Ποιο/που ήταν το καλύτερο ταξίδι που έχετε κάνει;

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
538
Likes
2.750
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Για εμενα το Μπαλι, ο συνδυασμός φύσης, εικόνων, ανθρώπων και δραστηριοτητων που κάναμε εκει, ηταν και ειναι το αγαπημένο μου ταξίδι...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.506
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πριν πολλά χρόνια, ένα από τα πρώτα μου ταξίδια, 5 μήνες Εκουαδόρ-Περού-Βολιβία-Χιλή-Αργεντινή.

Απίστευες εικόνες, ποικιλία σε φύση, αρχαία, αρχιτεκτονική, ιστορία, πολλοί φίλοι στο δρόμο με τους οποίους ακόμη συναντιόμαστε και με μερικούς ταξιδεύουμε κιόλας, εθελοντική εργασία στα βουνά του Εκουαδόρ, περιπέτειες στον Αμαζόνιο, κοιμηθήκαμε μέσα στο Μάτσου Πίτσου, τελείωσαν τα λεφτά και δούλεψα λίγο στα διόδια της Αργεντινής, απίστευτες εμπειρίες με τους Ινδιάνους στη Βολιβία, ανατριχίλα στο Inca Trail που το κάναμε... ανάποδα γιατί δεν είχαμε να πληρώσουμε τα 17$ που κόστιζε τότε, πείνα και ωτοστόπ, αλλά εμπειρίες που σε δένουν. Κι όλα αυτά στο πιο συγκλονιστικό κομμάτι του πλανήτη. Ό,τι κι αν είδα από τότε δε φτάνει αυτό το ταξίδι, ίσως επειδή ήμουν και πιο "παρθένος" σε τέτοιου είδους εμπειρίες.
 

vagiannie

Member
Μηνύματα
17
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΆΜΣΤΕΡΝΤΑΜ
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ταξιδέψει πολύ ή όσο θα ήθελα τουλάχιστον... Παρόλα αυτά το ομορφότερο ταξίδι που έχω κάνει ποτέ και θυμάμαι όλες εκείνες τις ημέρες που η καθημερινότητα με παρασέρνει στους ρυθμούς της και έστω και νοητά με ταξιδεύει είναι το Παρίσι... Το υπέροχο Παρίσι
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Κίνα
Σε όλα τα μέρη που έχω πάει έχω περάσει υπέροχα όμως ξεχωρίζω πάντα το Άμστερνταμ. Και το πιο διαφορετικό ταξίδι με απίστευτες συγκινήσεις το έκανα πρόσφατα στην Κούβα....
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Σε λίγο θα σου την "πει" ο Samion. :p
Δεν μπορώ να το διαγράψω αυτό, οπότε θα σας πληροφορήσω όλους ότι το πιο ιδιαίτερο ταξίδι μου ήταν στη Νίσυρο. :)Ειδικά το ξημέρωμα που οδηγήσαμε μόνοι και φάγαμε το πρωινό μας εκεί. Και μετά, μέσα στον κρατήρα του Αγίου Στεφάνου μόνοι μας..η αίσθηση ότι από κάτω βρίσκεται κάτι "μεγάλο",τόσο ισχυρό...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Μου ήρθε αυθόρμητα το Αβοριάζ όπου είχα πάει την οικογένεια μια εβδομάδα Χριστούγεννα για σκι αλλά και βόλτες στα πέριξ....
Δεν θα το έλεγα ακριβώς ταξίδι με την αυστηρή έννοια αλλά χειμερινές διακοπές που όμως είχαν αρκετή ενέργεια και συναίσθημα...
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
από οσα μερη εχω επισκευθει, αυτό που παντα θα ξεχωριζει κ δεν προκειτε ποτε κανενα άλλο μερος να το ξεπερασει είναι η μοναδικη μαγευτικη ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ!!! οσοι εχουν παει ξερουν το γιατι... εχει αυτό που δεν μπορεις να εξηγήσεις ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.313
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom