Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο για αρχάριους!!!!!!

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Προσωπικά δεν καίγομαι ιδιαίτερα για ψώνια αλλά θελουν τα υπόλοιπα κορίτσια της παρέας!
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
486
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
Προσωπική μου άποψη ειναι να μην πατε. Ειχα και εγω σκοπό να (ξανα) πάω, θα είμαι 22/12 με 29/12, αλλα με το που έμαθα για τις εκπτώσεις άλλαξα γνώμη. Εχει υπόψη οτι ειναι μακριά, άσε που μπορεί να μην βρείτε τίποτα.
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Ναι αυτό σκέφτομαι και γω, προτιμώ να εκμεταλλευτώ τις μέρες να γνωρίσω καλύτερα το λονδίνο! Που αν και εχω πάει και στο παρελθον κάποια μονοημερα δεν μπορώ να πω ότι μ έκανε την τρελλή εντύπωση που όλοι λένε

Μια και τις ίδιες μέρες θα πάμε θα μπορούσα να σε ρωτήσω μερικά πραγματακια?;p
Εσείς σκέφτεςτε να κλείσετε σε κάποιο μιούζικαλ; Και αν ναι, σε ποιο;
Επίσης, έχετε προγραμματίσει κάπου για φαγητό τις 24/12 και πως θα περάσετε γενικά την μέρα των χριστουγέννων μιας και τοτε δεν θα λειτουργά τίποτα;

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου! Μιας και σε βρήκα ειπά να το εκμεταλλευτώ λίγακι!
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
486
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
Για μιούζικαλ μάλλον θα πάμε άλλα ακόμα να αποφασίσω σε πιο. Για φαγητό σκέφτομαι να κάνουμε κράτηση μονο 25/12, τις άλλες μέρες ότι βρούμε. Ούτε εστιατόριο αποφάσισα, το θέμα Οδηγός: Λονδίνο έχει 236 σελίδες και εγώ είμαι ακόμα στην 112 :haha::haha:. Γενικά την μέρα των Χριστουγεννων, όπως πρότειναν κάποιοι συμφορμητες, σκέφτομαι για hyde park, soho, chinatown καιρού επιτρέποντας φυσικά. Ωραίο είναι που άνταλαζουμε απόψεις;). Εσείς τι σκέφτεστε για μιούζικαλ;;;
Υ.Γ. Όπως έγραψα και άλλου, θα είμαστε αρκετοιιιιιι στο Λονδίνο εκείνες τις μέρες.
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Ναι έχω διαβάσει αρκετά θέματα εδώ στο φόρουμ που προτίνουν τη βόλτα στο hyde park κτλ μάλλον και μει κάτι τέτοιο θα κάνουμε!

Για μιούζικά μάλλον για το φάντασμα της όπερας ή το μάμαμια λέμε που λίγο πολύ είναι γνωστές οι ιστορίες και θα τα καταλάβουμε πιο εύκολα!
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
486
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη

mpempa

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
mpempa καλησπέρα! Από πέρυσι είναι περιορισμένο το κέντρο του Λονδίνου από το απόγευμα της παραμονής (7 το απόγευμα) και περνάς στις ζώνες γύρω από το ποτάμι μόνο με εισιτήριο. Τα εισιτήρια για να δεις τα πυροτεχνήματα κοστίζουν 10 λίρες και απελευθερώθηκαν χτες στο σάιτ του Δημάρχου! Από ό,τι λένε τα παιδιά που μένουν στο Λονδίνο, δε φαίνονται τα πυροτεχνήματα από πουθενά, παρά μόνο από τις ζώνες των 100.000 εισιτηρίων. Άσε που υποπτεύομαι πως εάν υπάρχει κάπου το εστιατόριο που ζητάς, θα έχει τιμές λιποθυμίας! :cool:[/QU
Λοιπον βρηκα αρκετα εστιατορια που να βλεπουν στο london eye για την παραμονη πρωτοχρονιας και αρχισα να στελνω mail για τιμες. Απο αυτους που μου απαντησαν το φθηνοτερο ηταν 300 λιρες ''το ατομο'' παρακαλω και το ακριβοτερο 450 λιρες το ατομο. Οποτε με βλεπω να στηνομαι απο τις 8 στο δρομο κατω απο το ματι και απλα να περιμενω. Τραγικες τιμες!
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγία Πετρούπολη
Χαχαχαχα!! Σε είχα προειδοποιήσει! Ακόμα και το ξενοδοχείο είναι ακριβότερο εκείνο το βράδυ!
 

mpempa

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Χαχαχαχα!! Σε είχα προειδοποιήσει! Ακόμα και το ξενοδοχείο είναι ακριβότερο εκείνο το βράδυ!
ηλπιζα οτι δεν θα ειχες δικιο! αλλα επεσες μεσα διανα. τιμες λιποθυμιας. Να ρωτησω και κατι αλλο ρε παιδια. για να ανεβεις στο ματι και να δεις τη θεα ποσο κοστιζει? εχω βρει 100 διαφορετικες τιμες στο internet..ξερετε ποιο ειναι το επισημο δικο τους site?
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
ηλπιζα οτι δεν θα ειχες δικιο! αλλα επεσες μεσα διανα. τιμες λιποθυμιας. Να ρωτησω και κατι αλλο ρε παιδια. για να ανεβεις στο ματι και να δεις τη θεα ποσο κοστιζει? εχω βρει 100 διαφορετικες τιμες στο internet..ξερετε ποιο ειναι το επισημο δικο τους site?
https://www.londoneye.com/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.492
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom