Ιταλία Βοήθεια για Τοσκάνη

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
156
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
Aυτά τα μελέτησα, τώρα ειμαι στις ταξιδιωτικές ιστοριες αλλα μόνο αυτή του Traveller αναφέρεται στην νοτια Τοσκάνη. Μάλλον θα μοιρασω τα υπόλοιπα βράδια απο 3 σε Φλωρεντία και Σιένα,οπως οι περισσότεροι. :roll:
 

giorgos_sid

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ρώμη-Τοσκάνη Οδικώς-Ερωτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα σας παιδιά,είναι η πρώτη επαφή με στην παρέα σας και θα ήθελα την βοήθεια σας γιατι έχω μπερδευτεί αρκετά ομολογώ.
Αρχές Μαρτίου ταξιδεύουμε για Ρώμη και από εκεί προς Τοσκάνη οδικώς και ξανά πίσω στην Ρώμη. Έχουμε 10 μέρες στην διάθεση μας και θέλουμε να κάνουμε μια όμορφη διαδρομή σε χωριά και πόλεις.Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει κανείς να ταξιδέψει εκτός του αυτοκινητόδρομου για να δει περισσότερα πράγματα.έχει κάποιος να μας προτείνει κάτι? Έυχαριστω πολύ.
 
Last edited by a moderator:

zylien

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια χαρα σε ολους.Ειμαι καινουργιος στο forum και θα ηθελα να ρωτησω τα εξεις...Θα παω Τοσκανη για 7 ημερες.Το προγραμμα περιλαμβανει 3 διανυκτερευσεις Φλωρεντια 2 Σιενα και 2 Πιζα.Ποια σειρα να ακολουθησω ?καμια ιδεα απο οσους εχουν ταξιδεψει εκει;
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ονειρεμένο Ταξίδι
αργεντινη,μεξικο
Απο ποια πολη αναχωρεις? Στη θεση σου θα την αφηνα στο τελος του ταξιδιου για να εχω αμεση προσβαση στο αεροδρομιο.. Παντως και η σειρα που εγραψες τις πολεις μια χαρα ειναι..
 

zylien

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Απο ποια πολη αναχωρεις? Στη θεση σου θα την αφηνα στο τελος του ταξιδιου για να εχω αμεση προσβαση στο αεροδρομιο.. Παντως και η σειρα που εγραψες τις πολεις μια χαρα ειναι..
θα γυρισω απο Ρωμη Ελλαδα.Τη διανυκτερευση στη Ρωμη δε τη μετραω στις μερες.Απο Ρωμη θα ξεκινησει και το ταξιδι με τρενο γι αυτο ρωταω ποια θα ηταν η καλυτερη σειρα των πολεων.Προφανως θα φυγω απο την τελευταια πολη που θα επισκεφτω για Ρωμη.Ετσι οπως τα βλεπω στο χαρτη σκεφτομουν Σιενα-Φλωρεντια -Πιζα και απο Πιζα Ρωμη

Έχεις σκεφτεί τα 2 βράδια Πίζα να τα κάνεις Λούκα;
Ευχαριστω που με εβαλες να ψαξω τη Λουκα...Τωρα σκεφτομαι να σπασω τις διανυκτερευσεις μια Πιζα μια Λουκα:)
 
Last edited by a moderator:

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Προτείνω και εγω αυτο να κανεις .
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
όχι δεν χρειάζεται να τις σπάσεις.Μόνο θα ταλαιπωρηθείς.Μισή ώρα περίπου με το τρένο είναι.Δεν αξίζει.Εγώ θα έμενα Λούκα και θα έκανα μια ημερήσια στην Πίζα!
 

batso

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
εγω πηγα μαρτιο. η πιζα ημερησια βγαινει μια χαρα. εμεις ειχαμε βαση φλωρεντια. απο φλωρεντια η πιζα ειναι 45 λεπτα με το τρενο οποτε αν ξεκινησεις πρωι μπορεις να πας ανετα!αν ξαναπηγαινα θα εμενα σιγουρα μια βραδια στο san gimignano. ξετρελαθηκα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.565
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom