2016. Πού πάμε;

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
538
Likes
2.750
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Ψάχνομαι με πάθος για τον Φεβρουάριο/Μάρτιο (η εποχή που προτιμώ να λείπω) , 20+ ημέρες μαλλον Ιαπωνία... Σκεφτόμαστε και την Βιρμανία αλλα αναρωτιέμαι εαν '' αξίζει'' τα λεφτά της, ειδικοτερα μετα απο τον γύρο της Ταϊλάνδης το 2014 και το Μπαλί το 2013. Θέλω κάτι το διαφορετικό, εικόνες που δεν θα δω αλλού και οι Μαλδίβες δεν φαίνονται προορισμός για πολλές μέρες. Εκτός αν γίνει με συνδιασμο με αλλον προορισμό, πχ Σρι Λάνκα.... Το Περου πάει για άλλη χρονιά, μιας και δεν είναι δυνατόν να κάνουμε ταξίδια της ταξης των 5000 ευρώ συχνά :rolleyes: :)
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Κάτι μού κάνει η Αρμενία.
Επίσης, μού έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον η Αστάνα.
Εχει πάει κανείς? (εν καιρώ θα ζητήσω πληροφορίες από το φόρουμ)
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Μόνο 85€;;;;!!! Το ψάχνω εδώ κ 1-1,5 μηνα και βρίσκω 200-250 το άτομο για 5μερο απρίλιο μήνα.. :/ αμαν ποτέ δε βρισκω καλές προσφορές!
Εγώ πάντως βλέπω πως για Απρίλη η Αιγαίου έχει πολύ καλές τιμές, πχ 8-12/4 με 108 Ε. Για δες:
https://e-ticket.aegeanair.com/pl/A3Online/wds/Override.action?WDS_JS_TRACE_OFF
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.507
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ψάχνομαι με πάθος για τον Φεβρουάριο/Μάρτιο (η εποχή που προτιμώ να λείπω) , 20+ ημέρες μαλλον Ιαπωνία... Σκεφτόμαστε και την Βιρμανία αλλα αναρωτιέμαι εαν '' αξίζει'' τα λεφτά της, ειδικοτερα μετα απο τον γύρο της Ταϊλάνδης το 2014 και το Μπαλί το 2013. Θέλω κάτι το διαφορετικό, εικόνες που δεν θα δω αλλού και οι Μαλδίβες δεν φαίνονται προορισμός για πολλές μέρες. Εκτός αν γίνει με συνδιασμο με αλλον προορισμό, πχ Σρι Λάνκα.... Το Περου πάει για άλλη χρονιά, μιας και δεν είναι δυνατόν να κάνουμε ταξίδια της ταξης των 5000 ευρώ συχνά :rolleyes: :)
H Iαπωνία είναι εντελώς διαφορετικό από τη ΝΑ Ασία, οπότε σωστά της δίνεις προτεραιότητα κατ' εμέ. Με το γιεν στα 135 είναι και σχετικά λογική... όσο λογικές μπορεί να είναι οι τιμές στην Ιαπωνία.

Η Σρι Λάνκα συνδυάζεται με Μαλδίβες, αλλά αν θες να δεις εικόνες που δε θα δεις πουθενά αλλού, μην περιορίζεσαι στην απομίμηση της Σρι Λάνκα: δίπλα είναι η Ινδία, φτηνή και απίστευτα πιο αυθεντική.
 

Marilu

Member
Μηνύματα
8
Likes
21
Με τόση "πλύση εγκεφάλου" εδώ στο forum, η απόφαση του να κλείσω εισιτήρια για Ιράν ήταν μονόδρομος! :) 9 μερούλες τον Μάρτιο. Οι πόντοι της pegasus που είχα μαζέψει από προηγούμενο ταξίδι μείωσαν αρκετά και την τιμή του εισιτηρίου, με αποτέλεσμα μια value for money αγορά. :)
Και εγώ μια απ τα ίδια αλλά για τέλη Φεβρουαρίου!!!!Από οργάνωση μηδέν ακόμη βέβαια :)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Κάτι μού κάνει η Αρμενία.
Επίσης, μού έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον η Αστάνα.
Εχει πάει κανείς? (εν καιρώ θα ζητήσω πληροφορίες από το φόρουμ)
Κάτσε διάβασε την "Αρμένικη βίζιτα" και το ξανασυζητάμε. Ίσως Γεωργία;;;
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Και εγώ μια απ τα ίδια αλλά για τέλη Φεβρουαρίου!!!!Από οργάνωση μηδέν ακόμη βέβαια :)
Ναι, είμαστε όντως πολλοί! :p Κι εγώ δεν έχω οργανώσει ακόμα κάτι, έχουμε καιρό! Εκκρεμεί και ένα άλλο ταξίδι που έχω κλείσει Νοέμβρη και έχω δώσει όλη μου την ενέργεια σε αυτό για την ώρα. :)
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Κάτσε διάβασε την "Αρμένικη βίζιτα" και το ξανασυζητάμε. Ίσως Γεωργία;;;
Την διάβασα καί από κεί ουσιαστικά ξεκίνησε το ενδιαφέρον καί άρχισα να το ψάχνω. Γιά Γεωργία δεν το πολυβλέπω να το συνδιάσω γιατί το πιθανότερο να είμαι μόνη καί δεν θέλω πολλές αλλαγές καί μετακινήσεις ούτε ένα πολυπλοκο πρόγραμμα. Αν βρώ παρέα, ίσως το ξανασκεφτώ.
 
Μηνύματα
26
Likes
79
Ταξίδι-Όνειρο
ταιλανδη,ινδια,περου...
με το καλο ολα να πανε καλα,μαροκο τελος απριλιου...τελος σεπτεμβριου λεω να παω για πρωτη φορα στην πατριδα μου αρμενια και να το συνδιασω με γεωργια...και αρχες δεκεμβριου ταιλανδη που καθε χρονο την κανονιζω και ακομα δεν εχει κατσει...αντε να δουμε...καλα ταξιδια σε ολους παιδια,να ειμαστε καλα να ταξιδευουμε...
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
538
Likes
2.750
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
H Iαπωνία είναι εντελώς διαφορετικό από τη ΝΑ Ασία, οπότε σωστά της δίνεις προτεραιότητα κατ' εμέ. Με το γιεν στα 135 είναι και σχετικά λογική... όσο λογικές μπορεί να είναι οι τιμές στην Ιαπωνία.

Η Σρι Λάνκα συνδυάζεται με Μαλδίβες, αλλά αν θες να δεις εικόνες που δε θα δεις πουθενά αλλού, μην περιορίζεσαι στην απομίμηση της Σρι Λάνκα: δίπλα είναι η Ινδία, φτηνή και απίστευτα πιο αυθεντική.
Η ινδια με μαγευε απο μικρός, ειχα πανω απο το κρεβάτι μου ενα ύφασμα με σχέδια ελεφαντων, ανθρώπους καβαλα πανω τους και '' ταξιδευα''. Επισης οταν αργότερα έμαθα και διαβασα για την καύση των νεκρών, ειδα τις απίστευτες εικονες απο το varanasi και θα ηθελα να παω κάποτε.
Απλα μαλλον όχι τωρα, δεν θα παω και μονος, εχω και την σύντροφο μου και κολλάω (ελπίζω λανθασμένα) με τις ιστορίες τρόμου που διαβαζουμε παντού...
 
Last edited by a moderator:

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
[Q"Yorgos, post: 601918, member: 898"]H Iαπωνία είναι εντελώς διαφορετικό από τη ΝΑ Ασία, οπότε σωστά της δίνεις προτεραιότητα κατ' εμέ. Με το γιεν στα 135 είναι και σχετικά λογική... όσο λογικές μπορεί να είναι οι τιμές στην Ιαπωνία.

Η Σρι Λάνκα συνδυάζεται με Μαλδίβες, αλλά αν θες να δεις εικόνες που δε θα δεις πουθενά αλλού, μην περιορίζεσαι στην απομίμηση της Σρι Λάνκα: δίπλα είναι η Ινδία, φτηνή και απίστευτα πιο αυθεντική.
Η ινδια με μαγευε απο μικρός, ειχα πανω απο το κρεβάτι μου ενα ύφασμα με σχέδια ελεφαντων, ανθρώπους καβαλα πανω τους και '' ταξιδευα''. Επισης οταν αργότερα έμαθα και διαβασα για την καύση των νεκρών, ειδα τις απίστευτες εικονες απο το varanasi και θα ηθελα να παω κάποτε.
Απλα μαλλον όχι τωρα, δεν θα παω και μονος, εχω και την σύντροφο μου και κολλάω (ελπίζω λανθασμένα) με τις ιστορίες τρόμου που διαβαζουμε παντού...[/QUOTE]
Μην το σκέφτεσαι καθόλου!! Καντο τώρα αλλιώς θα το μετανιώσεις που δεν το έκανες πιο νωρίς!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.329
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom