ΗΠΑ Bοηθεια για Nεα Yορκη

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Οχι δημητρα , τις βαλίτσες θα τι παραλάυεις στον τελικό προορισμό σου. Τα boarding pass θα σου τα βγάλουνε από ελλάδα , εσύ το μόνο που θα έχεις να κάνεις είναι με το που κατέβεις από το αεροπλανο στο χιθροου να πας στο gate της πτήσης σου και να περιμένεις! Εγω ειμαι νεα υορκη τωρα χθες είχε 8 βαθμους πολυ κρύο'
ε όχι και πολύ κρύο..απλά δρόσισε λίγο:)
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Καλημέρα και από εμένα,
Θα κλείσω εισιτήρια για Νέα Υόρκη τις ημέρες του Πάσχα. Βρίσκω κάποιες βολικές πτήσεις με British airways και το ερώτημά μου είναι το εξής:
Στον πηγαιμό για την "Ιθάκη", έχω ανταπόκριση στο Heathrow, με pit stop only 1' 15''. Βέβαια ή κράτηση είναι μια!! Τι λέτε το κλείνω ή χάνω την μετεπιβίβαση.... :rolleyes-80:
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
To κλείνεις καθώς η ΒΑ χρησιμοποιεί αποκλειστικά το Τ5, οπότε βγαίνεις από το αεροπλάνο και σε 10-15 λεπτά είσαι έξω από την πύλη σου, στο ίδιο terminal. Απλά δε χαζεύεις σε duty free και παπαριές, καθώς για να γεμίσει ενα 777 ή 747 θέλει και ώρα οπότε θα έχει μπόλικο λαό πρις από σένα, αλλά μπορεί να πέσεις και σε extra screening προ της επιβίβασης.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
Δεν το χανεις μην ανχωνεσεσε θα εχεις ωρα και για καφε μολις φτασεις εξω απο το gate.
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Πριν καμιά βδομάδα είχε καλές πτήσεις (ανταποκρίσεις ακόμα και απευθείας) με κάτω από 600€. Σιγά σιγά αυξάνονται, τώρα βρίσκω γύρω στα 620€.
Όπως επίσης και τα ξενοδοχεία αρχίζουν και λιγοστεύουν τα δωμάτια...
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Απευθείας αναφέρεσαι στη Delta υποθέτω ATH- JFK. Σωστά;
Με BA τι έχεις βρει από τιμές; Κάποια στιγμή που κοίταξα τέλη Σεπτεμβρίου, οι τιμές ήταν ψηλα
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Απευθείας λογικά η delta ειναι ναι! Εχουν βάλει και αλλες εταιρείες απευθείας αλλά αν τσεκάρεις τις ώρες πτήσεις τους ειναι κοινές με της delta. Οπότε θα παιζει φαση κοινή διαχείριση μάλλον... Αυτά ξεκινανε απο 650€. Η ΒΑ εχει με ανταπόκριση στα 622€

Θέλω να κάνω και μια ερωτηση μιας και οι τιμές, και οι ώρες πτήσεις ειναι παρομοιες σε Alitalia και BA. Οπότε θεωρητικά διαλέγεις την καλύτερη εταιρεία.... Ποια είναι για υπεραντλαντικο κατά την γνώμη σας; Σε θεμα καμπινας, ανεση θεσης, φαγητό κτλ
 
Last edited by a moderator:

v.angel

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
πετάω αύριο με us για Ν.Υ, θα μείνω 17 μέρες! ερώτηση 1: κάπου είχα ακούσει στο φορουμ για ένα τουριστικό πακέτο ομιλίας-ιντερνετ από μια αμερικάνικη εταιρία ξέρει κανείς τίποτα; 2 :η us airways σαν εταιρία είναι της προκοπής ή θα λέω το πάτερ ημών 11 ώρες; 3 : για ψώνια αμερικάνικων brands που ;
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
πετάω αύριο με us για Ν.Υ, θα μείνω 17 μέρες! ερώτηση 1: κάπου είχα ακούσει στο φορουμ για ένα τουριστικό πακέτο ομιλίας-ιντερνετ από μια αμερικάνικη εταιρία ξέρει κανείς τίποτα; 2 :η us airways σαν εταιρία είναι της προκοπής ή θα λέω το πάτερ ημών 11 ώρες; 3 : για ψώνια αμερικάνικων brands που ;
Times square και στο macys θα βρεις πολλα για ψωνια αρκει να εχεις γεματο πορτοφολι! Θα πας σε ενα καταστημα της t-mobile και υα αγορασεις καινουργιο αριθμο. Απο 45 δολαρια αρχιζουν αν θυμαμαι καλα αλλα εχει πακετα διαφορα.εγω δινω 55 δολαρια τον μηνα εχω απεριοριστο σε εσωτερικες κλησεις , μυνηματα και 4 gb δεδομενα για ιντερνετ! Με κανα 15 αρι ακομα θα ειχα απεριοριστα προς ελλαδα,αλλα εχω skype και viber και μιλαω με ελλαδα.
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
πετάω αύριο με us για Ν.Υ, θα μείνω 17 μέρες! ερώτηση 1: κάπου είχα ακούσει στο φορουμ για ένα τουριστικό πακέτο ομιλίας-ιντερνετ από μια αμερικάνικη εταιρία ξέρει κανείς τίποτα; 2 :η us airways σαν εταιρία είναι της προκοπής ή θα λέω το πάτερ ημών 11 ώρες; 3 : για ψώνια αμερικάνικων brands που ;
1)T-Mobile και αν θες την γνώμη μου αξίζουν και τα 15 euro παραπάνω για να μιλάς Eλλάδα όποια στιγμή θέλεις χωρίς να το σκεφτείς..εξάλλου δεν σε νοιάζει το πακέτο που έχει για απεριόριστες κλήσεις προς Aμερική..άρα αν δεν προσθέσεις το πακέτο για Eλλάδα είναι σαν να πλήρωσες τα λεφτά μόνο για το internet..

2)Mια χαρά εταιρία είναι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα..το έχεις τσεκάρει είναι σίγουρα us ή είναι με αεροπλάνο της lufthansa? όπως και να έχει μην έχεις κανένα άγχος.

3)Για abercrombie με το που φτάσεις αν έχεις πιστωτική ή χρεωστική για συναλλαγές μέσο internet κάτσε αναπαυτικά και παρήγγειλε ότι θέλεις..σου υπόσχομαι ότι είναι ο πιο φτηνός ο πιο άνετος και με τις περισσότερες επιλογές τρόπος για να ψωνίσεις από την συγκεκριμένη μάρκα..σε περίπου 7-8 μέρες θα τα έχεις στο δωμάτιο σου και ότι δεν σου αρέσει το πας σε οποιοδήποτε κατάστημα και το αλλάζεις για οτιδήποτε θέλεις η παίρνεις πίσω τα λεφτά σου εύκολα και γρήγορα..για τις υπόλοιπες μάρκες μπορείς να πας σε κάποιο century 21 που έχει αρκετά καλύτερες τιμές..είναι και λίγο περίεργη εποχή αυτή για ψώνια στην Νέα Yόρκη γιατί οι μεγάλες εκπτώσεις έρχονται από τέλος Νοεμβρίου..έχει φτάσει και το συνάλλαγμα σχεδόν μια η άλλη..οπότε δεν υπάρχει αυτή η διαφορά που υπήρχε..παραμένει καλύτερα από Eλλάδα αλλά τα καλά κομμάτια θα τα πληρώσεις..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom