ΗΠΑ Άρνηση visas και τρόπος για...

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Τωρα δυσκολεψες τα πραγματα πολυ....
Αν ειδες το θεμα που σου ανεβασα,ενα μελος που ασχολειται με αυτα,λεει οτι κανονικα πρεπει να κανεις νεα εστα και να απαντησεις θετικα στην ερωτηση αν σου εχουν αρνηθει βιζα με απαντηση που με πιθανοτητα θα ειναι αρνητικη...και αν θελεις να πας με την παλια λεει οτι θα εχεις αλλα προβληματα....δεν ξερω να υπαρχει κατι αλλο...
 

kdriidis

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Τωρα δυσκολεψες τα πραγματα πολυ....
Αν ειδες το θεμα που σου ανεβασα,ενα μελος που ασχολειται με αυτα,λεει οτι κανονικα πρεπει να κανεις νεα εστα και να απαντησεις θετικα στην ερωτηση αν σου εχουν αρνηθει βιζα με απαντηση που με πιθανοτητα θα ειναι αρνητικη...και αν θελεις να πας με την παλια λεει οτι θα εχεις αλλα προβληματα....δεν ξερω να υπαρχει κατι αλλο...
Μαλλον θα πρεπει να αναλαβει δικηγορος μεταστευσης σας ευχαριστω παρα πολυ!!!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Να σου πω και κατι,ειλικρινα,και γω αν ελεγχα τις αιτησεις,θα σε εκοβα...θελεις να μενεις αρκετο χρονο,περα των 3 μηνων...σημαινει οτι εχεις επιχειρηση που δεν παει καλα και οικογενεια υπο διαλυση...ποιος σωστος οικογενειαρχης και επιχειρηματιας,εχει τοσο χρονο να διαθεσει για βολτιτσες;...(μη το παρεις προσωπικα..λεω τι μπορει να σκεφτηκαν)
 

Dimitris_kino

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα παιδιά είχα ταξιδέψει Αμερική μ βίζα εστα κ είχα κάτσει παραπανω απο τ επιτρεπόμενο όριο 2 μηνες παραπάνω.. Αυτό έγινε πριν 2,5 χρόνια τώρα θέλω ν ξαναταξιδεψω αλλά μ τν απέρριψαν κ μ ειπαν μονο μ κανονική βίζα να πάω ... Αλλά φοβάμαι μν μ τν απορρίψουν κ αυτήν .. Ξέρει κανεις κανένα ανάλογο θέμα κάποιος γνωστός του η κάτι παρόμοιο να με βοηθήσει;; ευχαριστώ εκ τν προτέρων...
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Δεν το γνωριζω,αλλα νομιζω οτι και την βιζα θα στην απορριψουν....με την λογικη,οτι αφου την πρωτη φορα καθησες 5 μηνες αντι για τρεις...ετουτη θα κατσεις μονιμα....Καλυτερα να ρωτησεις εναν μεταναστευτικο δικηγορο,που ειδικευονται σε αυτα τα θεματα,για να πας προετοιμασμενος.
 

Dimitris_kino

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Δεν το γνωριζω,αλλα νομιζω οτι και την βιζα θα στην απορριψουν....με την λογικη,οτι αφου την πρωτη φορα καθησες 5 μηνες αντι για τρεις...ετουτη θα κατσεις μονιμα....Καλυτερα να ρωτησεις εναν μεταναστευτικο δικηγορο,που ειδικευονται σε αυτα τα θεματα,για να πας προετοιμασμενος.
Μίλησα μ εναν αλλα δν μ βοήθησε κ πολύ ... Θα ψαξω κάποιον άλλον ..ευχαριστώ πολυ
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα
Μίλησα μ εναν αλλα δν μ βοήθησε κ πολύ ... Θα ψαξω κάποιον άλλον ..ευχαριστώ πολυ
κάπου είχα διαβάσει νομίζω σε επίσημο site του immigration ότι αν παραβιάσεις την esta έχεις αποκλειστεί από 3 έως 5 χρόνια ανάλογα τον χρόνο που παραβίασες..οπότε ακόμα έχεις μισό χρόνο για να φύγει το τυπικό ban..αν και φαντάζομαι και μετά στα συστήματα τους θα είσαι με "κόκκινο" χρώμα..αυτό που γράφω είναι με κάθε επιφύλαξη γιατί πάει αρκετός καιρός και δεν είμαι σίγουρος ότι ήταν από επίσημο φορέα..άσε που πολλές φορές υπάρχουν παράθυρα σε αυτά τα θέματα..για αυτό χρειάζεσαι ένα δικηγόρο για να εξαντλήσεις σωστά τις πιθανότητες που μπορεί να έχεις.
 

kdriidis

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Δεν εχω παραβιασει το εστα μου ειχα φυγει 2 μερες πριν τη ληξη του .Και ημουν Ελλαδα 1 μερα πριν ληξη. Τι να πω δεν ξερω....
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα
Δεν εχω παραβιασει το εστα μου ειχα φυγει 2 μερες πριν τη ληξη του .Και ημουν Ελλαδα 1 μερα πριν ληξη. Τι να πω δεν ξερω....
δεν το έγραψα για εσένα φίλε μου..αλλά για τον Dimitris_kino ..πάντως στην δική σου περίπτωση συμφωνώ απόλυτα με αυτά που σου είπε η karfitsa..είναι φως φανάρι ότι έρχεσαι για δουλειά εδώ..εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.
 

Dimitris_kino

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
δεν το έγραψα για εσένα φίλε μου..αλλά για τον Dimitris_kino ..πάντως στην δική σου περίπτωση συμφωνώ απόλυτα με αυτά που σου είπε η karfitsa..είναι φως φανάρι ότι έρχεσαι για δουλειά εδώ..εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.
Καταλαβα ... Ευχαριστώ πολύ θα τ ψαξω μ δικηγόρο τότε...
 

DonaldDick

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας λεγομαι Nτοναλντ λοιπον καταγωμαι απο την Αλβανια με την σειρα μου και γω θα μοιραστω και γω την ιστορια μου ηθελα λοιπον να ταξιδεψω για Αυστραλια καθως και ειναι μια πολυ καλη μου φιλη εδω και 3 χρονια ζει εκει, πριν λιγες μερες λοιπον στελνω την αιτιση μετα απο ενα καρο συμπληρωματα και σορο ερωτησης. Αφου εστειλα το email μπηκα σε μια διαδικασια να περιμενω 15 μερες και πληρωσα και ενα παραβολο 90 ευρω(τα οποια τα χανεις), περιμενα πως και πως την απαντηση. Ενα απογευμα ανοιγω τα email μου και βλεπω την απορριπτικη απαντηση τις τουριστικης βιζας συγκεκριμενα την subclass600 διοτι δεν κατεχω Ελληνικα χαρτια ... Οπως και αρκετοι αλλοι δυστηχως βιαστικαμε δεν ψαχτηκαμε αρκετα οσο θα επρεπε, οι λογοι ητανε κλασικοι τυπου ( εισαι ανυπαντρος και δεν εχεις δικο σου σπιτι.καποιο μαγαζι γενικα στοιχεια στην χωρα που μενεις, οι αδεια σου ληγει το 2020 κλπ ) αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν γνωριζει καποιος σε αυτην την περιπτωσει η απορριψη προκειτε για 5ετη απελαση-ban? υπαρχει καποιος τροπος αλλος με esta που διαβασα πιο πανω σε αλλα σχολια να παω Αυστραλια με ESTA? ισως ? μηπως τωρα ακυρωθηκαν ολοι οι τροποι?... Ευχαριστω .. ¨/ ¨/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom