Τουρκία Κωνσταντινούπολη πληροφορίες

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Μια ερωτηση ακομα..εχετε να μου προτεινετε καποιο site για να αγοραστουν εισιτηρια για Αγια Σοφια, Τοπ Καπι, Αρχαιολογικο Μουσειο? Ευχαριστω...
Μην αγορασεις τιποταααα λεμε ολα εκει θα τα βρεις ευκολα δεν εχει κοσμο τα Χριστουγεννα...ασε να πας να δεις τι θα προλλαβεις να κανεις

κ εγω νομιζω ότι είναι πολλα τα 30 ευρω για την μεταφορα.μπορουν να μετακινηθουν πανεύκολα με το μετρο κ το τραμ που είναι πολυυυυ πιο οικονομικα χρησιμοποιοντας την istanbulcart.οσο για το φαγητο,ορεξη να εχουν στην Πολη κ δεν θα χαθουν!!! από locanta μεχρι street food όλα είναι υπεροχα!!!
μπραβο !!
Ο χειμωνας ειναι συνηθως βαρυς στην Καππαδοκια,εχει και χιονια ναι.Παντως το πιο βολικο αεοδρομιο ειναι του Nevsehir αλλα με πιο λιγες πτησεις.Πιο πολυσυχναστο ειναι του Kayseri που ειναι ομως πιο μακρια.Ως βαση βολευει το χωριο Goreme,που συνδεεται με τοπικα λεωφορεια με ολη την περιοχη.Την ανοιξη που πηγα τα δρομολογια ηταν πολυ συχνα.
/ @greco...! Μην μου παιρνεις τη δουλεια.αντε περασουν οι μερες να πιουμε τζαι στο βοσπιρο!:) @nenaδες απο Κωνσταντνουπολη Nevsehir pegasus air πολυ φτηνα κατι 20 ευρω πηγαινε/ελα

απο το αεροδρομιο στο Goreme και πισω θα χρειαστεις αλλα 20 ευρώ κανουν και κατι οργανωμένες εκδρομες ημερησιες απο Γκορεμε με περιπου 50 ευρώ βλεπεις τα πιο βασικα... Οσο θα ειναι μερα θα ειναι καλα μολις δύσει ο ηλιος θα εχει ψωφόκρυο
 
Last edited by a moderator:

vasilakis

Member
Μηνύματα
104
Likes
105
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη, Νέα Υόρκη
Μην αγορασεις τιποταααα λεμε ολα εκει θα τα βρεις ευκολα δεν εχει κοσμο τα Χριστουγεννα...ασε να πας να δεις τι θα προλλαβεις να κανεις


Δεν εγραψα καπου οτι θα πανε Χριστουγεννα. Μεθαυριο πετανε και το προγραμμα εχει κανονιστει για να τα χωρεσει αυτα οπωσδηποτε. Αν ξερει κανεις απο που μπορουμε να αγορασουμε εισιτηρια για τα μουσεια ας μας διαφωτισει. Εγω ειχα αγορασει 3 χρονια πριν που ειχα παει..αλλα δν μπορω να θυμηθω απο που :confused:
 

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Kόστα Ρίκα
θες να τα αγοράσεις πριν πας? Ιντερνετικά?
 

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Kόστα Ρίκα
άγνωστο αν υπάρχει τέτοιος τρόπος. Εκει στο επιτόπου, έξω απο τα αξιοθέατα την παίρνουμε όλοι φαντάζομαι........
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Δεν εγραψα καπου οτι θα πανε Χριστουγεννα. Μεθαυριο πετανε και το προγραμμα εχει κανονιστει για να τα χωρεσει αυτα οπωσδηποτε. Αν ξερει κανεις απο που μπορουμε να αγορασουμε εισιτηρια για τα μουσεια ας μας διαφωτισει. Εγω ειχα αγορασει 3 χρονια πριν που ειχα παει..αλλα δν μπορω να θυμηθω απο που :confused:
Οκ..λαθος γιατι απαντουσα κ σε αλλη για τα χριστουγεννα...να πανε πρωι σρτην Αγια Σοφια πριν της 9 η ωρα κ δεν θα βρουν κοσμο...Ντολμαμπαξε απογευμα....εεε τα αλλα δεν εχουν κοσμο
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Μην αγορασεις τιποταααα λεμε ολα εκει θα τα βρεις ευκολα δεν εχει κοσμο τα Χριστουγεννα...ασε να πας να δεις τι θα προλλαβεις να κανεις

μπραβο !!
/ @greco...! Μην μου παιρνεις τη δουλεια.αντε περασουν οι μερες να πιουμε τζαι στο βοσπιρο!:) @nenaδες απο Κωνσταντνουπολη Nevsehir pegasus air πολυ φτηνα κατι 20 ευρω πηγαινε/ελα

απο το αεροδρομιο στο Goreme και πισω θα χρειαστεις αλλα 20 ευρώ κανουν και κατι οργανωμένες εκδρομες ημερησιες απο Γκορεμε με περιπου 50 ευρώ βλεπεις τα πιο βασικα... Οσο θα ειναι μερα θα ειναι καλα μολις δύσει ο ηλιος θα εχει ψωφόκρυο
Στο θεμα ΠΟΛΗ κανεις δεν σου παιρνει τα πρωτεια εδω μεσα:clap:
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
όταν λες πήγες ανοιξη μήπως θυμάσαι μήνα;Να το αφήσω για Καθαρά Δευτέρα ή για πιο μετά?
Σοβαρά τωρα δεν κρατιεμαι!είναι απιστευτο αυτό που εχω παθει πως μπορει κανεις να ερωτευτεί παθιασμένα κάτι που δεν έχει δει και που πάντα απεφευγε;!
θελω πολύ να παω Πολη και Καππαδοκια να φαω λιχουδιες κτλ κτλ :clap:
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Αν δεν πας εως τελος Νοεμβρη...καλλιτερα ειναι απο τελος Απριλη...Μαρτιο ειδικα κανει πολυ κρυο ....αλλα οποτε αποφασισεις βγαλε τα εισιτηρια για εσωτερικη πτηση με pegasus νωρις μηνες πριν για να πετυχεις φτηνη τιμη
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Για φαγητό στο Green Corner ακριβώς δίπλα στην Αγιά Σοφιά, αλλά και στο Han μερικά μέτρα πιο κάτω. Το δεύτερο σαφώς πιο ακριβό.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
όταν λες πήγες ανοιξη μήπως θυμάσαι μήνα;Να το αφήσω για Καθαρά Δευτέρα ή για πιο μετά?
Σοβαρά τωρα δεν κρατιεμαι!είναι απιστευτο αυτό που εχω παθει πως μπορει κανεις να ερωτευτεί παθιασμένα κάτι που δεν έχει δει και που πάντα απεφευγε;!
θελω πολύ να παω Πολη και Καππαδοκια να φαω λιχουδιες κτλ κτλ :clap:
Πηγα 3 Απριλη.Οταν φθασαμε χιονιζε αλλα μεσα στη μερα βελτιωθηκε ο καιρος και τις επομενες 3 μερες ειχε ηλιο και 15-17 βαθμους.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Πηγα 3 Απριλη.Οταν φθασαμε χιονιζε αλλα μεσα στη μερα βελτιωθηκε ο καιρος και τις επομενες 3 μερες ειχε ηλιο και 15-17 βαθμους.
στο πρόγραμμα είναι για αρχες Δεκέμβρη και Γενάρη..τρόμαξα με το χιόνι αλλά ελπίζω να έχει μονο κρυο..
για διαμονη παιδια δεν βρίσκω τίποτα οικονομικό σε μονόκλινο!κάτω από 40 ευρω μόνο χοστελ σιγουρα ο χειμωνας είναι low cost?:twisted:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom