Ινδία πρώτη φορά στη μαγευτική Ινδία

Lydias13

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου
Αγαπητοι μου ταξιδιωτες, ειμαι νεο μελος διοτι τα ταξιδια μου επεκτηνονται εκτος Ευρωπης και με ενδιαφερουν οι γνωμες και οι εμπειριες σας. Επομενος προορισμος Ινδια. Σκοπευω να παω τον Ιανουαριο αλλα διχαζομαι ως προς το αν θα παω με γκρουπ η μονη μου (φυσικα με ενα δυο φιλες). Ξερω πως δεν ειναι τοσο επικινδυνα οσο λενε. Εκτος του κλασικου χρυσου τριγωνου θελω να παω και στην Γκοα. Επισεις αν καποιος ενδιαφερεται για ενα τετοιο ταξιδι την ιδια περιοδο ειναι καλοδεχουμενος. Νομιζω πως ενα γκρουπ δικο μας θα ηταν οτι καλυτερο...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Αγαπητοι μου ταξιδιωτες, ειμαι νεο μελος διοτι τα ταξιδια μου επεκτηνονται εκτος Ευρωπης και με ενδιαφερουν οι γνωμες και οι εμπειριες σας. Επομενος προορισμος Ινδια. Σκοπευω να παω τον Ιανουαριο αλλα διχαζομαι ως προς το αν θα παω με γκρουπ η μονη μου (φυσικα με ενα δυο φιλες). Ξερω πως δεν ειναι τοσο επικινδυνα οσο λενε. Εκτος του κλασικου χρυσου τριγωνου θελω να παω και στην Γκοα. Επισεις αν καποιος ενδιαφερεται για ενα τετοιο ταξιδι την ιδια περιοδο ειναι καλοδεχουμενος. Νομιζω πως ενα γκρουπ δικο μας θα ηταν οτι καλυτερο...
Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε σε αυτό το θέμα, η topic starter του οποίου είχε παρόμοια διλήμματα με εσένα.
Εδώ μπορείς να βρεις χρήσιμες πληροφορίες για το ταξίδι που σχεδιάζεις
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ασία.22/?prefix_id=61
και από εδώ να διαβάσεις τις πολύ καλές ιστορίες των μελών
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ασία.58/?prefix_id=61
 
Μηνύματα
3
Likes
0
Γειά σας ταξιδιαρες ψυχές!επιτέλους πάω Ινδία σε ένα μήνα ψάχνω απεγνωσμένα για ταξιδιωτικά γραφεία στην Ινδία έχετε να προτείνετε κάτι εσείς οι παλιοί??? ο Νοέμβρης θα έχει ζέστη στον βορα?? ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 
Last edited:

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Ένας καθηγητής από την σχολή μου κανονίζει ταξίδι στην Ινδία... Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να πάω φέτος αλλά ίσως ξαναπάει του χρόνου και σκέφτομαι οτι θα ηταν υπέροχο ταξίδι... Δυσκολο απ'οσα εχω διαβασει,αλλα εμπειρία ζωής... Ελπιζω του χρονου να γραφω εδω και να λεω οτι κανονίζω τις λεπτομέρειες για το ταξίδι :p
 

chrispen

New Member
Μηνύματα
2
Likes
4
Γεια σας,

χαιρετίζω το φόρουμ απο το οποίο έχω πάρει πολλές πληροφορίες για το επικείμενο ταξίδι μου στην Ινδία. Πάμε λοιπόν μια παρέα φίλων στο Δελχί και φεύγουμε απο το Μουμπάι. Για να γυρίσουμε όλες ή έστω τις περισσότερες απο τις πόλεις που αναφέρετε θα θέλαμε να νοικιάσουμε ενα suv (για να έχουμε και τις βαλίτσες μαζί) μαζί με έναν οδηγό. Να μας πηγαίνει εκτός απο πόλη σε πόλη και στα μέρη που θέλουμε να επισκεφθούμε και γενικά να είναι μαζί μας απο το πρωί που θα ξεκινήσουμε μέχρι την ώρα που θα σταματήσουμε. Έχει κάποιος καμιά εμπειρία ή έχει να προτείνει κάποιο γραφείο;
 

fantasia13

Member
Μηνύματα
163
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
Κι αλλη για Ινδια... πρωτη φορα...δεν σας κρυβω οτι ειμαι λιγο αγχωμενη...απο πλευρας θεματων υγιεινης. Οι πολυταξιδεμενοι... ας μου προτεινουν καποια αναγκαια φαρμακα που θα πρεπει να εχω μαζι μου....ευχαριστω.
 

MELAS86-CY

Member
Μηνύματα
76
Likes
214
και γω σε 3 βδομάδες θα πάω για πρώτη φορά Ινδία. Αν και ενθουσιασμένος δεν σας κρύβω οτι μια ανησυχία την έχω λογω έλλειψη υγιεινης και καθαριοτητας.
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Γκαλαπάγκος
Μην ανησυχείτε! Να είστε πολύ προσεχτικοί που τρώτε και όλα μια χαρά! Ότι θα υπάρξουν στιγμές που θα σιχαθειτε να είστε σίγουροι.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Κάντε μια αναζήτηση στο φόρουμ,έχει συζητηθεί αρκετά το θέμα Ινδία,φάρμακα,υγιεινή κλπ.Επίσης στις ταξιδιωτικές ιστορίες θα βρείτε πληροφορίες για αξιοθέατα και εστιατόρια δοκιμασμένα από μέλη που μπορείτε να εμπιστευτείτε.Οπωσδήποτε η βρωμιά της Ινδίας είναι πέραν περιγραφής.Όμως τηρώντας εβλαβικά τους κανόνες υγιεινής χεριών,εμφιαλωμένο νερό για τα πάντα ακόμη και για μπάνιο σε περιοχές κοντά στην έρημο και βέβαια καλομαγειρεμένο φαγητό όλα θα εξελιχθούν ομαλά.Αντιδιαρροοικά πρώτα πρώτα μέσα στη βαλίτσα για παν ενδεχόμενο και μια αντιβιωσούλα για καλό και για κακό!Καλά να περάσετε παιδιά,ταξίδι ζωής!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.803
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom