Δηλώσεις Συμμετοχής - Συνάντηση ''10 Χρόνια Travelstories''

Δηλώσεις Συμμετοχής - Συνάντηση ''10 Χρόνια Travelstories''


  • Total voters
    53
  • Poll closed .

malysa

Member
Μηνύματα
1.046
Likes
1.825
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
3η βραχονησίδα αριστερά
Λοιπόν, ας ξεκινήσω πρώτη.:cool:
Το μαγαζί εχθές ήταν ε-ξαι-ρε-τι-κό για την συνάντησή μας και ο καιρός σύμμαχός μας!
Πρέπει να ξεπεράσαμε τους 55 (θα πει τους πόσους, η απουσιολόγος μας :clap:)

Εγώ παρέστει μαζί με τη διχασμένη προσωπικότητά μου :haha: (μπορούν να "ανέβουν" και τα αποδεικτικά στοιχεία)

Μπυρίτσες, κρασάκι, ωραιότατα snacks-τσιπολογήματα για όσους πεινούσαμε :),
ωραία μη εκκωφαντική μουσική (για να μπορέσουμε να ανταλλάξουμε τις απόψεις μας , για τα ταξίδια που έγιναν και για τα επόμενά μας ;)),
γνωρίσαμε περισσότερο αυτούς που ξέραμε,
είδαμε όσους είχαμε να δούμε καιρό,
είδαμε και τους νεότερους του φόρουμ (με κάποιους μιλήσαμε περισσότερο με άλλους λιγότερους εεεε είμασταν αρκετοί),
βγάλουμε τις φωτογραφίες μας,
είπαμε το γενέθλιο τραγουδάκι, με αρχική αοιδό την ΥΒΟΝΝΗ (να ζήσεις travelstories και χρόνια πολλά, μεγάλο να γίνεις με άσπρα μαλλιά και όλοι να λένε "επόμενος προορισμός") και αφού έσβυσε τα κεράκια της ο sporos μας:) καταβροχήσαμε την φραουλοσοκολατένια τουρτάρα!!
(μιαμ μια ήταν ωραιότατη, εεε και γω σαν τα μικρά παιδιά από δίπλα για να πάρω τη γωνία με τη φραουλίτσα :haha:)

Από πλευράς μου, να ευχαριστήσω ιδιαιτέρως :
- την Frida08 & το ρεμάλι το φιλαράκι μου τον babaduma, που μας έκαναν την τιμή να κατέβουν από τη Θεσ/νίκη επί τούτου
- την katkats για την επιλογή του τόπου συνάντησης και την απουσιολόγο μας για Nedelja και τις 2, για τα διαδικασιακά
- τον Σύζυξ που μας τίμησε (η αρχή είναι το ήμισυ του παντός)
- την Just_Lori (αρκετά ανανεωμένη, μιας και η αναζήτηση του 'τι να κάνω' της εξελίσσεται μια χαρά)
- την kalove & την Vagia που τα είπαμε και από κοντά
- εεε και όλους τους λοιπούς που τα είπαμε :haha:

- και τέλος το αφεντικό μας :clap::clap:
.....Να γίνουν πολλές οι δεκαετίες του forum :clap:

Να μαστε καλά και σε επόμενες συναντήσεις!
 
Last edited:

malysa

Member
Μηνύματα
1.046
Likes
1.825
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
3η βραχονησίδα αριστερά
εεεμ με τόσα που έγραψα, αντί για πρώτο μήνυμα, έγινε τρίτο :haha::haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
είπαμε το γενέθλιο τραγουδάκι, με αρχική αοιδό την ΥΒΟΝΝΗ (να ζήσεις travelstories και χρόνια πολλά, μεγάλο να γίνεις με άσπρα μαλλιά και όλοι να λένε "επόμενος προορισμός")
Τα σπάει !! :haha::haha::haha::haha::haha:
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ονειρεμένο Ταξίδι
Whole Africa,Cuba
Διαψεύδοντας τις προβλέψεις οτι θα ξυπνήσω απογεύμα και ως επίσημος απουσιολόγος-ρουφιάνος της βραδιάς δίνω αμέσως στη δημοσιότητα το φωτογραφικό υλικό.
Το μέτρημα σταμάτησε στον αριθμό 60 και ίσως και να μου ξέφυγε και κανένας.
Ανανεωμένη η λίστα με φουξ μαρκαδοράκι!
DSCN7892.JPG


Στην αρχή ήμασταν πολλοί αλλά χαλαροί, μπύρες, ποτά ανά χείρας και κουβεντούλα.
DSCN7865.JPG



Το πιο συνεργάσιμο μοντέλο μου και έχω και την επίσημη έγκριση να ανεβάσω ντοκουμέντα οπότε να ξέρετε εγώ δεν φταίω!
DSCN7877.JPG


Αγαπημένα μέλη και χαμόγελα για το Αφεντικό!
DSCN7867.JPG


'Αλλοι μπυράκια...
DSCN7866.JPG


Κι άλλοι μοχίτο και moscato d' Asti.... Μνημόνιο για το travelstories δεν υπάρχει!:haha:
DSCN7875.JPG



Η Αντιπροσωπεία της Θεσσαλονίκης, την οποία και θέλω να ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου που μας έκαναν την τιμή και ήρθαν, ελπίζω να πέρασαν καλά, μπορεί να αργούμε να το πάρουμε απόφαση στην Αθήνα να κάνουμε συνάντηση αλλά νομίζω όταν το αποφασίζουμε καλά περνάμε!
DSCN7887.JPG



Και ένα ωραίο παρεάκι που δημιουργήθηκε μέσα από το φόρουμ, η παρέα για ταξίδια, που δεν έμεινε στα λόγια και από οτι έμαθα ετοιμάζονται και για νέο ταξιδάκι!
Να 'στε καλά παιδιά, κρίμα που δε μιλήσαμε πολύ, αλλά είπαμε θα γίνω μανατζέρ σας...ααα θα κρατήσω και την υπόσχεση!;)
DSCN7874.JPG



Και κάποιοι ήρθαν παρεάκι με τον διπλό τους εαυτό!:haha:
DSCN7872.JPG



Όσο περνάει η ώρα γίνεται φυσικά το αδιαχώρητο, τους βάζω να ποζάρουν για σένα @Defkalion ,οι μισοί με βρίζουν που τους σέρνω μια δεξιά, μια αριστερά, λίγο πιο δω, λίγο πιο κει, ανεβαίνω σε πάγκους, σε σκαμπό (σόρυ @Jimmy78 ), λόγο δε βγάζω αλλά τα χαιρετίσματα τα τσίμπησες!
DSCN7882.JPG

Σε χαιρετάνε αλήθεια, δε σε μουτζώνουν!:bleh:

DSCN7881.JPG


Αυτό είναι που λέμε χαρέμι!
DSCN7878.JPG


Και φυσικά η τούρτα.
DSCN7893.JPG


DSCN7895.JPG


Με κεράκια που είχαν στρας παρακαλώ....υπερπαραγωγή όχι αστεία!
DSCN7903.JPG


Περιμένοντας τον @spor_os να τα σβήσει ο οποίος ήρθε κουρασμένος κατευθείαν σχεδόν από τη δουλειά (ή τουλάχιστον έτσι είπε...πάντως ήρθε
DSCN7873.JPG

οπότε τα συμπεράσματα δικά σας...:D ) αλλά 10 χρόνια χωρίς να τα σβήσει το Νο1 στην πατρίδα τώρα που λείπει το Αφεντικό δε γινόταν!
DSCN7900.JPG


Τα υπόλοιπα φωτογραφικά ντοκουμέντα δεν είναι για δημοσίευση!


Να ευχαριστήσω κι εγώ όσους ήρθαν, χάρηκα πάρα πολύ που είδα παλιά κι αγαπημένα μέλη, αλλά και νέα αν και δε μίλησα αρκετά με πάρα πολλούς αλλά ήμασταν πολλοί χτες και δυστυχώς ήταν δύσκολο!
Ειδικά όσους ήρθαν από μακριά Θεσσαλονίκη, Κρήτη, Κόρινθο (η @dim kyr με ένα μπυράκι κυκλοφορούσε η καημένη μόνο...του λίτρου!) αλλά και την αγαπημένη μου συμπατρώτισσα @KIKI που αποδεικνεύει οτι οι Λάκωνες δεν είναι όλοι βλάκωνες!:haha:

Την @katkats που ανέλαβε όλο το πακέτο της οργάνωσης μόνη της και που βρήκε ένα καταπληκτικό χώρο, πιο ιδανικό δε θα μπορούσαμε να βρούμε νομίζω, μπορεί να ήμουν γομάρα και να την άφησα να τα κάνει όλα μόνη της αλλά νομίζω χτες ρέφαρα όσο μπορούσα, με χώσανε και μου άξιζε!
Έπεσα για ύπνο κι έβλεπα τη @Bahari να με τρέχει δηλαδή.:D

Τέλος θέλω να κάνω μια ιδιαίτερη αναφορά και να ευχαριστήσω πάρα πάρα πολύ τον φίλο μου Χρήστο τον @Σύζυξ της αγαπημένης μου Άννυς που τελικά ήρθε εχτές, γιατί πέρυσι από δική μου παράλλειψη και ηλιθιότητα δεν τον είχα ενημερώσει για τα γενέθλια. Οι άνθρωποι υπάρχουν πάντα μέσα από τους ανθρώπους που τους αγαπήσαν και τους αγαπάνε...
Χρήστο για άλλη μια φορά :love0054: κι ας με λες ρεμάλι!


'Αντε και του χρόνου με το Αφεντικό παρέα!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Να ευχαριστησω και εγω απο τη μερια μου τα modακια για την αψογη οργανωση.Το μαγαζι υπεροχο (νομιζω οτι θα ξαναπαμε),η τραβελοπαρεα μας φανταστικη,σε ενα πολυ γιορταστικο mood που παρολο τους δυσκολους καιρους,ξετυλιχτηκαν πολλα πλανα και σχεδια.....
Παιδια σας ευχαριστω πολυ και να ειμαστε καλα να μαζευομαστε:)
Ιδιαιτερες ευχαριστιες στον Defkalion;)
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ονειρεμένο Ταξίδι
Whole Africa,Cuba
που παρολο τους δυσκολους καιρους,ξετυλιχτηκαν πολλα πλανα και σχεδια.....
Α δεν ξέρω τι πλάνα και σχέδια κάνατε εσείς αλλά εγώ άνεργη ήρθα με δουλειά κόντεψα να φύγω,τι παραγγελίες πήρα, τι καρέκλες μου ζητήθηκαν, μέχρι και μια παρέα άσχετη έδιωξα, έτρεμε η θέση της σερβιτόρας... παραλίγο να βγάλω κι ένα 5ευρω αλλά με πήρανε χαμπάρι!:haha:
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Μπραβο ρε παιδια! Τι ωραια παρεα! Ελπιζω την επομενη φορα να τα καταφερω, να ερθω κ να σας γνωρισω.
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Να ελθεις , να ελθεις .
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.424
Likes
7.784
Διαψεύδοντας τις προβλέψεις οτι θα ξυπνήσω απογεύμα και ως επίσημος απουσιολόγος-ρουφιάνος της βραδιάς δίνω αμέσως στη δημοσιότητα το φωτογραφικό υλικό.
Το μέτρημα σταμάτησε στον αριθμό 60 και ίσως και να μου ξέφυγε και κανένας.
Ανανεωμένη η λίστα με φουξ μαρκαδοράκι!
View attachment 132953

Στην αρχή ήμασταν πολλοί αλλά χαλαροί, μπύρες, ποτά ανά χείρας και κουβεντούλα.
View attachment 132956


Το πιο συνεργάσιμο μοντέλο μου και έχω και την επίσημη έγκριση να ανεβάσω ντοκουμέντα οπότε να ξέρετε εγώ δεν φταίω!
View attachment 132958

Αγαπημένα μέλη και χαμόγελα για το Αφεντικό!
View attachment 132959

'Αλλοι μπυράκια...
View attachment 132968

Κι άλλοι μοχίτο και moscato d' Asti.... Μνημόνιο για το travelstories δεν υπάρχει!:haha:
View attachment 132970


Η Αντιπροσωπεία της Θεσσαλονίκης, την οποία και θέλω να ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου που μας έκαναν την τιμή και ήρθαν, ελπίζω να πέρασαν καλά, μπορεί να αργούμε να το πάρουμε απόφαση στην Αθήνα να κάνουμε συνάντηση αλλά νομίζω όταν το αποφασίζουμε καλά περνάμε!
View attachment 132975


Και ένα ωραίο παρεάκι που δημιουργήθηκε μέσα από το φόρουμ, η παρέα για ταξίδια, που δεν έμεινε στα λόγια και από οτι έμαθα ετοιμάζονται και για νέο ταξιδάκι!
Να 'στε καλά παιδιά, κρίμα που δε μιλήσαμε πολύ, αλλά είπαμε θα γίνω μανατζέρ σας...ααα θα κρατήσω και την υπόσχεση!;)
View attachment 132976


Και κάποιοι ήρθαν παρεάκι με τον διπλό τους εαυτό!:haha:
View attachment 132978


Όσο περνάει η ώρα γίνεται φυσικά το αδιαχώρητο, τους βάζω να ποζάρουν για σένα @Defkalion ,οι μισοί με βρίζουν που τους σέρνω μια δεξιά, μια αριστερά, λίγο πιο δω, λίγο πιο κει, ανεβαίνω σε πάγκους, σε σκαμπό (σόρυ @Jimmy78 ), λόγο δε βγάζω αλλά τα χαιρετίσματα τα τσίμπησες!
View attachment 132985
Σε χαιρετάνε αλήθεια, δε σε μουτζώνουν!:bleh:

View attachment 132986

Αυτό είναι που λέμε χαρέμι! View attachment 132987

Και φυσικά η τούρτα.
View attachment 132988

View attachment 132989

Με κεράκια που είχαν στρας παρακαλώ....υπερπαραγωγή όχι αστεία!
View attachment 132990

Περιμένοντας τον @spor_os να τα σβήσει ο οποίος ήρθε κουρασμένος κατευθείαν σχεδόν από τη δουλειά (ή τουλάχιστον έτσι είπε...πάντως ήρθε

οπότε τα συμπεράσματα δικά σας...:D ) αλλά 10 χρόνια χωρίς να τα σβήσει το Νο1 στην πατρίδα τώρα που λείπει το Αφεντικό δε γινόταν!
View attachment 132991

Τα υπόλοιπα φωτογραφικά ντοκουμέντα δεν είναι για δημοσίευση!


Να ευχαριστήσω κι εγώ όσους ήρθαν, χάρηκα πάρα πολύ που είδα παλιά κι αγαπημένα μέλη, αλλά και νέα αν και δε μίλησα αρκετά με πάρα πολλούς αλλά ήμασταν πολλοί χτες και δυστυχώς ήταν δύσκολο!
Ειδικά όσους ήρθαν από μακριά Θεσσαλονίκη, Κρήτη, Κόρινθο (η @dim kyr με ένα μπυράκι κυκλοφορούσε η καημένη μόνο...του λίτρου!) αλλά και την αγαπημένη μου συμπατρώτισσα @KIKI που αποδεικνεύει οτι οι Λάκωνες δεν είναι όλοι βλάκωνες!:haha:

Την @katkats που ανέλαβε όλο το πακέτο της οργάνωσης μόνη της και που βρήκε ένα καταπληκτικό χώρο, πιο ιδανικό δε θα μπορούσαμε να βρούμε νομίζω, μπορεί να ήμουν γομάρα και να την άφησα να τα κάνει όλα μόνη της αλλά νομίζω χτες ρέφαρα όσο μπορούσα, με χώσανε και μου άξιζε!
Έπεσα για ύπνο κι έβλεπα τη @Bahari να με τρέχει δηλαδή.:D

Τέλος θέλω να κάνω μια ιδιαίτερη αναφορά και να ευχαριστήσω πάρα πάρα πολύ τον φίλο μου Χρήστο τον @Σύζυξ της αγαπημένης μου Άννυς που τελικά ήρθε εχτές, γιατί πέρυσι από δική μου παράλλειψη και ηλιθιότητα δεν τον είχα ενημερώσει για τα γενέθλια. Οι άνθρωποι υπάρχουν πάντα μέσα από τους ανθρώπους που τους αγαπήσαν και τους αγαπάνε...
Χρήστο για άλλη μια φορά :love0054: κι ας με λες ρεμάλι!


'Αντε και του χρόνου με το Αφεντικό παρέα!

Nα 'σαι καλα ρε Κυριακη κι ας μας εβγαλες μερικους με σφιξιμο λες και ταλαιπωρουμαστε απο αιμορροιδες :p
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.432
Ονειρεμένο Ταξίδι
οχ.....όλος ο κόσμος
ζηλευωωωωωωωωωω .......και χαίρομαι που περάσατε καλά!

την αλλη φορά ελπίζω και εγώ να ερθω....φιλια από το Βελιγράδι.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
πολύ σας ζήλεψα!!!! Εύχομαι το αγαπημένο μας forum να τα χιλιάσει και να είμαστε πάντα καλά να ανταμώνουμε!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom