ΗΠΑ Bοηθεια για Nεα Yορκη

v.angel

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Μια διευκρίνηση ακόμα, υπάρχει όριο κιλών στην carry on τσάντα που θα πάρω μαζί μου στο αεροπλάνο; στο site μόνο διαστάσεις αναφέρονται
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
μια βοηθεια και σε εμενα παρακαλω...θα μενω στην περιοχη Westbury ,απο οτι ειδα ειναι μακριουτσικα απο Manhatan..Πολυ ταλαιπωρια για να πηγαινω καθε ημερα στο κεντρο?εχει μεινει κανεις στην περιοχη να μου πει εντυπωσεις?
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
310
Likes
169
μια βοηθεια και σε εμενα παρακαλω...θα μενω στην περιοχη Westbury ,απο οτι ειδα ειναι μακριουτσικα απο Manhatan..Πολυ ταλαιπωρια για να πηγαινω καθε ημερα στο κεντρο?εχει μεινει κανεις στην περιοχη να μου πει εντυπωσεις?
Πολυ μακρια ειναι αυτο φιλε μου. Θελεις αμαξι τουλαχιστον. Δεν ξερω αν εχει λεωφοριο μεχρι tin jamaica αλλα και παλι ειναι μεγαλη ταλαιπωρια , να φανταστεις οτι απο το jfk μεχρι το μανχατταν με τρενο θελεις τουλαχιστον 1 ωρα!
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Για πείτε εσείς που ξέρετε..
Πως ειναι ο καιρός συνηθωως στην ΝΥ τελη Οκτωβριου? Νομιζω καποιοι απο εσάς μένουν εκεί,τι καιρο κανει τωρα?
Επισης κατι ακομα, επειδη θα προλάβω λίγο από το Halloween,αναρωτιομασταν αν υπαρχουν αυτα τα σπιτακια που στολιζουν με τις κολοκυθες που βλεπουμε στις ταινιες :haha: Και αν ναι,σε ποιες γειτονιες? :p
Wifi υπάρχει και σε κάποιους δημοσιους χώρους; Για παράδειγμα,διάβασα εδώ ότι υπάρχει και στο pier 17.
Tελος,εχω ψαξει πολυ για εστιατορια,burgers κτλ και εχω βρει πολλα,αλλα αν καποιος γνωριζει καποιο μερος για φαγητο που δεν πρεπει να χασω,ας μου πει please :)
 
Last edited:

v.angel

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Για πείτε εσείς που ξέρετε..
Πως ειναι ο καιρός συνηθωως στην ΝΥ τελη Οκτωβριου? Νομιζω καποιοι απο εσάς μένουν εκεί,τι καιρο κανει τωρα?
Επισης κατι ακομα, επειδη θα προλάβω λίγο από το Halloween,αναρωτιομασταν αν υπαρχουν αυτα τα σπιτακια που στολιζουν με τις κολοκυθες που βλεπουμε στις ταινιες :haha: Και αν ναι,σε ποιες γειτονιες? :p
Wifi υπάρχει και σε κάποιους δημοσιους χώρους; Για παράδειγμα,διάβασα εδώ ότι υπάρχει και στο pier 17.
Tελος,εχω ψαξει πολυ για εστιατορια,burgers κτλ και εχω βρει πολλα,αλλα αν καποιος γνωριζει καποιο μερος για φαγητο που δεν πρεπει να χασω,ας μου πει please :)
Φίλε μου σου έχω ανταπόκριση από νέα Υόρκη τώρα. Χθες το βράδυ πολύ κρύο φορούσα μπουφαν χειμωνιάτικο σήμερα βλέπω καλό καιρό περίπου 20-22 βαθμούς. Πάντως πολλές μεταβολές.χθες πέρασε ένα κύμα κακοκαιρίας έκανε άνω κάτω τις αερομεταφορές, ασε τι τράβηξα να φτάσω
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Φίλε μου σου έχω ανταπόκριση από νέα Υόρκη τώρα. Χθες το βράδυ πολύ κρύο φορούσα μπουφαν χειμωνιάτικο σήμερα βλέπω καλό καιρό περίπου 20-22 βαθμούς. Πάντως πολλές μεταβολές.χθες πέρασε ένα κύμα κακοκαιρίας έκανε άνω κάτω τις αερομεταφορές, ασε τι τράβηξα να φτάσω
Φιλη* :p Μάλιστα λοιπόν,κρύο δηλαδή,χρειάζονται σίγουρα και κάποια χοντρά ρούχα. Ποσο θα μεινεις εκει; Ευτυχως έφτασες καλα χωρίς απρόοπτα! Καλα να περνάς και αν εχεις οποιαδήποτε πληροφορία που νομιζεις οτι ειναι σημαντική,μοιράσου την με εμας που πετάμε σε λιγο καιρο :p
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα
μια βοηθεια και σε εμενα παρακαλω...θα μενω στην περιοχη Westbury ,απο οτι ειδα ειναι μακριουτσικα απο Manhatan..Πολυ ταλαιπωρια για να πηγαινω καθε ημερα στο κεντρο?εχει μεινει κανεις στην περιοχη να μου πει εντυπωσεις?
είσαι λίγο μακριά..αλλά από τη στιγμή που δεν έχεις επιλογή θα πρέπει να βρείς τον τρόπο να το ευχαριστηθείς και να περάσεις καλά..θα είσαι σε ένα όμορφο προάστιο με μεγάλα malls,εστιατόρια, όμορφα σπίτια κτλ..υπάρχει γραμμή τρένου στο westbury για manhattan που βγαίνει στο penn station και από εκεί πας όπου θέλεις..κοστίζει περίπου 13$ η διαδρομή δηλαδή 26$ πήγαινε έλα και τρέχουν και κάποια express που κάνουν 40 λεπτά περίπου..αλλιώς 55 λεπτά..τα σαββατοκύριακα η τιμή είναι 9$ ανά διαδρομή..εννοείτε ότι δεν έχει τρένο κάθε 5 λεπτά αλλά σίγουρα θα σε καλύψει κάποιο από τα δρομολόγια που υπάρχουν μέσα στην μέρα..
 

v.angel

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ξέρει κανεις αν υπάρχουν διάφορες του αμερικανικού δικτύου τηλεφωνίας απο το δικό μας γιατί αγόρασα μια κάρτα της t-mobile αλλα δεν μπορω να βρω 3G σήμα παρά μονο 2g
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι θα ταξιδέψω νέα Υόρκη με ανταπόκριση στο Λονδίνο! Θα μείνω εκεί 4 ωρες.. Πρέπει να παραλάβω τις βαλίτσες μου και να ξανακάνω τσεκιν στο Χίθροου ;
Εφόσον το εισιτήριο είναι ενιαίο τις βαλίτσες τις παραλαμβανεις κατευθείαν στην Ν.Υ.
 

v.angel

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Φιλη* :p Μάλιστα λοιπόν,κρύο δηλαδή,χρειάζονται σίγουρα και κάποια χοντρά ρούχα. Ποσο θα μεινεις εκει; Ευτυχως έφτασες καλα χωρίς απρόοπτα! Καλα να περνάς και αν εχεις οποιαδήποτε πληροφορία που νομιζεις οτι ειναι σημαντική,μοιράσου την με εμας που πετάμε σε λιγο καιρο :p
Ωχ συγνώμη δεν αντελήφθην αχαχα! Αυτές τις μέρες μέχρι και κοντομάνικο έχω βάλει συνήθως θες μια ζακετα! Τα βράδια πέφτει η θερμοκρασία θέλει ένα μπουφανάκι! Εγώ απρόοπτα είχα πολλά αλλά δεν σου λέω μην σε επιρρεασω γιατί απλά μου έτυχαν εσύ δεν θα έχεις πρόβλημα! Μέχρι 26 Οκτωβρίου θα είμαι εδώ οπότε θα έχεις ανταπόκριση :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.680
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom