Ειμαι καινουρια εδω..κ θελω να παω στη Ρωμη..

magic feeling

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Kαλησπέρα magic feeling!

Κατά την άποψη μου, καλύτερη επίλογη με διαφορά είναι το δεύτερο. Ωραία η περιοχή, βολική η στάση του μετρό, ενώ μπορείς κάλλιστα και να πηγαίνεις με τα πόδια βόλτες στο κέντρο αφού τα Ισπανικά Σκαλιά κλπ είναι σε πολύ κοντινή απόσταση. Μεγάλο πράγμα η στάση του μετρό (δε θα σέρνεις τις βαλίτσες στους δρόμους επί ώρα), μεγάλο πράγμα να είναι σε απόσταση αναπνοής από τα σημεία αιχμής. Και τα σχόλια και οι φώτος είναι μια χαρά!
Δηλαδή προτείνεις και εσυ την περιοχη του βατικανού εε??
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγία Πετρούπολη
Ανάμεσα στις δύο επιλογές που μου θέτεις, ναι αυτή διαλέγω! ;)
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
οκ kill_bill!με κανεις κ νιωθω καλυτερα μ αυτα που μου λες..
εμεις τελικα κλεισαμε λιγο πιο κει απο το termini,αναμεσα Termini και Repubblica ας πουμε, οποτε ειμαστε οκ.. :)
 

ulini

Member
Μηνύματα
57
Likes
20
;)
οκ kill_bill!με κανεις κ νιωθω καλυτερα μ αυτα που μου λες..
εμεις τελικα κλεισαμε λιγο πιο κει απο το termini,αναμεσα Termini και Repubblica ας πουμε, οποτε ειμαστε οκ.. :)
Πες μας και το όνομα (για να ξέρουμε και εμείς που σε είπαμε την γνώμη μας)
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
εκλεισα στο Morpheus Hotel..αρκετα οικονομικο κ νομιζω οτι ειναι σε καλο σημειο..τωρα θα δειξει..δ εψαχνα κ τπτ το ιδιαιτερο σε δωματιο..απλα οσο πιο κοντα γινεται στο κεντρο γιατι τις μερες των χριστουγεννων δ εχει ΜΜΜ..
http://www.booking.com/hotel/it/mor...e07be7c530a2125e3edf70c2X1;type=total;ucfs=1&
 

ulini

Member
Μηνύματα
57
Likes
20
εκλεισα στο Morpheus Hotel..αρκετα οικονομικο κ νομιζω οτι ειναι σε καλο σημειο..τωρα θα δειξει..δ εψαχνα κ τπτ το ιδιαιτερο σε δωματιο..απλα οσο πιο κοντα γινεται στο κεντρο γιατι τις μερες των χριστουγεννων δ εχει ΜΜΜ..
http://www.booking.com/hotel/it/morpheus.el.html?aid=318615;label=New_Greek_EL_5226380905-fz3n6438Dtq2sVDJvW_3zgS73336379185:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg;sid=4cd68314a0466aa3a0a7d94af3faae6c;dcid=4;checkin=2015-10-16;checkout=2015-10-19;dist=0;group_adults=2;no_rooms=1;room1=A,A;sb_price_type=total;srfid=e1ba09d8d5e08f39e07be7c530a2125e3edf70c2X1;type=total;ucfs=1&
Είναι πολύ καλή τοποθεσία και αν το βρήκες σε καλή τιμή είναι μια χαρά. Καλά να περάσετε και καλό περπάτημα (και στην περίπτωση της Ρώμης αυτό είναι καλό)
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
και μας μας φαινεται καλη τοποθεσια κ το βρηκαμε μεσα στα Χριστουγεννα πολυ φτηνα..:)
Σ ευχαριστουμε πολυ πολυ!!!!οταν γυρισουμε με το καλο θα σας πω τις εντυπωσεις μας..:xalara:

να ρωτησω και κατι αλλο..απο το κεντρο πως θα παω στο Ciampino?βλεπω οτι το πιο ευκολο ειναι να παρω μετρο κ μετα λεωφ..γιατι μονο με τρενο βλεπω οτι εχει πολυ περπατημα..ξερετε κατι?
 
Last edited by a moderator:

ulini

Member
Μηνύματα
57
Likes
20
να ρωτησω και κατι αλλο..απο το κεντρο πως θα παω στο Ciampino?βλεπω οτι το πιο ευκολο ειναι να παρω μετρο κ μετα λεωφ..γιατι μονο με τρενο βλεπω οτι εχει πολυ περπατημα..ξερετε κατι?
Για δες αυτό
http://www.travelstories.gr/communi...-σταθμό-μετρό-της-Ρώμης-και-αντίστροφα.30110/
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
με το Terravision πας?ειναι πουλμαν που σε πανε στο αεροδρομιο?
συγνωμη που ρωταω απλα εχω μπερδευτει..
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγία Πετρούπολη
Nικολέτα αφού έκλεισες εκεί που λες είναι πολύ εύκολο να πας στο Ciampino! Όλες οι εταιρίες λεωφορείων που πάνε στο αεροδρόμιο ξεκινούν από το Termini ή από την Repubblica! Είναι οι terravision, το shuttle bus της Sit και η Αtral! Η τελευταία από οτι θυμάμαι ξεκινάει από Repubblica, οι άλλες από το Termini από τη μεριά της Via Giovanni Giolitti, εκεί σε αποβιβάζουν όλες! Η γνώμη μου είναι να μην κάνεις κράτηση από το Ίντερνετ γιατί θα σε δεσμεύσει χρονικά (μπορεί πχ να έχεις κλεισει terravision και να φεύγει μετά από μισή ώρα από την άφιξη σου) και γιατί όλες έχουν ίδιες τιμές, γύρω στα 4 ευρώ, είτε από το Ίντερνετ, είτε στο αεροπλάνο, είτε από κοντά. Όταν φτάσεις με το καλό στο Ciampino, πριν τη μοναδική έξοδο (είναι πολύ μικρό το αεροδρόμιο) θα δεις δεξιά κι αριστερά σου τις εταιρίες των λεωφορείων και το πρόγραμμα τους. Τότε θα διαλέξεις αυτή που φεύγει το συντομότερο και απλώς πάρε και το χαρτί με τα δρομολόγια για να σου χρησιμεύσει στο γυρισμό! Ελπίζω να βοήθησα! :)
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
και βεβαια με βοηθησες παρα πολυ και σ ευχαριστω πολυ!!!!
το θελω για τον γυρισμο..οποτε θα παω Termini κ θα παρω καποιο λεωφορειο για Ciampino!!οκ!σ ευχαριστω πολυ!

αυτα τα λεωφορεια φευγουν στην ωρα που λενε?κ να υπολογισω καμια ωρα για να φτασουν Campino?
 
Last edited by a moderator:

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγία Πετρούπολη
Για να μην αγχωθείς, υπάρχει η εξής απλή λύση: Aυτά είναι τα δρομολόγια της Terravision, πηγαίνεις κανά μισάωρο πριν στο Terracafe (ή όποτε άλλοτε σε βολεύει) που βρίσκεται στην πλατφόρμα 1 και παίρνεις τα εισιτηριάκια σου! Ναι υπολόγιζε 45-50 λεπτά της ώρας περίπου!

* στις λέξεις δρομολόγια και Terracafe υπάρχουν τα σχετικά links.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom