Τσεχική Δημοκρατία Πραγα ,των Θεοφανειων με παιδια!

Stella.Pi

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α
Καλημερα σας! Ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να με πληροφορήσετε σχετικα με την Πραγα.Θα ταξιδεψουμε οικογενειακως ( γονεις + 3 παιδια ηλικιας 24, 15 ,6 ) τα Θεοφανεια και οπως καλα εχω ενημερωθει η Πραγα ειναι πολυ ατμοσφαιρική μες στις γιορτες. Γιαυτο άλλωστε επιλέξαμε να πάμε εκει με τα παιδια μας! Επειδή οι ημερομηνίες μας ειναι απο 04 Ιαν μέχρι 09 Ιαν , δηλαδή στο ''κλείσιμο'' των εορτων, ( πετυχα καλύτερη τιμή για τότε) αναρωτιέμαι αν θα συναντήσουμε υπαίθριες αγορές με τα ξύλινα σπιτάκια που συνηθως συνανταμε σε Ευρωπαικες πόλεις τα Χριστουγεννα, ή αν στις ημερομηνιες αυτες που εμεις κλεισαμε θα έχουν τελειωσει και δεν θα υπαρχουν πια; Επίσης , τι θα μπορούσαμε να ''προσφερουμε'' ως εκπληξη στο 6χρονο μας ? Αναρωτιεμαι ιδιαίτερα για το 6χρονο κοριτσακι μου, μιας και τα μεγαλυτερα θα εκτιμήσουν ετσι και αλλιώς το ταξίδι αυτο, απο μια επίσκεψη στο καστρο μεχρι και την βολτα στο Καρλοβι βαρι....ενω για την μικρή μας ξερω οτι δεν θα ενθουσιαστεί με την γραφικότητα μιας περιοχής ή με αυτα που εμεις θεωρουμε αξιοθέατα....φοβαμαι οτι καποια θα της ειναι βαρετά! Π.Χ μια πίστα παγοδρομίου μεσα στη πόλη θα ηταν πιο διασκεδαστικό για εκείνη.....Αν κάποιος εχει ταξιδεψει με μικρα παιδια στις γιορτες στη Πραγα και γνωριζει να μου πει καμιά ιδέα για την μικρη, θα ημουν ευγνώμων !Ευχαριστω....
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
530
Likes
2.601
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Μπορώ να πω μόνο ότι θα βρείτε τα ξύλινα σπιτάκια που θέλετε. Όπως και σε όλη την Ευρώπη για αρκετες μερες... Η Πράγα έχει ενα πολυ όμορφο ζωολογικό κήπο αλλα ενα πολυ μεγαλο κομμάτι του δεν ειναι καλυμμένο απο τα στοιχεία της φύσης ... Οποτε ισως τοτε να μην είναι η καλύτερη εποχή. Η μεγαλη μου αγαπη στην χωρα είναι το cesky krumlov! Καλες προετοιμασίες να έχετε!
 

Stella.Pi

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α
Μπορώ να πω μόνο ότι θα βρείτε τα ξύλινα σπιτάκια που θέλετε. Όπως και σε όλη την Ευρώπη για αρκετες μερες... Η Πράγα έχει ενα πολυ όμορφο ζωολογικό κήπο αλλα ενα πολυ μεγαλο κομμάτι του δεν ειναι καλυμμένο απο τα στοιχεία της φύσης ... Οποτε ισως τοτε να μην είναι η καλύτερη εποχή. Η μεγαλη μου αγαπη στην χωρα είναι το cesky krumlov! Καλες προετοιμασίες να έχετε!
Ευχριστω για τις πληροφοριες. Δε πιστευω μια τοσο τουριστικη πολη να μην εχει διασκεδαστικες δραστηριοτητες για παιδια....Θα ψαξω περισσοτερο και ελπιζω να βρω. Σε ευχαριστω πολυ παντως!

Ευχαριστω , θα το δω τωρα αμεσως!
 
Last edited by a moderator:

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547

Stella.Pi

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α
Αν εννοείς τις χριστουγεννιάτικες αγορές δεν θα είναι ανοιχτές.
https://www.pragueexperience.com/events/christmas-markets.asp
Ευχαριστω πολυ για την πληροφορια. Εχω δει αυτο το λινκ που δειχνει κλειστες τις αγορες στις ημερομηνιες μου, αλλα σε καποιο αλλο σαιτ αναφερει 1 αγορα μεσα στη Πραγα , η οποια κλεινει 8 Ιανουαριου. Γιαυτο ρωταω το φορουμ... Τα σαιτς καποιες φορες ειναι λαθος, ενω καποιος που εχει ταξιδεψει π.χ περισι αρχες Ιανουαριου, θα μας διαφωτιζε αρκετα . Ευχαριστω για τη βοηθεια σου ετσι κ αλλιως !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.827
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom