Ιταλία 7 μέρες στη Φθινοπωρινή Τοσκάνη

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Αυτό το Monteriggioni το είχαμε βάλει και εμείς στο μάτι, αλλά μας ξέφυγε το άτιμο (χάσαμε τη στάση και απλά το είδαμε φευγαλέα από το παράθυρο :( και ομολογώ ότι φταίω εγώ).

Πολύ ωραίο το ταξίδι σας.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Μάκη υπέροχο ταξίδι. Είσαι απίστευτος. Να έχουμε την υγεία μας και να ταξιδεύουμε. Πάντα! Σ' ευχαριστούμε πολύ.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
ευχαριστώ πολύ gelf. τα ίδια εύχομαι και για εσένα.
 
Μηνύματα
38
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη η Βαρκελωνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Σε ζηλευω γιατι μου θυμιζεις το δικο μου ταξιδι περυσι το καλοκαιρι στο γαμηλιο που καναμε με την γυναικα μου.
Χωρις να μειωσω ομως το δικο σου ταξιδι θεωρω οτι ηταν λαθως να φυγεις απο την cortona και να πας στα χωρια του chianti θα μπορουσες να δεις περισσοτερα χωρια εκει οπως το montalcino ,montefollonico οπως και το monte san savino που ειναι κοντα στην cortona την στιγμη που ειχες σκοπο να μεινεις στο monteriggioni.
Βεβαια ο καθενας καθοριζει το ταξιδει οπως το επιθυμει και τον βολευει απλα διαβαζοντας την ιστορια σου ενιωσα οτι εχασες λιγο χρονο και καποια μεροι που ηταν διπλα σου.

περιμενουμε την συνεχεια..
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Μακήηηηη τι υπέροχο ταξίδι!! Μα δεν είναι μια κούκλα η Ιταλίτσα μου?? Ψήνω και εγώ κάτι αντίστοιχο για Απρίλιο... Ανυπομονώ να διαβάσω τη συνέχεια!!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
επίτηδες άργησα να συνεχίσω την ιστορία μου, για να πάρω και εγώ λίγη από την αίγλη των μεγάλων συγγραφέων του φόρουμ που κάνουν 4-5 χρόνια για να τελειώσουν τις ιστορίες τους.
( ονόματα δεν αναφέρω για μα μην γίνει μπάχαλο ):D. να με λοιπόν εδώ ούτε καν πριν κλείσουν 2 χρόνια από τότε που την άρχισα.:bleh:

το πρόγραμμα λοιπόν μετά το Monteriggioni έλεγε για δύο διανυκτερεύσεις στην Luca για να είμαστε και κοντά στην Pisa που ήταν και το αεροδρόμιο αναχώρησης. το πρόγραμμα όμως άλλαξε και μετά το πρωινό στο ξενοδοχείο και μετά από αρκετά χιλιόμετρα οδηγώντας σε ορισμένες περιπτώσεις υπό καταρρακτώδη βροχή φτάσαμε το μεσημεράκι στο Lugano όπου βολτάραμε και διανυκτερεύσαμε. την επομένη κατηφορίσαμε για Pisa αφού κάναμε μια επίσκεψη στην λίμνη Como για να μην ξεχνάμε τις παλιές αγάπες. στην Pisa είδαμε τον κεκλιμένο πύργο και τα άλλα αξιοθέατα και αφού φάγαμε το βραδινό μας διανυκτερεύσαμε και την επομένη επιστρέψαμε στην Θεσσαλονίκη.
DSC00089.JPG


DSC00102.JPG


DSC00111.JPG


DSC00114.JPG


DSC00115.JPG


DSC00113.JPG


DSC00117.JPG


DSC00120.JPG


DSC00126.JPG


DSC00127.JPG


DSC00122.JPG

το βράδυ υπήρχε ορχήστρα επάνω στον πύργο που έπαιζε κλασσική μουσική.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom