροφή από Λονδίνο και υπάρχει αρκετή διαφορά στην τελική τιμή του εισιτηρίου ( με βαλίτσα ) από το να το κλείναμε από την αρχή μετεπιστροφής.
Μπορεί να τελείωσαν τα εισιτήρια που έβλεπες σε εκείνη την τιμή..
Εμένα όλες μου οι τσάντες είναι μεγάλες! Ταξιδεύω αυτή τη βδομάδα και δεν ξέρω τι να κάνω. Τελικά αντιμετώπισες πρόβλημα?
Το αν κάποιος αντιμετώπισε ή όχι πρόβλημα δεν έχει καμία σχέση με το τι θα συμβεί σε σένα.Να έχεις τις διαστάσεις που προβλέπονται για να είσαι ήσυχη.Αλλιώς θα σου στοιχήσει κοντά όσα θα έδινες για μία καινούργια βαλίτσα.
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Μπορεί να τελείωσαν τα εισιτήρια που έβλεπες σε εκείνη την τιμή..
Όχι δεν είναι αυτό, αν πάω να κάνω round trip με ημερομηνία αναχώρηση μια άσχετη μέρα και ημερομηνία επιστροφής την ημερομηνία που βάζω και για one way απ´ το λονδίνο, αν κάνεις μετά την μετατροπή λίρας ευρώ οι τιμές δεν ταυτίζονται. Όπως επίσης και η προσθήκη βαλίτσας. Αν κλείσεις ελλάδα- λονδινο και λονδίνο-ελλάδα η 15κιλη είναι 25€ ενώ αν κλείσεις σε one way από λονδίνο-αθήνα ειναι 25λίρες δηλ 34€.

απότι κατάλαβα έχει να κάνει με την ισοτιμία στην εκάστοτε χώρα από την οποία φευγει η πτήση. Δεν λέω ότι είναι καμία μεγάλη διαφορά τιμής(30-35€), απλά ότι συμβαίνει και αυτό!
Οπότε καλό θα ειναι να το έχουν στα υπόψιν οι μελλοντικοί ταξιδιώτες:)
 
Last edited:

Mariapa

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, ανδαλουσία
Εμένα όλες μου οι τσάντες είναι μεγάλες! Ταξιδεύω αυτή τη βδομάδα και δεν ξέρω τι να κάνω. Τελικά αντιμετώπισες πρόβλημα?
εχω ταξιδεψει απειρες φορες με ryanair κ εχω να πω ενα πραγμα .. ειχα backpack 20 λιτρων και δεν μου έκαναν ελεγχο ποτε.. αμα το πατησεις μεσα στο κουτι και χωρεσει παει παντου :):):)
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
doragk said:
Ευχαριστω πολυ :clap::lol:

Συγνωμη να ρωτησω κ κατι αλλο...αν η τσαντα χεριου αντι για 20 εκατοστα ειναι 25 πειραζει? Δηλαδη θα τη μετρησουν?
Εμένα όλες μου οι τσάντες είναι μεγάλες! Ταξιδεύω αυτή τη βδομάδα και δεν ξέρω τι να κάνω. Τελικά αντιμετώπισες πρόβλημα?
ειναι θεμα "τύχης" και της "όρεξης" των ελεγκτών στο αεροδρομιο.
Καλα ειναι η τσαντα να χωραει στο κουτι έστω και με λιγη πιεση.
Στο τελευταιο ταξιδι μου, η γυναίκα μου "φούσκωσε" λιγο την βαλιτσα που κρατουσα.
Για κακη μου τυχη ο Γάλλος στο αεροδρόμιο ζητουσε να περασουμε καποιες βαλιτσες απο το "κουτι".
Η δικη μου φυσικα δεν χωρεσε με την πρωτη, αλλα εβγαλα δυο τρια πραγματακια (τα οποια εβαλα στο σακο που κουβαλουσα) και με λιγη πιεση μπηκε μια χαρα.

Αρα, βαλιτσες οι οποιες να ειναι σχετικα ευκαμπτες.
Το Λιντλ εβγαλε δυο φορες βαλιτσες τρόλεϋ οι οποιες ειναι οτι πρεπει για Ράιαν και εχουν και πτυσομενο μερος για να βαλεις λιγα πραγματα ακομη.
Περιττό να πω οτι την τελευταια φορα που πεταξα για Γαλλια, οι μισοι επιβατες ειχαν τετοιες :haha:
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
554
Likes
431
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγω που εχω βαλιτσα τρολεϋ κατα 1-2 εκατοστα μεγαλυτερη απο το οριο,δεν την παιρνω ποτέ γιατι φοβαμαι μην την θεωρησουν εκτος οριων. Τωρα σκεγτηκα....επειδη μενω διπλα στο αεροδρομιο να παω να τη δοκιμασω στο κουτι. Αν χωραει στο κουτι υπαρχει περιπτωση να τη μετρησουν και με μεζουρα;
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
Αν χωραει στο κουτι υπαρχει περιπτωση να τη μετρησουν και με μεζουρα;
Οχι, αρκει να "μπεί" στο κουτι.
Αρα καλο είναι να μην είναι απο τις σκληρές
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Είδα στην σελίδα της ryanair ότι κάτω των 16 ετών πρέπει να συνοδεύεται κάποιος και δεν γράφει τίποτα παραπάνω ότι χρειάζεται κάποια εξουσιοδότηση από τους γονείς κτλ.
Έχει ταξιδέψει κανείς με έφηβο χωρίς να είναι παρουσία και οι 2 γονείς;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom