Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο για αρχάριους!!!!!!

MARIGIANNA

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
ωω σε ευχαριστω πολυ kalspiros! τώρα με έβαλες σε δίλημμα ! σε μια βδομαδα θα τρωω σ ενα απο αυτα..:xalara: ! εχω ομως μια απορια την οποια δεν μπορω να λυσω...ξερεις αν στο shard οταν πας για φαγητο ή για ποτο στο lounge bar αν πληρωνεις και στην εισοδο? πληρωνεις δηλαδη ουτως η αλλως? δεν εχω καταλαβει! σ ευχαριστω και παλι για την απαντηση

Μια διορθωση να κανω ..to oblix κοιταω οχι το aqua shard.:rolleyes-80:
 
Last edited by a moderator:

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Όχι δεν πληρώνεις είσοδο αλλά έχει dress code (υπάρχει θέμα με τα παπούτσια.) Όχι Αθλητικά ή ταλαιπωρημένα πατουμενα.

Προτείνω sky garden λίγο πριν τη δυση
 

MARIGIANNA

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
για να το λες κατι θα ξερεις :)
εξαλλου το oblix ειναι πολυ ακριβο και το σκεφτομουν για ποτο, οχι για φαγητο!
πας ποδαρατα park plaza westminster bridge - sky garden ?
λεω σημερα να κλεισω τραπεζι !
thanks in advance!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Μέσω south bank, millennium bridge, st Paul's, cheapside.
Ναι
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
ωω σε ευχαριστω πολυ kalspiros! τώρα με έβαλες σε δίλημμα ! σε μια βδομαδα θα τρωω σ ενα απο αυτα..:xalara: ! εχω ομως μια απορια την οποια δεν μπορω να λυσω...ξερεις αν στο shard οταν πας για φαγητο ή για ποτο στο lounge bar αν πληρωνεις και στην εισοδο? πληρωνεις δηλαδη ουτως η αλλως? δεν εχω καταλαβει! σ ευχαριστω και παλι για την απαντηση

Μια διορθωση να κανω ..to oblix κοιταω οχι το aqua shard.:rolleyes-80:
Να περάσεις υπέροχα στο ταξίδι και μόλις έρθεις περιμένουμε πληροφορίες!! Και ειδικά για το the shard, που θέλω πολύ να το επισκεφτώ είτε για φαγητό είτε για ποτό..ανάλογα με τα οικονομικά μας πάντα!

Κράτηση χρειάζεται και για ποτό;
 

MARIGIANNA

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Σ' ευχαριστώ isavella. θα πάμε σίγουρα για ποτό στο shard οπότε θα σας πω εντυπώσεις στην επιστροφή! Δεν χρειάζεται κράτηση για ποτό, μόνο στο φαγητό..
Εμείς θα δειπνήσουμε στο sky lounge.. ευχομαι να μην χρειαστει να κανουμε λαντζα στο τελος...:haha::haha:
 

Julakii7

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Καλημέρα και από μένα!! Ετοιμάζουμε κι εμείς με τον φίλο μου ένα ταξιδάκι για Λονδίνο!! Θα μείνουμε 5 ημερές! Εχω κάνει ενα μικρό πλάνο! Αρχικά σκεφτηκα οτι μας συμφέρει η travelcard (χάρτινη των 7 ημερών) για να εκμεταλλευτούμε την προσφορά 2for1. Απλά ήθελα να ρωτήσω κάτι! Μπορώ τα εισητηρία για τα αξιοθέατα που θέλουμε να πάμε( πχ london eye, madame tussauds) να τα κλείσω online για να αποφύγουμε να περιμένουμε σε ουρές; Και αν γίνεται ποιά είναι η διαδικασία;
Ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων!!
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
καλησπερα!
να ρωτησω κατι.. Πρωτομαγια ειναι κλειστα τα μαγαζια στο Λονδινο? ξερει κανεις? εχει βρεθει κανεις εκεινη την μερα εκει?
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
καλησπερα!
να ρωτησω κατι.. Πρωτομαγια ειναι κλειστα τα μαγαζια στο Λονδινο? ξερει κανεις? εχει βρεθει κανεις εκεινη την μερα εκει?
Ειναι Κυριακή. Τα καταστήματα που ανοίγουν Κυριακές θα ανοίξουν κανονικά. Αυτα που δεν ανοίγουν δεν θα ανοίξουν.
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
Ναι το ξερω οτι ειναι κυριακη, αλλα ηθελα να δω μηπως το γιορτάζουν με καποιον ιδιαίτερο τροπο κ μηπως ειναι κλειστά κ αυτα που ειναι ν ανοίξουν.. :)
Σ ευχαριστω πολυ για την απάντηση!!!
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Την Δευτέρα, 2 Μαϊου είναι bank holiday, που σημαίνει ότι οι τράπεζες και αρκετά μαγαζία θα είναι κλειστά ή με μειωμένο ωράριο. Δεν νομίζω να έχετε πρόβλημα να βρείτε κάτι στο Λονδίνο όμως, τα μεγάλα μάρκετ είναι ανοιχτά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.739
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom