Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Πολλά μπράβο στον Ολυμπιακό για τη μεγαλειώδη νίκη επί της Άρσεναλ στο Emirates... πράγματι πολύ μεγάλη νίκη που πρέπει ακόμη και ως αντίπαλοι να την παραδεχτούμε η οποία συνοδεύτηκε μάλιστα απο πολύ καλή εμφάνιση...με πολύ καλή απόδοση απο πολλούς πάιχτες αλλά Φορτούνης και Ρομπέρτο να ξεχωρίζουν...
Ξέρω ότι είναι δύσκολο να έχουμε τέτοιες επιτυχίες απο ελληνικές ομάδες πιο συχνά αλλά μάλλον θα αρκεστούμε στο να λέμε ... "Θυμάσαι την επιτυχία τότε του Ολυμπιακού, ΠΑΟ, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ, Άρη" κλ...

Τον αγώνα έτυχε να τον παρακολουθήσω σε καφετέρια στη Κοζάνη με τους μισούς "φιλοολυμπιακούς" να πανηγυρίζουν σε γκολ του Ολυμπακού και τους άλλους μισούς"αντιολυμπιακούς" να πανηγυρίζουν σε γκολ της Άρσεναλ...

Δεν μου άρεσε βέβαια αυτό το κλίμα αλλά απο την άλλη αντιλαμβάνομαι χωρίς να ασπάζομαι την άποψη ότι για την κατάντια του ποδοσφαίρου μας φταίει ο Ολυμπιακός, που ασφαλώς και έχει μεγάλη ευθύνη, άρα είμαι αντιολυμπιακός και εχθρός του και εύχομαι να χάσει όταν πάιζει με ξένες ομάδες... λάθος μου ξελάθος μου έτσι το βλέπω ότι πρέπει να είσαι με την ελληνική ομάδα ακόμα και αν αυτή είναι ο Ολυμπιακός...

Ο ΠΑΟΚ έχασε τη μεγάλη ευκαιρία χθες να πάρει νίκη απέναντι στο μεγαθήριο, την Ντόρντμουντ αλλά έστω και το χ είναι ένα αποτέλεσμα...
Δυστυχώς υπάρχει χαοτική διαφορά στην ποιότητα των παιχτών και των ομάδων μας τουλάχιστον με τις κορυφαίες γερμανικές ομάδες και φυσικά οποιοδήποτε αποτέλεσμα είναι κάτι..
Δυστυχώς κάποια ηλίθια όρκ τσιμπήσαν στις προκλήσεις των γερμανών και κάναν ντου μετά το τέλος του αγώνα..πάμε για τιμωρία ...δεν πρόκειται να ησυχάσουμε απο δαύτους...

Την Κυριακή πάμε για μεγάλο ντέρμπι .... εγώ απλά εύχομαι να γίνει ωραίο παιχνίδι χωρίς έκτροπα και να νικήσουμε όχι τίποτε άλλο αλλά για να έχει ενδιαφέρον το πρωτάθλημα....:)

ΥΓ παιδιά για Κοζάνη δεν έχουμε γράψει κάτι;;;
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μιας και το έφερε η κουβέντα, είχα βρεθεί κάποτε σε ένα αγώνα Χέρτα Βερολίνου - Καρλσρούη. Μεγάλο ντέρμπι. 4-0.
Άλλο είναι το θέμα. Από την αρχή οι δικοί μας (με την Χέρτα είμαστε εμείς) φωνάζανε κάθε τόσο "Karlsruher" και αμέσως οι απέναντι απαντούσαν με "Hertaaaaaa". Σε όλο το ματς ανεξαρτήτως σκορ. Αφού κάποια στιγμή αναρωτιόμουν αν είμαι στην σωστή μεριά!!!

Το θέαμα δεν πέρασε απαρατήρητο και από άλλους επισκέπτες, μιας και στο ημίχρονο και περιμένοντας στις τουαλέτες του γηπέδου με πλησίασε ένας Βραζιλιάνος (!) να με ρωτήσει πάνω κάτω αν "είναι τρελοί αυτοί οι Γερμανοί", με σαφέστατη απορία στο μάτι!
Είπα να του πω ότι και εδώ εμείς τέτοια κάνουμε αλλά είπα να μην το παρακάνω....
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Από τις πιο εύκολες νίκες του Ολυμπιακού στην Τούμπα
Ο Τζαβέλας στον Παοκ υπάρχει για να πουλά τσαμπουκά στα παιχνίδια με τον Ολυμπιακό; Πολύ λίγος.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.668


Στην δίκη της δευτέρας.
Ντουρμάζ και Φουρτούνης παρενοχλούν παίκτες του Παοκ
Ο ένας κάτω από τα πόδια και ο άλλος κάτω από τα χέρια.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Για τους "αντικειμενικους" η διαιτησία ήταν 50 50.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό για την καθαρή και δίκαιη νίκη ...
Για μας στα θετικά κρατάμε μόνο το ότι δεν έγιναν επεισόδια από τα ορκ και όσο περνά ο καιρός καλό είναι σιγά-σιγά να απομονόνονται αυτά τα στοιχεία ...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.488
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom