Πτήσεις με ανταπόκριση

reiko

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
παιδια καλησπερα,

εκλεισα τον Μαρτιο Αθηνα-Νεα υορκη ενιαιο εισιτηρειο με British airways και η διαρκεια αναμονης ειναι 1 ωρα οταν παω και 1,30 ωρα στην επιστροφη. Terminal δεν θα αλλαξω θα φθασω και θα φυγω απο terminal 5 του heathrow.

Πιστευετε οτι ειναι πολυ οριακο?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Ψιλοκαλουτσικο ειναι...αναλογα την ουρα που θα εχει στους ελεγχους .
Για παραδειγμα ενω απο -Ρωμη για Αθηνα ..ειχα μια και μιση ωρα για να κανω το τρανζιτ ...με καθυστερησε ενας αστυνομικος του αεροδρομιου ..και μετα μου βγηκε η ψυχη να τρεχω ...τελευταια μπηκα στο αεροπλανο για Αθηνα.....αν δηλ σου κατσει καμια στραβη...εισαι με την ψυχη στο στομα.
 

dimitrisopc

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπερα.να κανω μια ερωτηση γιατι με εχει φαει το αγχος.πεταω αυριο απο ελλαδα για κουβα μεσω ζυριχης κ εχω μονο μια ωρα αναμονη στο αεροδρομιο της ζυριχης κ δεν ξερω κατα ποσο θα προλαβω γιατι δεν ξερω ουτε αγγλικα να συνενοηθω εκει αλλα ειμαι κ ασχετος με τα αεροδρομια.μου ειπε η γυναικα μου που εφτασε οτι μολις κατεβηκε απο το αεροπλανο περασε ελεγχο διαβατηριων κ μετα ακολουθησε τον πολυ κοσμο κ τους πηγε στο terminal E.εχει ταξιδεψει κανεις μεσω ζυριχης απο το TERMINAL Ε?γιατι μου ειπε πως αυτο το terminal ine makria apo ta alla κ σε παει μονο το τρενακι..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μια σταλιά αεροδρόμιο είναι η Ζυρίχη, αν δε χασομερήσεις σε μαγαζιά κλπ θα προλάβεις άνετα, μην ανησυχείς.
 

dimitrisopc

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καταρχην φιλε σευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον.απλα με αγχωσε η γυναικα γιατι μου λεει η γυναικα πως μολις φτανεις στο αεροδρομιο περνας ελεγχο κ μετα ακολουθεις τον κοσμο κ μπαινεις σε ενα τρενακι που σε παει στο terminal Ε.και αποτι ειδα στο ιντερνετ το terminal E ειναι απομακρυσμενο σε σχεση με τα αλλα..σευχαριστω πολυ παντως
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Καλησπερα.να κανω μια ερωτηση γιατι με εχει φαει το αγχος.πεταω αυριο απο ελλαδα για κουβα μεσω ζυριχης κ εχω μονο μια ωρα αναμονη στο αεροδρομιο της ζυριχης κ δεν ξερω κατα ποσο θα προλαβω γιατι δεν ξερω ουτε αγγλικα να συνενοηθω εκει αλλα ειμαι κ ασχετος με τα αεροδρομια.μου ειπε η γυναικα μου που εφτασε οτι μολις κατεβηκε απο το αεροπλανο περασε ελεγχο διαβατηριων κ μετα ακολουθησε τον πολυ κοσμο κ τους πηγε στο terminal E.εχει ταξιδεψει κανεις μεσω ζυριχης απο το TERMINAL Ε?γιατι μου ειπε πως αυτο το terminal ine makria apo ta alla κ σε παει μονο το τρενακι..
Πέρυσι τέτοιο καιρό κάναμε το ίδιο ακριβώς δρομολόγιο, μην αγχώνεσαι. Προλαβαίνετε άνετα, απλά ακολουθείτε τους πίνακες για Terminal E, και ναι, σας πάει εκεί ένα τρενάκι χωρίς οδηγό, ταχύτατα και με ωραία μουσική υπόκρουση μέσα ;) Καλά να περάσετε!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
αποτι ειδα στο ιντερνετ το terminal E ειναι απομακρυσμενο σε σχεση με τα αλλα..
1 λεπτό παραπάνω είναι το τρενάκι στο ταξίδι σου... Και ο έλεγχος, είναι απλά έλεγχος διαβατηρίων, που πάει πολύ γρήγορα. Μην ανησυχείς.
 

mhtsos

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Καλησπερα σας...ειμαι νεο μελος και θα ηθελα μια πληροφορια!!
ταξιδευω απο Αθηνα για Στοκχλολμη με ενδιαμεσο σταθμο στο Μοναχο...Ο χρονος απο την αφιξη στο Μοναχο που δινει το συστημα μεχρι την επιβιβαση για Στοκχολμη ειναι 1,30 λεπτα....πιστευεται οτι ειναι αρκετος ο χρονος για την ασφαλη μετεπιβιβαση?
Επίσης τα εισητηρια θα βγαλαμε απο ενα απο τα γνωστα ιντερνετικα γραφεια, ειναι με την Aegean και συνεχιζουμε με την λουφτχανσα για Στοκχολμη...αν λογω καθυστερησης της Aegean χασουμε την επομενη πτηση η εταιρεια αναλαμβανει να μας τακτοποιηση σε μια επομενη πτηση ή επειδη δεν εχει βγει το εισητηριο απο την εταιρια αλλα απο γραφειο δεν αναλαμβανει την υποχρεωση?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για την φιλοξενια σας...
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Αν το εισιτήριο σου ειναι ενιαίο (προφανως και θα ειναι) η εταιρεια υποχρεούται να σε βαλει σε επόμενη πτηση αν χάσεις αυτη που επέλεξες. Αν και συνήθως το αεροσκάφος περιμένει μεχρι και λιγα λεπτα πριν την επίσημη ωρα αναχώρησης και υπαρχει Last Call.
 

mhtsos

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Αν το εισιτήριο σου ειναι ενιαίο (προφανως και θα ειναι) η εταιρεια υποχρεούται να σε βαλει σε επόμενη πτηση αν χάσεις αυτη που επέλεξες. Αν και συνήθως το αεροσκάφος περιμένει μεχρι και λιγα λεπτα πριν την επίσημη ωρα αναχώρησης και υπαρχει Last Call.

σευχαριστω πολυ....ο χρονος ειναι αρκετος για την αλλαγη πτησης στο Μοναχο?
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Δεν έχω πετάξει απο Μόναχο,αλλα εδω για υπερατλαντικά ταξίδια δίνει layover 2 ωρες...η μιαμιση ωρα για εντός Ευρώπης προορισμούς ειναι υπέρ αρκετή
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom